הלם בעולם המוזיקה: אביצ'י הלך לעולמו היום (ו') בגיל 28, כך דווח על ידי אנשיו של הדיג'יי המצליח, שפירסמו את ההודעה: "אנו מודיעים בצער עמוק על אובדנו של טים ברגלינג, המוכר גם כאביצ'י".

על פי הדיווחים, הדיג'יי השוודי זוכה פרסי הגראמי נמצא ללא רוח חיים במוסקט שבעומאן. לדבריהם, "המשפחה הרוסה, ואנחנו מבקשים מכולם לכבד את הצורך שלהם בפרטיות בתקופה קשה זו", הוסיפה המנהלת של ברגלינג, דיאנה בארון, "לא ישוחררו הודעות נוספות בנושא". סיבת המוות עוד לא ידועה.

מוזיקאים נוספים שקיבלו את הבשורה הביעו את היותם המומים ברשתות החברתיות. דיג'יי קלווין האריס כתב: "חדשות הרסניות על אביצ'י, נפש יפהפיה, מלאת תשוקה וכישרון עם כל כך הרבה יכולת לעשות עוד. הלב שלי יוצא אל משפחתו. שאלוהים יברך אותך טים".

 

גם ליאם פיין, יוצא להקת וואן דיירקשן, הגיב לדברים בעצב רב: "הו אלוהים, אני הרוס למשמע החדשות הכל כך עצובות על אביצ'י, שמת כל כך צעיר. איזה כישרון הוא היה. נוח על משכבך בשלום".

צ'ארלי פות' ספד לו: "וואו, אני רוצה לקחת רגע כדי להוקיר את האיש שבאמת פקח את עיניי בנוגע לאופן שבו ההפקות שלי יוכלו להישמע יום אחד. אביצ'י היה גאון מוזיקלי מלא בחדשנות, אני לא מאמין שהוא כבר לא איתנו".

 כזכור, בשנת 2016, רגע לפני שהופיע בישראל, אביצ'י הכריז כי יפרוש מהופעות חיות בשל בעיות רפואיות, לאחר שסבל מהתמכרות לאלכוהול. הוא התפרסם בזכות להיטיו: "Levels", "Hey Brother", "Wake Me Up" ועוד.