לפני חמש שנים, כשנה לאחר לידת בנם הבכור של יואב אליאסי והאישה שאיתו, לין מור, נסעה המשפחה הקטנה באוטו כשלפתע נשמע רעש מפחיד. "שמענו 'בום!'", משחזרת מור, "יואב מיהר להוציא את כולנו וישר לקח את האוטו לבדיקה. בדיעבד התברר ששמו ליואב חומר מסוכן בטנק הדלק, ואם לא היינו עולים על זה בזמן זה היה יכול להרוג אותנו. קצת אחרי המקרה הזה יואב התחיל לקבל תמונות שלנו ושל הילד שלנו קאי, ועליהן היו כתובים איומים על חיינו. זו הייתה תקופה נורא מפחידה. זו גם הסיבה שחזרנו לגור ביחד אחרי חצי שבה חיינו בנפרד - פחדנו על קאי". 

היואב שבסיפור הוא "הצל" - ראפר, אושיית רשת ובלוגר, אבל בעשור האחרון נדמה שאי אפשר להגדיר אותו בשום תואר אחר חוץ מפעיל פוליטי וחברתי. חשבון הפייסבוק שלו, שמונה כמעט חצי מיליון עוקבים, שטוף בעשרות פוסטים פוליטיים שלא מהססים להזדעק, לקטול ולרסס בארס את כל מי שלא חושב כמוהו. אליאסי כותב גם על התחום החברתי-כלכלי, על המצב המדיני, הצבאי, החילוני והדתי, אבל כמעט ולא מזכיר בפומבי את חיי הזוגיות שלו ושל הדוגמנית והזמרת לין מור, שהיא גם אם שני ילדיו. הוא מגדיר בראיונות את מערכת היחסים שלהם ב"איטס קומפליקייטד", ומסרב בכל הכוח להרחיב. לה, לעומתו, זה פחות מסובך. "אני לא אוהבת הגדרות אבל בואי נגיד שאנחנו כמו זוג נשוי בלי זוגיות", היא מסבירה, "אנחנו גרים ביחד, הוא האבא של הילדים שלי, החבר הכי טוב שלי, הפרטנר שלי אבל לא בן הזוג שלי. אין בינינו זוגיות".

אז מה יש, אם ככה?
"טוב לנו יחד, אנחנו כמו אחים".

אחים עם שני ילדים משותפים.
"כן, אפשר להגדיר את זה ככה".

אני מבולבלת.
"אנחנו חיים בשיתוף ועושים הכל ביחד, אבל מבחינת 'מערכת יחסים זוגית נורמטיבית' - זה לא שם".

אז מדובר במערכת יחסים פתוחה?
"אי אפשר לקרוא למה שיש בינינו מערכת יחסים".

לין מור (צילום: איתן טל)
"אנחנו פרטנרים מאוד מאפשרים. שנינו יכולים לצאת עם מי שאנחנו רוצים". לין מור | צילום: איתן טל

לין ממשיכה ואומרת שלאחרונה חזרה לגור יחד עם אליאסי אחרי תקופה מסוימת שבה חיו ביחד ובנפרד לסירוגין, ואני עדיין מתעקשת לנסות להבין מה בדיוק קורה שם. "זה לא משנה אם אנחנו גרים ביחד או בנפרד, אנחנו כבר שנים באותו מצב", היא אומרת, מצב נמשך כבר שש שנים מאז שנולד קאי. "לפעמים נוח לנו לגור ביחד ולפעמים זה סתם מיותר ואנחנו צריכים את הפרטיות שלנו".

נשמע כמו חלום של כל זוגיות.
"לגמרי, רק שאצלנו זה בלי הזוגיות".

קשר אפלטוני?
"תגדירי את זה איך שאת רוצה, אבל זוג אנחנו לא".

אז למה לגור ביחד?
"כי זה נוח. הוא החבר הכי טוב שלי, אנחנו גם ככה מדברים כל היום, תומכים אחד בשני, משתפים בהכל, אז זה נוח שהכל קורה בבית. אבל בקטע זוגי זה פשוט לא קורה כרגע, ובכלל".

ומה עם אינטימיות?
"פה נכנסת הבעיה, אבל אנחנו פרטנרים מאוד מאפשרים. שנינו יכולים לצאת עם מי שאנחנו רוצים, אנחנו לא מסתירים דברים כאלה אחד מהשני".

מתי בפעם האחרונה מישהו מכם יצא עם פרטנר אחר?
"אני אישית לא יצאתי עם אף אחד כמעט שנתיים. היו דייטים פה ושם אבל לא משהו רציני, ולא שאני פוסלת. הוא יוצא הרבה עם חברים אז אני מניחה שיש שם גם בנות, אבל גם לו לא היה משהו רציני".

מה יקרה אם תביאי הביתה מישהו שלא ימצא חן בעיניו?
"אנחנו לא מתערבים בכלל עם מי כל אחד יוצא".

את לא רוצה זוגיות כמו של כולם?
"לא. יש לי עכשיו את כל מה שאני צריכה. ברגע שזה ישבר ולא יהיה לנו טוב ביחד אני מאמינה שלא נוכל להמשיך ונצטרך להפריד את הבתים".

אז אין מצב שמתישהו נראה אצלך איזו טבעת?
"טבעת אף פעם לא תבוא בחשבון. ההורים שלי גרושים, אחי הגדול גרוש, אחותי התגרשה לא מזמן ואח שלי עוד התגרש לפניה, אני אהיה היחידה במשפחה שלי שלא תתגרש!".

לין מור (צילום: איתן טל)
צילום: איתן טל

 המשפחה והחברים מבינים את העניין?
"האמת שיש לי רק חברה אחת שבאמת יודעת מה יש בינינו, שאר החברים והמשפחה התייאשו מלהבין. אני לפעמים מנסה להסביר לחברים הקרובים מה הולך אבל הם לא מבינים את זה, אז הם כבר הפסיקו לשאול שאלות. בסדר, לא כולם צריכים להבין את הכל".

והילדים לא שואלים שאלות?
"מבחינתם אנחנו זוג לכל דבר, הם עדיין לא מבינים. גרנו בנפרד כשקאי היה בן 3 אז הוא לא ממש הבין מה קורה. אם נקיים קשר זוגי אחר במקביל נסביר להם כמובן. כרגע זה לא רלוונטי".

אין שום חשש שהמצב המורכב הזה ישפיע עליהם בעתיד?
"אני לא יכולה לדעת מה יקרה בעתיד, ואני מאוד מקווה שזה לא ישפיע עליהם. אנחנו מאוד משתדלים לא לערב אותם במה שקורה בינינו. אם טוב לך במקום שבו את נמצאת, ואת מרגישה ששום דבר לא עומד לך בדרך וזה סבבה לך, אז סבבה. הילדים חשובים לי יותר מכל דבר אחר ואני רוצה שהם יהיו מאושרים, שהם יחיו בסביבה חמה ואוהבת ושלא ירגישו שחסר להם משהו מבחינת הורים או יחס. בסופו של יום הם הדבר הכי חשוב לשנינו".

הצל (צילום: רמי דיאבלו)
בראיונות הוא מגדיר את מערכת היחסים כ"איטס קומפליקייטד". יואב אליאסי | צילום: רמי דיאבלו

"הבנתי שהמקום שלי בתעשייה הזו הולך ונעלם"

מור בת ה-33 היא לא רק לין של "הצל", אלא עובדת כדוגמנית מדידות במשרה מלאה, כותבת ויוצרת שירים, זמרת שמופיעה במועדונים, פעילה ברשתות החברתיות ובשאר הזמן היא גם אמא של קאי (קדושת ארץ ישראל) בן ה-6 ותיה (תוצרת ישראל היפה) בת השנתיים, הילדים המשותפים שלה ושל אליאסי. הוריה החליטו לעלות ארצה מאוקראינה כשהייתה בת 11, והשתקעו בבת ים. אז עוד קראו לה פולינה פרושין.

"אני זוכרת שילדים בכתה שרו את השיר 'עולה עולה' של יזהר כהן והייתי בטוחה שהם צוחקים עלי שאני עולה חדשה, אבל אמא שלי הסבירה לי שאין קשר", היא מספרת. הוריה התגרשו כשנה וחצי לאחר שהגיעו לישראל, ועם הזמן הקשר עם האב נותק ומור נשארה לגור עם אמה ושלושת אחיה הגדולים. "החלום שלי ושל אמא שלי היה שאהיה דוגמנית", היא מספרת, "וכשהייתי בת 15 אמא רשמה אותי לתחרות יופי בשם 'סינדרלה' - תחרות מעפנה של רוסיות שרצו לדגמן. לא הגעתי אפילו לעשר המועמדות הסופיות".

מור לא ויתרה, ולאחר מספר שנים החלה לדגמן הלבשה תחתונה, ועזבה את בית אמה. בצבא היא לא שירתה: "לא התגייסתי בגלל שהיה עודף בנות בשנתון שלי, ובדיעבד אני מצטערת שלא התעקשתי יותר, זו היה טעות של ילדה ואם הייתי יכולה לחזור אחורה הייתי משנה את זה", היא אומרת. בשנת 2008 הגיעה הפריצה הגדולה, כשהפכה בן לילה לאחת הדוגמניות המצליחות בישראל. "זה היה קצת אחרי שיואב ואני התחלנו לצאת. חבר שלו רשם אותי לתחרות מלכות היופי וזכיתי במקום השלישי, בתואר נערת היופי עשרה. מאז עסקתי רק בדוגמנות, הצטלמתי ל'לי קופר', 'גו אנדר', 'דיזל', 'ליוויס', 'דלתא', עשיתי שער ב'לאישה' והשתתפתי בתחרות מיס כדור הארץ. זו הייתה שנה משוגעת".

הכל בשנה אחת?
"כן. אבל אחרי השנה הזו התחילו לצוץ כל מיני פנים חדשות בתחום הדוגמנות, והבנתי שהמקום שלי בתעשייה הזו הולך ונעלם".

כואב.
"כן. ככה העולם הזה עובד".

גם אם הפרטנר שלך הוא אחד מהאנשים הכי מוכרים במדינה?
"אני לא חושבת שהנוכחות שלו תורמת או מזיקה לקריירה שלי. אני יודעת שמה שצריך לקרות לי קורה".

לין מור (צילום: איתן טל)
צילום: איתן טל

לאורך הדרך גם פגשה את הסוכן הידוע רוברטו בן שושן: "הוא מאוד התלהב ממני, מהקול שלי, מהאופי שלי ומהמראה שלי", היא נזכרת. "הוא הציע לי להיות זמרת בלהקת בנות חדשה, 'בייבידולז', אמר שהיא תהיה התשובה הנשית ל'גיים בויז', והרגשתי שסוף סוף החלום שלי מתגשם".

לין מור (צילום: איתן טל)
צילום: איתן טל

החלום להיות זמרת?
"כן. היינו ארבע בנות סופר מוכשרות שהשקיעו בפרויקט את החיים שלהן: עשינו חזרות כל יום במשך יותר מחצי שנה, הקלטנו שירים, הצטלמנו לכתבות והכנו מופע שלם. אחרי שבעה חודשים של עבודה אינטנסיבית התחלנו לתהות איפה הכסף שמגיע לנו, וכשביקשנו אותו מרוברטו הוא אמר שהלהקה מפורקת".

וזהו?
"כן. זה קרה בתקופה שהוא היה מאוד מסובך עם התקשורת, הוא לא היה מסוגל להמשיך את הפרויקט הזה ולא היה לו מאיפה לשלם". בן שושן בחר שלא להגיב.

"אני יודעת שיואב נראה פיטבול אבל בפנים הוא חמאה"

את אליאסי פגשה מור רגע לפני הפריצה הגדולה. "הייתי בצילומים בסטודיו של חברה שלי ופגשתי על הסט את יואב, שהגיע לשם כי החברה הייתה הסטייליסטית האישית שלו. לא ממש דיברנו כשנפגשנו, אבל הוא שאל אם אני רוצה להצטלם לקליפ החדש שלו, וכמובן שהסכמתי. לא הכרתי את השירים שלו, אבל בשם הוא היה לי מוכר. אחרי הצילומים נשארנו קצת בקשר, שמבחינתי היה ידידותי, אבל מאותו היום ידעתי שהוא רצה להשיג אותי".

למה את לא רצית?
"כי הוא היה נראה לי 'משיג הכל' כזה, אחד שכולן רוצות. לא ממש הסגנון שלי. חצי שנה הוא רדף אחרי, היה שולח לי הודעות כל יום, התחנן שאצא איתו. אני זוכרת שהוא אפילו שלח אלי את אח שלו שביקש שאתן לו צ'אנס. אחרי שנה נתתי, אמרתי שאין מה להפסיד".

ואיך היה?
"הדייט הראשון היה מושלם. ישבנו במסעדה חמודה בתל אביב ואכלנו צהריים והשיחה שלנו פשוט זרמה שעות. מאז אנחנו בלתי נפרדים".

הנוכחות שלו לא הרתיעה אותך?
"הרתיעה? יואב הוא הבן אדם הכי לא מרתיע שאני מכירה".

יש כאלה שיחלקו עליך.
"החזות של יואב כל כך לא מאפיינת אותו. אני יודעת שהוא נראה פיטבול אבל בפנים הוא חמאה".

האמת שלא ממש דיברתי על החזות החיצונית.
"אז על מה? על הפעילות שלו בפייסבוק? נכון, זה התחיל מכעס על המצב במדינה שלנו, אבל הוא בסך הכל מסביר את הדעות שלו ואנשים אוהבים לקרוא את זה".

יש כאלה שלא.
"יש אנשים שקשה להם לקבל אותו ואני יכולה להבין אותם. הוא כמו עצם בגרון, הוא נלחם למען מה שחשוב לו. אני מבינה אותו".

כן, אבל השפה שלו לא הכי נעימה.
"הוא מדבר ככה כדי לדגדג לאנשים - והנה זה פועל. על כל מה שהוא עושה יש המון דיבור. זה לא נתפס כמה שהוא משפיע. יש לו עקרון מסוים, הוא רוצה שיהיה פה יותר טוב לחיות, והוא הולך אחרי זה לא משנה מה".

הצל (צילום: רמי דיאבלו)
"אני לא מבינה בפוליטיקה אבל כן תומכת ביואב". הצל | צילום: רמי דיאבלו

את מסכימה עם הדעות שלו?
"האמת שאני לא באמת מבינה בפוליטיקה, אבל אני כן תומכת ביואב. את יודעת, כשהבן אדם משקיע את כל החיים שלו בלהסביר דבר מסוים, קשה שלא לתמוך בו. ואגב, הוא מסביר את זה מעולה לעומת התקשורת. בתקשורת העיתונאים לא אובייקטיביים ובגלל זה אנשים מצביעים לפעמים לא נכון".

והוא כן אובייקטיבי?
"הוא לא גוף תקשורת".

את לא רואה בפעילות הציבורית שלו הסתה?
"הסתה זה לבקש להרוג בן אדם כי הוא לא בא בטוב. הוא לא מסית, הוא רק אומר את האמת".

את לפעמים מרגישה שהקריירה הציבורית מגיעה על חשבון המשפחה?
"את הפעילות שלו הוא עושה למען הילדים והמשפחה. אז נכון שהוא משקיע בזה את החיים שלו, אבל זה בשביל שיהיה לנו טוב, זה מוצדק".

הוא לא מכניס את כל הריבים שלו הביתה?
"הוא עושה הפרדה מוחלטת בין הבית לבין הפעילות בחוץ. גם אם היה לו יום משוגע של פעילויות והוא מצא את עצמו מעלה מלא פוסטים ומתווכח עם אנשים - בבית הוא מלאך. לא רואים את זה בכלל. כשהוא רוצה לכתוב פוסט הוא נכנס לחדר, כותב בשקט שלו וחוזר לסלון כאילו כלום".

הילדים מחונכים לכיוון פוליטי מאוד ברור אני מניחה.
"הילדים מאוד מושפעים מאבא שלהם. הוא מחנך אותם לציונות, דת, אהבת הארץ, כבוד ואהבת האדם. אני לא יודעת אם בעתיד הם ילכו לכיוון פוליטי, אבל אתמוך בכל בחירה שלהם".

את מרגישה שהם חשופים?
"בגלל שהם הילדים של יואב אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לגונן עליהם יותר. בחודש שעבר עברנו למרכז תל אביב מהדרום כדי שיהיה להם יותר טוב. תמיד יש חשש שיפגעו בהם, אבל אנחנו כל הזמן בבקרה".

לין מור (צילום: איתן טל)
צילום: איתן טל

"אני בעד שכל בחורה שמרגישה שהיא נראית טוב תראה את זה לכולם"

בימים אלה מור מתפקדת אף היא על תקן בלוגרית, אינסטגרמרית מבוקשת ואפילו פעילה חברתית, סוג של. היא מנהלת שני עמודי פייסבוק גדולים שמונים עשרות אלפי אוהדים. את העמוד הראשון, "Fashion חברתי", פתחה לפני שלוש שנים ("רציתי להראות לנשים שאפשר להתלבש בסטייל ובכלום כסף"), ואת השני, "אמהות מתאמנות ביחד", פתחה אחרי הלידה השנייה שלה ("עליתי בהריון 12 קילו והרגשתי שאני חייבת תמיכה. פתחתי עמוד שמיועד לנשים לאחר לידה ובעמוד הזה אני סוף סוף מרגישה שאני משפיעה"). זה בהחלט לא מספיק לה. "אני נורא רוצה לפרוץ", היא מודה, "אני רוצה להתחיל להופיע, להצטלם ולהגיד את מה שיש לי להגיד".

מה את רוצה להגיד?
"אני רוצה לתמוך בנשים. אני רוצה לעודד ולהראות שכולן יכולות ושכל אחת צריכה להתגאות במי שהיא ובמה שיש לה להציע. אבל היום ילדות עם אלפי עוקבים באינסטגרם מצליחות יותר מדוגמניות שעובדות קשה כל החיים שלהן. הכל נהיה פה מסחרה".

גם לך יש חשבון אינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים.
"כן אבל אין לי זמן להשקיע בו. אני גם לא כזו, זה לא אותו דור. אני גם מצטלמת חשוף אבל זה לא מביא לייקים כמו תמונה של ילדה בת 18. אני בעד שכל בחורה שמרגישה שהיא נראית טוב תחצין את זה ותראה את זה לכולם. מה רע בזה?".

גם יואב חושב ככה?
"את כל התמונות הפרובוקטיביות שאני מעלה הוא מצלם, אז כן, נראה לי שהוא מסכים איתי".

את לא מרגישה שזה כבר מאוחר מדי בשביל לפרוץ?
"עכשיו אני מתמקדת במוזיקה, ובעולם הזה אין 'טו לייט'".

מה זה אומר "מתמקדת במוזיקה"?
"אני כותבת למגירה ומלחינה כמה דברים, היפ הופ, אר אנד בי, וגם שירים ישראלים, יש שירים שהופעתי איתם ועשיתי קאברים. אבל אני לא מוגדרת ורוצה לשנות כל הזמן כיוונים, כמו ריהאנה - היא משנה את עצמה ויזואלית בכל אלבום שהיא משחררת ובכל פעם עוסקת בנושא אחר, והיא גם בחורה חזקה שעברה המון".

את רואה את עצמך על במות בעוד עשר שנים?
"הייתי רוצה להמשיך לדגמן אבל תכלס זה נראה לי רחוק מהמציאות בגלל הגיל. מבחינת המוזיקה הייתי רוצה להגיע לחו"ל, עדיין יש לי חלום שמישהו ירים אותי ויגיד שהוא עושה ממני את הכוכבת הבאה".

אז למה לא ריאליטי? נראה לי שאת מתאימה בול.
"אני מקבלת כל הזמן הצעות מתוכניות, פונים אלי בכל עונה של 'האח הגדול', 'הישרדות', 'המירוץ למיליון' - הכל. אבל ריאליטי פחות מתאים לי".

אני זוכרת אותך מתוכנית הריאליטי "ישנן בנות" בערוץ 24.
"זו הייתה תקופה מהממת אבל הלהקה שלנו... לא הצליחה כמו שאת רואה".

מה בעצם הצעדים שאת עושה כדי להצליח?
"כשתבוא ההזמנות הנכונה אני אפרוץ, אני עדיין מחכה לה ומאמינה שהיא תגיע".

יואב מנסה לעזור? או שאתם מפרידים כוחות בתחומים האלה?
"אני לא מבקשת את זה ממנו, אם ארגיש שאני צריכה עזרה אני יודעת שהוא יהיה שם".

צילום: איתן טל | איפור ושיער: יוסי לוי |  סטיילינג: HOUSE OF STYLE BY RENE & LIMKA | לוק 1: חליפה - DIESEL/ כובע - H&M / תכשיטים - אוסף פרטי. | לוק 2: קשתות- מיכל נגרין/ שרשראות- גלית רונדין/ ג׳קט- VICTORIA BECKHAM/ ג׳ינס – DIESEL | לוק 3: שמלה : JACQUEMUS ל - FACTORY 54 | לוק 4: חליפה : CALVIN KLEIN ל - FACTORY 54/ תכשיטים: אוסף פרטי. נעליים : אוסף פרטי./ צעיף : ARMANI EXCHANGE