דיוויד בואי זיגי סטארדאסט (צילום: Hulton Archive, GettyImages IL)
מכור למין? | צילום: Hulton Archive, GettyImages IL

דיוויד בואי היה מכור למין ו"חולה סקס", שהפך לאובססיבי בכל הנוגע לקיום יחסי מין עם כמה שיותר פרטנרים, גברים ונשים, כך טוענת ביוגרפיה חדשה בשם "Bowie" שכתבה וונדי ליי. ליי שוחחה בין היתר עם חברים של בואי, מאהות לשעבר ושותפים עסקיים, במטרה לבדוק האם הוא באמת היה מכור למין, או אולי הרפתקן מיני, או שרק שיווק את התדמית הזו כלפי חוץ כדי לגרות את המעריצות.

"הן בואי והן ג'אגר הם גייז וגם בי-סקסואלים"

רשימת ה"כיבושים" של בואי כוללת, על פי הביוגרפיה, את אליזבת' טיילור (יחסים של "ידידות אוהבת"), סוזן סרנדון, מריאן פיית'פול, ביאנקה ג'אגר (אשתו לשעבר של מיק), אונה צ'פלין (אלמנתו של, שהיתה מבוגרת ממנו ב-20 שנה), אולה האדסון - אימו של הגיטריסט סלאש, שתפס את אימו "על חם" עם בואי כשהיה בן שמונה, ורוני ספקטור - אשתו של המפיק המוזיקלי הגאון אך מטורף פיל ספקטור.

גם כאן, כמו בביוגרפיות שפורסמו בעבר, מוזכרים יחסי המין שקיים בואי עם מיק ג'אגר סולן "הרולינג סטונס", סיפור אותו סיפרה בעבר אנג'י שתפסה אותם "על חם". אותה אנג'י, אשתו של בואי, עליה כתב ג'אגר את השיר המפורסם של הסטונז. הביוגרפיה החדשה טוענת שהן בואי והן ג'אגר הם גייז וגם בי-סקסואלים.

דיוויד בואי זיגי סטארדאסט 1 (צילום: VOSTOCK Photo, GettyImages IL)
"ההתמכרות לקוקאין גרמה לרזון קיצוני ורעב מיני בלתי נשלט". בואי כזיגי סטארדאסט | צילום: VOSTOCK Photo, GettyImages IL

כיום בואי בן ה-67 נשוי בפעם השנייה, לדוגמנית-הע ממוצא סומלי, אימאן, איתה הביא ילדים לעולם. אולם הביוגרפיה, שקטעים ממינה פורסמו ב"ניו יורק דיילי ניוז" ומצוטטים בכל העולם, טוענת שבואי היה נכון להתיישב ולהקים משפחה, רק אחרי שתיאבונו המיני האדיר בא לידי סיפוק. ליי מתארת, בין השאר, כיצד בואי ואנג'י היו זוממים ביחד סביב גבר כלשהו, מפילים אותו ברשתם ומקיימים עימו שניהם יחסים. כמו כן, נטען בביוגרפיה, שמבואי נדרשו מיומנויות הישרדות בברנז'ת הגייז של לונדון, כדי לפלס דרכו מהפרבר הקטן בקריסטון אל צמרת הפופ והרוק בבירת הממלכה המאוחדת. "אם הוא לא היה הופך לכוכב ענק הוא היה יכול להרוויח הרבה כסף בכיכר פיקדילי", אומר עליו בביוגרפיה מכר מהתקופה ההיא.

אנג'י פיתחה מומחיות בפיתוי בחורות "זורמות"

אנג'י מתוארת בביוגרפיה כבעלת השפעה חזקה על קידום הקריירה של בואי. היא עבדה עבור לו רייזנר, הבוס של "מרקורי רקורדס", שסייע להפוך את בואי לכוכב, אבל האמת (לפי הנטען בספר) שרייזנר לא סבל את בואי, אבל חשש לאבד את אנג'י אם לא יעזור לו. אנג'י עצמה היתה להוטה להפוך לבת זוגו של כוכב רוק, ועשתה הכל כדי לקדם את החבר שלה, בכל דרך אפשרית, טוענת מחברת הביוגרפיה.

אבל חגיגת הסקס האמיתית החלה ב-69' (השנה, השנה), כאשר בואי ואנג'י עברו לגור באחוזת "Haddon Hall" בברומלי. אנג'י, נטען בספר, פיתחה מומחיות בהבאתן של בחורות קלות-דעת (או בשפה העכשווית "זורמות"), שהסכימו לקיים יחסי מין לא רק עם בני הזוג בואי ואנג'י, אלא עם אורחיהם באחוזה. כשנה אחר כך הם התחתנו ונולד בנם, זואי, והזוג בואי ואנג'י עבד על בניית דמות החייזר "זיגי סטארדאסט".

אין תמונה
שכבו או לא שכבו? אנג'י אומרת שכן. מיק ג'אגר ודיוויד בואי באייטיז

בראיון שנתן באותה התקופה אמר בואי למראיין: "אני גיי, ותמיד הייתי", כך טוענת הביוגרפיה. המחברת ליי טוענת גם שאחד העובדים בחברת התקליטים של בואי סיפר שהכוכב קיים יחסי מין עם רוב העובדים בחברה, ועם חלקם כמה וכמה פעמים. אולם אחד ממאהביו הגבריים של בואי תוה באוזניה האם הוא באמת היה גיי או רק היה זקוק לתשומת הלב שסיפק לו המין. "אני לא חושב שהסקס עצמו שינה לו, הוא רצה שיעריצו אותו", אומר בספר טני זאנטה, עוזרו לשעבר של בואי. "כשהיינו במיטה הוא היה מאוד חושני ונרקיסיסטי".

שלישיות עם מעריצים ומעריצות, גברים ונשים

מסיבות הסקס הפרועות של דייויד בואי ואשתו אנג'י נמשכו גם בסיבוב ההופעות באמריקה, אליו יצא כוכב ב-1972, נכתב בביוגרפיה. אנג'י ניהלה רומן מהצד עם המאבטח הג'מייקני של בואי, אבל הצטרפה לבעלה לשלישיות עם מעריצים ומעריצות, גברים ונשים, ככל שהזדמן להם, כך טוענת ליי.

אחרי ששבו לביתם ברובע צ'לסי בלונדון , ניסתה אנג'י להחזיק את בואי בתוך מה שמכונה בספר "סקסואל קוקון", כלומר להקיף אותו כדי שלא יוכל לברוח, ובה בעת, במקביל, להמשיך ולספק את תיאבונו המיני העצום לפרטנרים מזדמנים. האורחים שהגיעו לביתם נתקלו במיטה מכוסה פרווה בעומק של יותר ממטר, שמוקמה באמצע הסלון וכונה "הבור". מקור סיפר לליי שבתוך אותו "בור" התרחשו האורגיות החלומיות ביותר, של כולם עם כולם, כולל מיק ג'אגר שהיה מגיע כדי להתערבב, ומראין פיית'פול, כמובן. אנג'י, טוענת ליי, לא ראתה בבנות זוג מזדמנות כמו מריאן פיית'פול איום, ויחסיה עם דיוויד מעולם לא היו של זוג רגיל, אבל היא כן ראתה איום בביאנקה ג'אגר, שהצטלמה עם בואי מעט אחרי פרידתה ממיק.

דיוויד בואי זיגי סטארדאסט 3 (צילום: Gettyimages IL, getty images)
הוא אומר שיצרו לו תדמית | צילום: Gettyimages IL, getty images

אבל זה רחוק מלהיות הכל. על פי הביוגרפיה, ההתמכרות של בואי קוקאין הפכה אותו לרזה מתמיד ולמכור למין, שחייב לקיים יחסים עם כמה שיותר אנשים, הכי הרבה שאפשר, כותבת ליי. בואי עצמו הודה בראיון לבי.בי.סי: "התעסקתי עם כולם. היתה לי תקופה נהדרת של הפקרות וחוסר אחריות".

בסוף שנות ה-70' בואי החל להכחיש שהיה אי פעם גיי או בי-סקסואל, וטען שזו תדמית שנרקחה לו על ידי מנהליו. ב-1980 הוא נפרד מאנג'י והוריד הילוך בכל מה שנוגע לחיי הסקס שלו. עשר שנים אחר כך פגש את אימאן ומאוחר יותר סיפר: "כבר בלילה הראשון קראתי בשמות לילדים שלנו".

_OBJ