מה שנזכור בעיקר מטקס פרסי הגראמי ה-53 יהיה שלוש ההופעות של ענקי המוזיקה: מיק ג'אגר בקאבר ל"אחים בלוז", בוב דילן עם "החווה של מגי" ומחווה של צעירי הקאנטרי "Mumford And Sons" וה"Avett Brothers", וברברה סטרייסנד שנזכרו בה אולי בגלל שיר הדאנס שנשא השנה את שמה.

בגזרת הפרסים הנחשקים להקת "ליידי אנטבלום" זכו ב"שיר השנה" וב"הקלטת השנה" על "Need You Now" ובחמישה פרסים בסך הכל, כולל כל פרסי הקאנטרי המרכזיים.

ליידי גאגא, שבקעה מתוך ביצה איתה הגיעה לטקסט, כדי לקדם את הסינגל החדש "כך נולדתי", זכתה ב-3 פרסים מרכזיים, כולל אמן הפופ של השנה. גאגא ביצעה את הלהיט החדש "Born This Way" בהופעה מחשמלת כהרגלה. בהמשך הודתה גאגא בנאום שלה להוריה ובמיוחד לוויטני יוסטון המתקאמבקת. אמינם קיבל את האישור לקאמבק שלו עם "אלבום הראפ הטוב ביותר" וניצחון על ג'יי זי, דמעות הוזלו ונשיקות הופרחו באוויר.

מלבד מעידה קטנה פה ושם, כמו בהופעתה של כריסטינה אגילרה, לדוגמא, שנפלה בסוף הנאמבר, הטקס ה-53 של פרסי ה"גראמי" זרם חלק ומתוקתק. לצד ההופעות של "זקני השבט" דילן, ג'אגר וסטרייסנד בלטו גם ההופעות המצוינות מבית היוצר של אמינם וריהאנה עם ד"ר דרה,

Cee Lo Green במופע חבובות עם תלבושת א-לה ליידי גאגא, והופעת אורח מפתיעה ומדליקה של השחקנית גווינית' פאלטרו בבלונד נוצץ,

ריהאנה בשיר סולו, קייטי פרי עם "Teenage Dream", ארקייד פייר עם "Ready To Start" בספונטניות מייד אחרי הזכייה באלבום השנה, ג'סטין ביבר עם ג'יידן סמית' הבן של וויל סמית', וגם "ברכת הדרך" מהמנטור אשר, שהתאחדו לאחר שנפגשו לראשונה בשנת 2007.

ההפתעה הגדולה ביותר באה דווקא מכיוון האינדי-רוק, כש"ארקייד פייר" זכו בקטגוריה הנחשקת ביותר - אלבום השנה על "The Suburbs", והוכיחו לכל העולם שיש מקום בטופ של תעשיית המוזיקה גם לעשייה מקורית, מסקרנת ולא מסחרית בעליל.

הזוכים בקטגוריות המרכזיות בטקס פרסי הגראמי 2011

האלבום הטוב ביותר: ארקייד פייר
השיר הטוב ביותר: Lady Antebellum - Need you now
האמן החדש הטוב ביותר: Esperanza Spalding
הקליפ הטוב ביותר: Lady gaga – Bad romance
הביצוע הטוב ביותר – זמרת: Lady gaga – Bad romance
הביצוע הטוב ביותר – זמר: Bruno Mars – Just the way you are
הביצוע הטוב ביותר – צמד/להקה: Train – Hey, soul sister
אלבום הפופ הטוב ביותר: Lady gaga – The fame monster
אלבום הראפ הטוב ביותר: Eminem – Recovery
אלבום הרוק הטוב ביותר: Muse – The resistance
שיר הדאנס הטוב ביותר: Rihanna – Only girl
אלבום הדאנס הטוב ביותר – La roux – La roux

>> הישראלים שזכו ב"גראמי": Waves Audio