אין תמונה
"עוד לא ראיתם את מה שיקרה בסוף עם שיער הפנים שלי". מתיסיהו החדש

אלא אם זו מתיחה הזויה - מדובר ב"רעידת אדמה" של ממש עבור מעריציו של המוזיקאי והזמר מתיסיהו, ברחבי העולם ובארץ. הראפר החרדי, שהתפרסם ככוכב רגאיי והיפ הופ יהודי-אמריקני מברוקלין והצליח בארה"ב, בארץ ובמדינות נוספות, גילח את שיער ראשו וזקנו ופרסם את התמונה החדשה שלו בטוויטר. בנוסף מודיע מתיסיהו על שינוי משמעותי בחייו וככל הנראה מדובר בחזרה בשאלה, כעשר שנים אחרי שחזר בתשובה והפך לחרדי.

לתמונה הוסיף מתיסיהו הסבר אישי באתר שלו: "הבוקר פרסמתי תמונה שלי בטוויטר. לא עוד כוכב רגאיי חסידי. מצטער, חברים, כל מה שאתם מקבלים זה אותי... אין שם בדוי (פסבדונים). כשהתחלתי להיות דתי לפני עשר שנים זה היה תהליך טבעי ואורגני. זו היתה הבחירה שלי. המסע שלי לגלות את שורשיי ולחקור את הרוחניות היהודית - לא דרך ספרים אלא דרך חיים אמיתיים. בנקודה מסוימת הרגשתי את הצורך לקבל על עצמי רמה גבוהה יותר של דתיות... לצאת מפילוסופיית החיים שלי ולקבל אמת מוחלטת. הרגשתי שכדי להיות אדם טוב אני צריך חוקים - הרבה מהם - או שאחרת אני אתפרק באיזושהי צורה. אני חוזר בי. מתוך ביטחון בטוב שיש בי ובמשימה האלוהית שלי".

'תתכוננו לשנה מדהימה עם מוזיקה של לידה מחדש. ולמי שדואג לגבי הפנים העירומות שלי - עוד לא ראיתם את הסוף בנוגע לשיער הפנים שלי. מתיסיהו".

התגובות של המעריצים באתר של מתיסיהו נעות בין בלבול ותדהמה לבין קבלה והבנה. אחד המעריצים שאל אותו - תגיד גבר, זה קטע כמו של עופר לוי? הפאות והזקן יורדים אבל (קטע ביידיש). אני מקווה שמישהו השתלט לך על האתר, ושזה לא אתה באמת".

כוכב באמריקה

מתיסיהו פרומו (צילום: Beau Grealy)
מתיסיהו כחרדי מזוקן | צילום: Beau Grealy

מתיסיהו בן ה-32, נשוי לתהילה ואב לשניים, נולד בפנסילבניה וגדל ב"ווייט פליינז" בניו יורק כיהודי רקונסרבטיבי שלמד בבית ספר יהודי. הוא חזר בתשובה לפני כעשר שנים. תהליך החזרה בתשובה החל כאשר ביקר בישראל בשנת 1995 כתלמיד תיכון ולמד במשך חודשיים בבית ספר בהוד השרון.

מתיסיהו הוא מהמוזיקאים היהודים הצעירים המצליחים באמריקה בשנים האחרונות, כשהוא משלב היפ הופ, רגאיי, רוק ופופ בטקסטים חברתיים ואמוניים ושר שירים שכל יהודי יכול להזדהות איתם.

אחרי שאלבומו הראשון "Live At Stubb's" נמכר ביותר מחצי מליון עותקים ואלבומו השני "Youth" נכנס הישר למקום הרביעי במצעד האלבומים האמריקאי. אלבום האולפן השלישי שלו "Light" יצא באוגוסט 2009 וכלל את הלהיט הגדול "One Day", ששימש בפרומו של רשת NBC למשחקים האולימפיים. אלבומו האחרון "Live At Stubb's Vol.2" יצא ב-1 בפברואר 2011 ובעקבותיו יצא לסיבוב הופעות איתו הגיע לישראל בפעם החמישית.

מופיע ומבקר בישראל

בנוסף להופעותיו בארץ לאורך שמונה השנים האחרונות, בין היתר במועדון "בארבי", בביתן 1 עם אינפקד מאשרום ובפסטיבל ים המלח עם הבלקן ביט בוקס, נהג מתיסיהו להגיע לישראל בשנים האחרונות עם משפחתו מדי ראש השנה ולבקר בירושלים. בראיון ל-mako סיפר: "כשאני בא לישראל אני נהנה משילוב של קטע דתי - חגים, ראש השנה, יום כיפור, סוכות, וטיולים... כשאתה בא לארץ אתה חלק מהאנשים, מהעם, מרגיש תחושה של 'להיות בבית'. בעתיד ארצה לגור בישראל".

על תפקידו כאמן אמר: "אני מציג בעולם דמות של יהודי חדש. אני מרגיש שאני חשוב, שיש לי עמדה חשובה להיות שגריר בין אנשים בעולם. לאנשים יש דעות שונות ומשונות על יהודים, יש אנטישמיות וכל מיני סטריאוטיפים על העם שלנו. לי יש את האפשרות להיות אור חיובי, להראותלהם שיש גם יהודי מסוג אחר, וזה חשוב".

>> עמיר בניון בשיר חדש: "אם אשכחך אהובתי"