רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
שהאבן תתגלגל לך לראש. רוג'ר ווטרס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

רוג'ר ווטרס ממשיך לקרוא לחרם תרבותי על ישראל, והפעם גייס למשימה את חברו ללהקת "פינק פלויד" המתופף ניק מייסון. ווטרס ומייסון שלחו מכתב לחברי להקת ה"רולינג סטונס" וביקשו מהם לבטל את המופע בישראל, כך מפרסמים כלי תקשורת בארצות הברית.

"לנגן עכשיו בישראל שווה ערך מבחינה מוסרית ללהופיע ב'סאן סיטי' בשיאו של משטר האפרטהייד בדרום אפריקה", כתבו. "ללא קשר לכוונות שלכם, אם תצאו משורות המחאה, תספקו חומר תעמולה, שממשלת ישראל תשתמש בו בניסיונותיה לטייח את המדיניות של המשטר הלא צודק והגזעני שלה. אם לא הופעתם ב'סאן סיטי', בימים ההם, כפי שאתם, ה'רולינג סטונס' לא עשיתם, אז גם אל תופיעו בתל אביב עד שיגיע הזמן שבו כולם יהיו חופשיים ושויון הזכויות יתקיים בכל הארץ", סיכמו.

המפיק שוקי ווייס: "אדישות לכותרות שווטרס מנסה לייצר"

ווטרס ומייסון שלחו את המכתב בשם התנועה הפלסטינית BDS (ראשי תיבות של: חרם, משיכת השקעות וסנקציות) שמנסה לדחוק את ישראל לשולי הקהילה הבינלאומית. ווטרס, שהופיע בישראל לפני כמה שנים, הוא המתנגד הקולני ביותר לישראל מבין האמנים בעולם. לפני כמה חודשים, הישווה את ישראל לגרמניה הנאצית, ולפני זה ניסה לשכנע את את ניל יאנג, פרל ג'אם, אלישיה קיז, ריהאנה וסינדי לאופר שלא להופיע בישראל. כמו כן פנה לשחקנית סקרלט ג'והנסון בעקבות קמפיין שלה למוצר משקאות ישראלי שיש לו מפעל בהתנחלות. כמו כן הציג ווטרס בהופעותיו בובת חזיר מתנפחת ועליה סמל מגן-דויד.

המפיק שוקי וייס, שמביא את הרולנג סטונס לישראל, ענה לרוג'ר ווטרס במכתב אישי נוקב שפורסם לפני כחודשיים וחצי. כעת הוא מגיב: "בקיץ בו מגיעים אלינו הרולינג סטונס, ניל יאנג, פיקסיז, סאונדגארדן וסירק דה סוליי, אפשר להתייחס באדישות לכותרות שרוג'ר ווטרס מנסה לייצר. ולמי ששכח גם רוג'ר היה כאן והופיע לא מזמן. נתראה בהופעות הקיץ המופלא שזכינו לו".