גאנז נ' רוזס, להקתו המתקאמבקת של הסולן אקסל רוז, תגיע להופעה אחת בישראל במהלך החודשים הקרובים, ככל הנראה ב-2 באוקטובר הקרוב.

גאנז (שבשנות ה-90' קראו לה בישראל גם "רובים ושושנים") תופיע בארץ עם סיבוב ההופעות העולמי החדש שלה, שעומד בסימן אלבום הקאמבק המתוקשר "דמוקרטיה סינית". האלבום, שרבים ממעריצי הלהקה ברחבי העולם ציפו לו זמן רב, יצא בנובמבר האחרון ושבר בצורת בת 14 שנה של אלבומים חדשים של הלהקה.

"דמוקרטיה סינית", שעם יציאתו שבר שיאים במיי ספייס ונמכר היטב בכל העולם, הוגדר על ידי מבקרים כאחד מאלבומי הקאמבק המוצלחים של השנים האחרונות, אלבום ששם בחזרה את אקסל רוז וגאנז נ' רוזס על מפת הרוק העולמית.

למעריצים הותיקים של גאנז נ' רוזס, שיחפשו בהרכב הלהקה הנוכחי שמות מוכרים כמו הגיטריסט סלאש, זה הזמן לבשר כי ההרכב הנוכחי של הלהקה לא כולל כמעט איש מחברי ההרכב המקורי, פרט כמובן לסולן אקסל רוז. למרות כמה נסיונות פיוס, סלאש ורוז מסוכסכים כבר שנים ולא מיועדים לחזור ולהופיע יחד. הסכסוף ביניהם הוביל בסופו של דבר לפירוק ההרכב המקורי ולהחלפת נגנים סיטונית. כך למשל צרף רוז להרכב רק לפני פחות מחודשיים גיטריסט חדש בשם די.ג'יי. אשבה, שמחליף את הגיטריסט רובין פינק, שמנגן עם "ניין אינץ' ניילז".

זכרונות קשים מפארק הירקון

אקסל רוז (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
מי שיגיד לי שאני דומה להאטפילד יקבל מכות. אקסל רוז מודל 2009 | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

הופעתה הקודמת, הראשונה והיחידה של גאנז נ' רוזס בישראל, התקיימה ב-22 במאי 1993 בפארק הירקון בתל אביב מול כ-45 אלף צופים משולהבים. המעריצים באו לחזות בלהקתם האהובה, שפחות משנתיים קודם לכן, בנובמבר 1991, הדהימה את עולם הרוק כשהוציאה את האלבום הכפול "Use your illusion". האלבום כלל להיטים רבים, כמו "November rain" ו-"Don't cry", המושמעים ברדיו הישראלי עד היום.

כמו כן עמד לזכות גאנז אלבום הבכורה המשובח שלה, "Appetite for destruction", שיצא ב-1987 ונחשב לאחד מאלבומי הבכורה הגדולים בתולדות הרוקנ'רול, עם להיטים כמו "Paradise city", "Welcome to the jungle" ו-"Sweet child of mine".

ההרכב שהופיע על הבמה כלל אז את הגיטריסט סלאש, הבסיסט דאף מקג'יין, המתופף מאט סורום, הגיטריסט האהוב איזי סטרדלין (שחזר להרכב למספר הופעות, כמחליף של הגיטריסט גילבי קלארק שנפצע) והקלידן דיזי ריד. ההופעה, שכללה אז סט אקוסטי באמצעיתה, היתה חסרת חשק ואנרגיה ונחשבת מאז כאחת הגרועות בהיסטוריה של הלהקה. המעריצים של גאנז נ' רוזס יצאו ממנה מאוכזבים. נדמה שהפעם תהיה לאקסל רוז ולחבריו החדשים ללהקה הזדמנות לתקן את הרושם הישן והלא טוב שעשו על הקהל הישראלי.

גאנז נ' רוזס VS. מטאליקה

שלוש שבועות אחר כך הפיאסקו של גאנז הופיעה בפארק להקת מטאליקה, המתחרה הגדולה של גאנז נ' רוזס באותה תקופה. כדי להוסיף שמן למדורת היריבות בין הלהקות ומחנות המעריצים אמר אז ג'יימס האטפילד, סולן מטאליקה: "אנחנו רגילים כבר להגיע למקומות כמה שבועות אחרי גאנז נ' רוזס, לשמוע שהם נתנו חרא של הופעה ולנסות לתקן את הרושם הגרוע שעשו על הקהל".

גם הפעם, עם יציאת "דמוקרטיה סינית", לא יכול היה האטפילד להתאפק. מטאליקה הוציאה במקביל את אלבומה החדש והוא מיהר לרדת על אקסל ש"דפק לנו הפעם איחור רציני".