לפי ספוטיפיי: לאיזה מקום תגיע ישראל באירוויזיון?

1:50: כל התוצאות הגיעו. שוודיה כבשה את המקום הראשון. נדב גדג' והנבחרת הישראלית הגיעו למקום התשיעי. 

1:45: התוצאות ממשיכות לזרום, אך יש כבר נבחרת מנצחת: שוודיה היא המנצחת של אירוויזיון 2015, עם השיר "Heroes" של מונס זלמרלב. הפער בין רוסיה לשוודיה הוא מעל ל-62 נקודות בשלב זה. 

1:41: סוף סוף פרגנו לנו באחד משלושת המקומות הראשונים! איטליה נתנה לנו שמונה נקודות בתמורה לדוז פואה שנתנו להם. פולין נתנה לנו ארבע נקודות, הולנד נתנה לנו חמש וגאורגיה נתנה לנו נקודה אחת. קפריסין נתנה לנו שש נקודות. 

אין תמונה
נתנו להם את הדוז פואה שלנו. איטליה

1:36: אחרי שבילתה זמן ממושך במקום השני, היוצרות התהפכו ושוודיה מתחילה להתקבע במקום הראשון עם פער משמעותי מרוסיה. במקום השלישי נמצאת איטליה. ישראל נשארת במקום התשיעי. ועכשיו הגיע השעה להצבעה הישראלית: שמונה נקודות לרוסיה, עשר נקודות לשוודיה ודוז פואה לאיטליה. 

1:30: המתח בין רוסיה במקום הראשון לשוודיה במקום השני הולך ומתלקח. בינתיים, ישראל נמצאת במקום התשיעי. אוסטרליה, אוסטריה וספרד נתנו לישראל נקודות ספורות, השאר לא כללו אותנו. בריטניה פרגנו בחמש נקודות. 

1:20: 20 מדינות מתוך 40 מסרו את הצבעותיהן. אוסטרליה נתנו לישראל שתי נקודות, גרמניה נתנו לנו חמש נקודות, שוויץ נתנו לנו שלוש נקודות, שוודיה נתנו לנו ארבע, ואירלנד, ארמניה, צרפת, בלגיה ודנמרק השמיטו את ישראל מהצבעותיהן. ישראל עדיין נשארת בסוף העשיריה המובילה, אותה מובילה רוסיה ואחריה בפער משמעותי שוודיה.

אין תמונה
מובילה. פולינה גגרינה הזמרת מרוסיה

1:08: אלבניה נתנו לישראל 5 נקודות, אזרבייג'ן נתנו לנו 7, סרביה נתנו לישראל 6 נקודות, לטביה נתנו לישראל נקודה אחת ומולדובה לא פרגנו אף בנקודה אחת. המובילה כרגע זו רוסיה.

01:01: נקודה אחת לישראל מטעם רומניה, שתי נקודות מטעם בלארוס. נכון לעכשיו, הקרב על הטופ צמוד בין איטליה, רוסיה ושוודיה.

00:59: מלטה נתנה 5 נקודות לישראל, פינלנד נתנה 3 נקודות ויוון קיפחה את ישראל לחלוטין. 

00:54: ההצבעות מתחילות לזרום, והראשונה: מונטנגרו, שנתנה 12 נקודות לסרביה ו-3 נקודות לישראל. 

נדב ממתין לתוצאות (צילום: סיון יאנג,  יחסי ציבור )
צופים בתוצאות. נדב גדג' והנבחרת הישראלית | צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור

00:40: ההצבעה נסגרה. בזמן שאנו מחכים לתוצאות הראשונות, קונצ'יטה משתלטת על הבמה ומוכיחה עד כמה הניצחון שלה בתחרות האחרונה היה ראוי ומוצדק. 

00:13: זהו - כל 27 הביצועים מאחורינו. היו נבחרות חלשות יותר, היו כמה מתמודדות חזקות (וישראל בהחלט ביניהן). הביצועים האחרונים של אזרבייג'אן, רוסיה ואלבניה השתייכו לסוג הראשון, הביצוע האיטלקי היה חזק יותר. עכשיו הגיע זמן ההצבעות: תוכלו להשפיע ולהצביע לנבחרת הראויה ביותר בעיניכם (שאינה נבחרת ישראל, אלא אם כן אתם קוראים מילים אלו מעבר לים). שלחו הודעה למספר 5000 עם קוד הביצוע האהוב עליכם בערב זה.

23:53: הביצוע של נבחרת רומניה הצטרף לביצועים הפחות מוצלחים של הערב. אחריו הגיע ביצוע דרמטי ומרשים של הזמרת הספרדית אדורנה, וביצוע מרגש למדי לשיר האנטי-מלחמתי של הזמרת ההונגרית בוגי. הפעם לפחות לא היו תמונות מזירות מלחמה בעזה בווידאו ארט ההונגרי. גם הזמרת הגיאורגית היתה לא רעה. עכשיו תורו של הזמר אלנור חוסיינוב מאזרבייג'אן.

23:40: אפשר להירגע, נכנסנו לרצף של ביצועים בינוניים ומטה. יוון לא סיפקו את הסחורה (וחבל שלא השתמשו בניחוח הים תיכוני, בניגוד אלינו). השיר של נבחרת מונטנגרו נשאר מוזר כפי שהיה בחצי הגמר השני, השיר של נבחרת גרמניה גם לא התרמם, והשיר של נבחרת פולין בביצועה של הזמרת מוניקה קוזינסקה היושבת בכסא גלגלים היה מלא בזיופים ואי-דיוקים. נבחרת לטביה והזמרת אמינטה הם אחת ההפתעות הגדולות של התחרות לשנה זו, ועם הפקה עדכנית ומסקרנת, לשיר שלהם יש סיכוי לא רע. 

23:16: אוסטרליה, שמשתתפת השנה לראשונה באירווזיון, הביאה שיר מוצלח במיוחד לתחרות, אך הסיכויים אינם בעדה לפי סקרים מוקדמים. בכל אופן הביצוע על במת הגמר היה לא רע כלל. הביצוע של נבחרת בלגיה היה גם לא רע, אך השיר נשמע אחד לאחד כמו "Royals" של לורד ולא ברור למה מעודדים את ההעתקה הגסה הזו בתחרות. אחרי בלגיה עלתה הנבחרת המקומית של אוסטריה עם להקת ה"Makemakes" בשיר עם ניחוח ביטלס-י מתוק. מדובר בשירים לא רעים אך גם ממש לא מרעננים.

ובינתיים, בכיכר רבין מעודדים מרחוק את נדב גדג' והנבחרת. צילמה: מיטל איטקיס.

23:03: הנבחרת השוודית כבשה את במת הגמר בווינה עם ביצוע חלש יותר מזה שראינו בחצי הגמר, ועדיין מרשים וחזק. מתחרה ראוי ראשון לערב זה לנבחרת הישראלית. אחריה הגיע הביצוע של נבחרת קפריסין, שהיה מתוק אך די מרדים.

אין תמונה
המועמד המוביל למקום הראשון - מאנס זלמרלואו

אין תמונה
האם זה הזוכה של הערב? מאנס זלמרלואו השוודי עם ווידאו ארט מרשים

22:50: טוב, קשה לומר שמה שקורה על הבמה אחרי שנדב והנבחרת הישראלית ירדו מעניין, אבל הנה תקציר ההתרחשויות לחמשת הביצועים שעלו אחרי נדב: אסטוניה שעממו, בריטניה אכזבו קשות (בייחוד כשמדובר באחת מהמדינות המובילות בעולם הפופ), ארמניה היו סבירים, ליטא הביאו ביצוע נחמד אך מעצבן, וסרביה כמעט גרמו לנו להתחרש עם כמה צרחות מאוד לא מדוייקות. מה שמאפשר לנו להיות יותר ויותר מבסוטים על נדב והנבחרת הישראלית.

22:30: נדב גדג' והנבחרת הישראלית עלו לבמה. הביצוע עלה ברמה, הצילום השתפר והקהל בווינה עף באוויר לצלילי הלהיט הישראלי "Golden Boy". אחרי ביצוע כל כך מוצלח יהיה קשה לשכנע אותנו שלמישהו אחר מגיע לנצח בגמר האירוויזיון.

צפו בביצוע של נדב והנבחרת הישראלית ממשדר האירוויזיון בערוץ 1:

אין תמונה
הביצוע של נדב והנבחרת הישראלית בגמר האירוויזיון
אין תמונה
הביצוע של הנבחרת הישראלית בגמר באירוויזיון
אין תמונה
נדב בביצוע בגמר האירוויזיון

22:27: את נבחרת סלובניה והזמרת מאראיה החליפה הזמרת הצרפתית ליסה אנגל, בשיר צרפתי מלא פאתוס. ממש תכף - נדב! 

22:21: אחרי פתיחה חגיגית ומרגשת במיוחד, הנבחרת הראשונה עולה לבמה והיא נבחרת סלובניה. הבחורה המשונה עם האוזניות על הראש שנשמעת כמו סינדי לאופר פותחת את הערב בדופק נמוך יחסית. לנדב יש סיבה להישאר רגוע בינתיים.

22:11: מתמודדי התחרות מכלל המדינות המשתתפות נקראים לבמה, נדב גדג' מחייך חיוך גדול למצלמה. 

הנבחרת הישראלית דקות אחדות לפני העלייה לבמה:

תמונות של הנבחרת הישראלית רגעים לפני הגמר (צילום: סיון יאנג,  יחסי ציבור )
תמונות של הנבחרת הישראלית רגעים לפני הגמר | צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור

תמונות של הנבחרת הישראלית רגעים לפני הגמר (צילום: סיון יאנג,  יחסי ציבור )
דורון מדלי ונציגי הנבחרת הישראלית | צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור
נדב גדג' (צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור)
נדב גדג' | צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור

22:05: זוכת השנה שעברה קונצ'יטה וורסט, פתחה את גמר האירוויזיון עם שלוש מנחות התחרות, וביצעה את שיר הנושא של האירוויזיון הנוכחי, "Building Bridges".

אירוויזיון 2015: נדב גדג' ונבחרת ישראל עלו לגמר - דיווח חי

21:55: גמר אירוויזיון 2015 ייפתח בעוד דקות אחדות בווינה, ובקרוב תגיע שעתו של זוכה "הכוכב הבא", נדב גדג', לביצוע שירו המתמודד "Golden Boy", איתו ינסה להביא את ניצחונה של ישראל מזה 17 שנים. השיר הישראלי הוא שיר מספר 3 מתוך 27 שירים סך הכל.  

בינתיים, נדב לא לוקח את הציפייה יותר מדי ברצינות.

נדב גדג' (צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור)
נדב גדג' | צילום: סיון יאנג, יחסי ציבור

הופעתו של נדב בחצי הגמר: 

 

להרשמה לאודישנים של "הכוכב הבא" - לחצו כאן