הדג נחש מופע השקה בשוני (צילום: ענבל צח)
הדג נחש בהופעה | צילום: ענבל צח

המועמדים הישראלים לטקס פרסי המוזיקה האירופאי (EMA) של רשת MTV לשנת 2013 הם הזמרות אסתר רדא ורוני דלומי, הצמד עידו בי וצוקי, להקת הדג נחש והרכב האולטראס. חמשת האמנים מתמודדים החל מהיום על הזכות לייצג את ישראל בקטגוריית "האמן האירופאי הטוב ביותר".

המעריצים והגולשים יכולים להצביע עבור האמנים ולהשפיע על הבחירה, החל מהיום,שלישי, 17 בספטמבר ועד יום חמישי, 24 באוקטובר בחצות. האמן שיגרוף את מירב ההצבעות, יתמודד מול אמנים מובילים מכל אירופה, על הזכות לייצג את אירופה כולה, בקטגוריית הפרס הבינלאומי "Best Global Act 2013". במידה ויצליח להעפיל את כל השלבים יזכה לקטוף את הפרס הנחשק על בימת טקס פרסי אמ.טי.וי אירופה, שיערך השנה ב"זיגו דום" שבאמסטרדם, הולנד, ב-10 בנובמבר, ויועבר בשידור חי בערוץ MTV ישראל. הטקס ישודר ליותר מ 60 ערוצי טלוויזיה, המגיעים לכמעט 700 מיליון בתי אב ברחבי העולם.

לכל המתמודדים מישראל, ובמיוחד למנצח, מובטחת חשיפה בינלאומית ניכרת ותמיכה משמעותית בערוץ MTV. כמו כן, המנצח בתחרות המקומית יקבל פסלון פרס בינלאומי, זהה לפסלונים המחולקים בתחרות בשלל הקטגוריות הבינלאומיות, עם שם האמן או ההרכב והכותרת: "Best Act In Israel 2013". בשנים האחרונות ייצגו את ישראל שירי מימון (2008), נינט טייב (2012, 2009), עברי לידר (2010) והצמד TYP (בשנת 2011).

רוני דלומי בהופעה בזאפה (צילום: אביב חופי)
רוני דלומי על הבמה | צילום: אביב חופי

המתמודדים

הדג נחש, מהלהקות המצליחות בישראל בכל הזמנים, שחררו השנה את האלבום "זמן להתעורר" מתוכו הוציאו את הלהיטים "זמן להתעורר", "יום שישי" ו"מבסוט". עם קהל מעריצים נאמן הולך וגדל והשפעה רחבה על סצינת המוזיקה בישראל.

רוני דלומי - מאז שפרצה לפני כארבע שנים ב"כוכב נולד", היא מחזקת רואת מעמדה כאחת הזמרות הצעירות האהובות והמצליחות ביותר במוזיקה הישראלית. אלבומה השני, "תחזיקו" יצא לאור בתחילת חודש יולי 2013 והעיד על יכולת יצירתית בשירים כמו "תחזיקו", "סתם שני אנשים", "קצה היום", "פניי לרוח" ועוד.


האולטראס - שלישיית ההיפ הופ אלי פרץ, דן ברטוב וסדריק בן שבת הוחתמו השנה אצל סאבלימינל, והפכו לאחד הדברים הכי חמים בהיפ הופ המקומי, עם להיטים כמו "בוקר טוב", "בלילות לבד", "אין לי את האומץ", "חולה עלי" ושיתוף הפעולה "רומנטיקנוס" עם פבלו רוזנברג, עשרות אלפי מעריצים, מיליוני צפיות ביו טיוב והופעות.

צמד המפיקים עידו בי וצוקי בהחלט יכולים לסמן את 2013 כשנה המוצלחת בחייהם, עם שרשרת להיטים שכבשו דרך היו טיוב את צעירי ישראל :"דבר איתי חופשי", "The Bazzterd" ," Angry Neighbor", הופעות בארץ וכ- 16 מיליון צפיות בעמוד היו טיוב הרשמי שלהם.

אסתר רדא היא מהמוזיקאיות המדוברות ועטורות השבחים של 2013, כבר פרצה את גבולות ישראל עם סיבובי הופעות בינלאומיים הכוללים בין היתר הופעות בפסטיבל גלסטונברי, הקליפ life happens, שמשודר ב MTV  ו-VH1  ברחבי אירופה וחימום לאלישיה קיז בישראל.

אסתר רדא – No More (תמונת AVI: mako)
אסתר רדא | תמונת AVI: mako

האולטראס (צילום: איתי נבון)
האולטראס | צילום: איתי נבון
_OBJ