השחקנית אוון רייצ'ל ווד שיתפה לפני מספר שנים את ההתעללות שספגה מאחד מבני זוגה לשעבר, אך היא מעולם לא חשפה את שמו.

בשעות האחרונות, השחקנית היהודייה חשפה בפוסט בחשבון האינסטגרם שלה מי הוא אותו בן זוג מתעלל וגרמה לסערה אדירה בתעשיית הבידור האמריקאית: "השם של התוקף שלי הוא בריאן וורנר - מי שידוע בעולם גם כמרלין מנסון", כתבה ווד, שהייתה מאורסת לכוכב הרוק הוותיק עד לפרידתם ב-2010.

"הוא החל לטפח אותי כשהייתי נערה, ובצורה מחרידה התעלל בי במשך שנים. הייתי תחת שטיפת מוח ומנוצלת עד כדי כניעה. סיימתי לחיות בפחד מנקמה לשון הרע או סחיטה, ואני פה בשביל לחשוף את הגבר המסוכן הזה ולהצביע על התעשיות הרבות שאפשרו לו לעשות זאת לפני שהוא יהרוס חיים רבים נוספים. אני עומדת לצד כל הקורבנות שלו, ונלחמת כדי שקולותיהן לא יושתקו", כתבה ווד.

כאות סולידריות לדבריה של ווד, לפחות עוד ארבע נשים פרסמו האשמות דומות כלפי מנסון, כשהן מתארות את החוויות הנוראיות שעברו תחתיו הכוללות תקיפות מיניות ופסיכולוגיות, אלימות, כפיה והפחדה.

מנסון מצדו דחה בעבר טענות דומות שעלו נגדו מנשים שונות, וכלי התקשורת בארה"ב מדווחים שנכון לעכשיו הוא לא העביר תגובה רשמית ומפורטת לטענותיה של ווד, מי שהכירה את מנסון כשהייתה בת 18 והוא בן 36. 

לפני כשנתיים, ווד העידה בפני ועדת המשנה לבית המשפט כחלק ממאמץ להעביר חוק שייטיב עם ניצולות תקיפות מיניות בכל מדינות ארה"ב, וסיפרה: "החוויה שלי עם עבירות במשפחה היו מנטליות רעילה, התעללות פיזית ומינית שהחלה לאט אבל עברה תהליך האצה עם השנים, וזה כלל איומים על חיי, גאסלייטינג ושטיפת מוח. התעוררתי לצד האדם שטוען שהוא אוהב אותי בזמן שהוא אונס אותי בזמן שהוא חושב שאני לא בהכרה", העידה בזמנו ווד בפני הוועדה אך לא חשפה את שם התוקף.

מרלין מנסון ואוון רייצ'ל ווד (צילום: GettyImages-E. Charbonneau / Staff)
מרלין מנסון ואוון רייצ'ל ווד | צילום: GettyImages-E. Charbonneau / Staff

המגזין האמריקאי ציין בנוסף כי ב-2009 מנסון התראיין וסיפר: "יש לי פנטזיות כל יום על לרסק את הגולגולת שלה (של ווד) עם פטיש", וכשכנציגי הזמר נשאלו לגבי הציטוט המיוחס, הם הגיבו כי "מדובר בראיון תיאטרלי מכוון של כוכב רוק שמקדם אלבום - ולא מדובר טיעון אמיתי".

לפי הדיווחים של מגזין ההוליווד ריפורטר, במאי 2018, חודשים לאחר פריצתה של תנועת "מי טו" שגרמה לסחרור בתעשיית הבידור והקולנוע, הוגשה תלונה נגד מנסון על עבירות מין, אך התובע המחוזי של לוס אנג'לס הודיע שהתיק נסגר מכיוון שאין בו מספיק ראיות. במקביל, עורך דינו של הזמר טען בפני המגזין כי "הטענות שהגיעו למשטרה נדחות על הסף בידי מר וורנר, ואו שמדובר בהזיות או בתרגיל יחצני מתוכנן. כל טענה למתקפה מינית או חטיפה היא פשוט שקרית".

"אני עדיין סובלת מפוסט טראומה ודיכאון", העידה באינסטגרם אשלי ווטרס, אחת מארבעת הנפגעות הנוספות לכאורה של מנסון. "הייתי בקשר עם עוד נשים שסבלו מאותן טראומות והשליטה שלו. בזמן שאנחנו סובלות אני ממשיכה לשמוע עוד סיפורים מטרידים ודומים לשלי. הפגיעה שהוא גרם כבר ברורה עכשיו, והוא ממשיך להשפיע על כל כך הרבה אנשים שאני לא יכולה לעמוד מהצד ולתת לזה לקרות. בריאן צריך לתת דין וחשבון על מעשיו".