גבע אלון, הופעה (צילום: אמיר לוי)
גבע אלון בהופעה | צילום: אמיר לוי

הזמר, היוצר והגיטריסט גבע אלון הוחתם על חוזה הפצה בחברת "ADA Global (Alternative Distribution Alliance)", חברת-בּת של תאגיד המוזיקה הבינלאומי "וורנר בראד'רס", המפיצה בין היתר להקות גדולות ונחשבות כמו הפיקסיז, ארקייד פייר, פליט פוקסס, בל אנד סבסטיאן ואינטרפול. נציגי החברה התלהבו מהופעתו של אלון בלונדון ויצרו קשר עם מנהליו ביום שלמחרת.

אלבומו האחרון והשלישי של אלון "Get Closer" ייצא להפצה באירופה במרץ 2011. עוד לפני כן ייצא אלון לסיבוב הופעות אירופאי שייפתח בברלין ב- 19/1, ולפניו יחגוג את ההחתמה בהופעה במועדון בארבי בתל אביב ב- 7/1, בה יארח את קרולינה וההרכב קרוסלה. הופעותיו של גבע אלון עם להקת "Tree" נחשבו בשנה האחרונה לאחת מהופעות הרוק הטובות בארץ.

גבע אלון: "הקהל הישראלי נתן לי מוטיבציה מטורפת"

גבע אלון 1, סימנים של חולשה (צילום: רועי ברקוביץ')
חיכה לרגע הזה. גבע אלון | צילום: רועי ברקוביץ'

"אני מאד נרגש ומחכה בקוצר רוח להתחלת העבודה עם ADA", מגיב אלון. "אחרי שנים של יצירה ועבודה קשה אין דבר יותר מספק מלראות את הפרוייקט הזה חוצה את גבולות הארץ שלנו ומגיע למחוזות גדולים יותר. התמיכה והפרגון שקיבלתי מהקהל הישראלי בשנים האחרונות נתנו לי מוטיבציה מטורפת והמון חיזוקים להמשיך בדרך שאני עושה ולהגיע להישגים מרגשים כאלה וזוהי רק ההתחלה. אני רוצה להודות ללב גרופ מדיה ,למנהל שלי כרמי וורטמן וכל האנשים שתרמו לחתימת הסכם זה".

כזכור, שב אלון לארץ בתחילת 2009 לאחר שהות של קרוב לשנה בניו יורק שם יצר והופיע ברחבי אמריקה, בין היתר בהופעת חימום בסן פרנסיסקו לפול וולר. אלון, שביקש כעבור תקופה לשוב לאמריקה נאלץ להישאר ולעבוד מישראל אחרי שהויזה שלו לארה"ב לא חודשה, אולם נדמה שמאז הקריירה שלו בקו עלייה.

"אנחנו מצפים לבסס את מעמדו הבינלאומי"

ADA הוקמה ב 1993 כיוזמה משותפת של וורנר (WARNER) ושל לייבל האינדי SUBPOP מסיאטל (לייבל הבית של נירוונה באלבומה הראשון "בליץ'"). היא מתמחה בהפצת קטלוגים של אמני אינדי ונחשבת כיום לחברה המובילה בתחום האינדי בארצות הברית. בין האמנים והלייבלים הרבים שהחברה מפיצה את אלבומיהם אפשר למצוא את הקטלוגים של Beggars Grou  ,Domino erge Records ,M RYKO, AD4, Rough Trade ועוד.

"ADA Global נרגשת לעבוד עם גבע אלון והצוות הישראלי שלו ואנחנו מצפים לבסס את מעמדו הבינלאומי ולהביא את המוזיקה הנהדרת שלו לאוהבי מוזיקה ברחבי העולם", אמרה סמנכ"לית ADA קולין תאיס.

>> אסף אבידן והמוג'וז - "Throgh The Gale" - ביקורת אלבום