שעות קשות עוברות על תעשיית המוזיקה הבינלאומית, עם פרסום דבר מותו הלא צפוי של הדיג'יי השוודי המצליח, אביצ'י.

כפי שפורסם אמש (ו'), אביצ'י, טים ברגלינג בשמו האמיתי, היה בן 28 בלבד כשנמצא בשעות הצהריים ללא רוח חיים במוסקט שבעומאן. נכון לכתיבת שורות אלה, טרם נחשפה סיבת המוות.

תוך זמן קצר הטרגדיה הופצה ברחבי העולם, ומוזיקאים ומפורסמים רבים אחרים ביקשו להספיד את המוזיקאי הבולט, שבמשך עשר שנות פעילותו (2007-2017) הספיק לעבוד עם רבים וגדולים - דיוויד גואטה, ריטה אורה, רובי וויליאמס, כריס מרטין, מתיסיהו, ווייקליף ז'אן ועוד.

"כל כך עצוב.. כל כך טרגי. להתראות טים היקר והמתוק. הלכת לנו מוקדם מדי", פירסמה מדונה בעמוד האינסטגרם שלה.

So Sad....... So Tragic. Good Bye Dear Sweet Tim.  Gone too Soon. #avicii

A post shared by Madonna (@madonna) on

"החדשות על פטירתו של אביצ'י עצובות מדי. כל כך צעיר מדי מכדי למות. תנחומיי למשפחתו, חבריו ומעריציו", כתבה הזמרת דואה ליפה.


ריטה אורה, ששיתפה עמו פעולה לפני כשנה, כתבה בטוויטר שלה: "אין לי מילים. אני זוכרת כמה מדהים היה לעשות את 'Lonely Together' וזה מרגיש כאילו רק אתמול דיברנו. תנחומיי למשפחתו, חבריו ומעריציו של אביצ'י שתמכו בו. מי ייתן והוא ינוח על משכבו בשלום. הלך לעולמו מוקדם מדי. אני הרוסה ושבורת לב".


המפיק המוזיקלי הוותיק, נייל רוג'רס, התבשר על הידיעה בעודו במטוס: "הרגע הודיעו לי שחברי היקר טים, אביצ'י, הלך לעולמו. בבקשה עשו שזאת תהיה מתיחה". כשהבין שישנה אמת בדברים, כתב: "טים היקר, תנחומיי הולכים למשפחתך, היית אחי הקטן. אני בוכה על המטוס, מקווה שאני לא מלחיץ אנשים".

מי שעבד יחד עם רוג'רס ואביצ'י על השיר "Lay Me Down", אדם למברט, כתב גם הוא: "נוח על משכבך בשלום, טים. היית מלחין גאון עם נפש עדינה. יש לי זיכרונות יפים של יצירת מוזיקה איתך ועם נייל רוג'רס".


חוץ מהם, גם קולגות רבות של אביצ'י מהעולם האלקטרוני ביקשו להיפרד מהחבר הקרוב. "משהו ממש נורא קרה. איבדנו חבר עם לב כל כך יפה והעולם איבד מוזיקאי מוכשר באופן יוצא דופן. תודה על המלודיות היפות, הזמן שחלקנו בסטודיו, כשניגנו ביחד כדיג'יים או סתם נהנינו מהחיים כחברים. נוח על משכבך בשלום".


"אין מילים שיצליחו לתאר את העצב שאני מרגיש ברגע זה, אחרי ששמעתי על מותו של אביצ'י. מחשבותיי עם משפחתו וחבריו", ספד לו זד.


"תנחומיי הכנים ביותר לחבריו, מעריציו ומשפחתו של אביצ'י. צחוק בצד, אף אחד לא יכול להכחיש את ההישגים ומה שעשה עבור מוזיקת הדאנס המודרנית ואני מאוד גאה בו", כתב דדמאוס.