בסוף השבוע האחרון אביצ'י (טים ברגלינג) הלך לעולמו כשהוא רק בן 28. בעוד שברחבי העולם המעריצים מציינים את מותו, מקורביו של הדיג'יי והמפיק המוזיקלי השוודי מספרים על ימיו האחרונים ומודים שהיו סימנים מקדימים לטרגדיה הגדולה.

בראיון שהעניק זמן קצר לאחר מותו, היוצר האגדי נייל רוג'רס נפרד מאביצ'י וסיפר על התמכרותו לאלכוהול. נייל אמר: "הוא הבטיח לי שיפסיק לשתות, אבל הוא היה שיכור בלילה האחרון שראיתי אותו. הופענו באותו אירוע והייתי די מאוכזב ממנו. אפילו לא יכולתי להישאר בשביל ההופעה שלו כי זה שבר את ליבי", הוא הוסיף, "אני בהלם מאחר ואיני יודע מה בדיוק קרה. בתור בן אדם, חבר ובעיקר מוזיקאי, אני יכול להגיד שטים היה אחד היוצרים הגדולים והמוכשרים שיצא לי לעבוד איתם".

במקביל למחוות הרבות של כוכבי תעשיית המוזיקה לדיג'יי הבינלאומי, בני משפחתו מנסים בעזרת כוחות המשטרה להבין מה גרם למוות המפתיע. דיוויד, אחיו הגדול, ששהה גם הוא בעומאן בשעה שאביצ'י נמצא ללא רוח חיים, קיבל את הבשורה שעות לאחר המוות.

“Come on babe, don’t give up on us. Choose me, and I’ll show you love.” Those are lyrics from a song Tim wrote for me. I wish I could have lived up to them. For the two years we were together, he was my closest confidante, and my best friend. Now I can’t look at Bear without knowing I’ll never see his face again. I’m still collecting my thoughts and thank you for all your kind words and texts. Wake me up when it’s all over, because I don’t want it to be real  #ripavicii #avicii @avicii

A post shared by Emily Goldberg (@emilygoldberg89) on

אתמול בת זוגו של אביצ'י, אמילי גולדברג, נפרדה ממנו בפוסט מרגש, אותו פתחה עם ציטוט מתוך השיר שכתב לה, "(Enough Is Enough (Don't Give Up On Us". בין היתר, היא כתבה שם: "במשך השנתיים בהן היינו יחד, הוא היה איש הסוד הקרוב וחברי הטוב ביותר. עכשיו אני יודעת שלא אראה את פניו יותר לעולם". לפוסט צירפה שרשרת של תמונות שלהם ביחד. המשטרה טרם פרסמה את סיבת המוות הרשמית, אבל לפי דיווחים, אין מדובר במקרה פלילי.