בשבועות האחרונים התפשטות נגיף הקורונה הפכה לנושא המדובר ביותר בתעשיית המוזיקה העולמית. הופעות ופסטיבלים בוטלו, מועדי יציאה של שירים ואלבומים חדשים נדחו ואמנים וחברות תקליטים רשמו הפסדים של מיליוני דולרים. מנגד, מאות מוזיקאים קיבלו השראה מהמשבר עבור יצירה של שירים חדשים. בשונה ממקרי עבר, טרנד 'שירי הקורונה' זוכה לחשיפה רבה בזכות השימוש בפלטפורמות כמו ספוטיפיי, אפל מיוזיק ויוטיוב.

לאחרונה עלו לאותם שרתי מוזיקה פלייליסטים המרכזים בתוכם את השירים החדשים שיצאו סביב וירוס הקורונה, כאשר אחד הבולטים מביניהם עלה לספוטיפיי תחת הכותרת "The Sound of the Virus" ומכיל מאות שירים. אל הרשימה מתווספות יצירות חדשות מדי יום.

בין השירים ברשימה, שזכו לפופולריות רבה בשבועות האחרונים, אפשר לשמוע רצועות שמסמפלות קטעים של אמנים אחרים, ביניהם קארדי בי וסלינה גומז. בנוסף, ניתן למצוא ברשימה פארודיות לשירים מוכרים, כמו "Bye Corona" (במקור - "My Sharona").

שיר נוסף שבלט מתוך הרשימה הוא "Quédate en casa" בעל המקצב הלטיני שעוסק בבידוד החברתי. השיר, שמלווה בקליפ ריקוד, זכה למאות אלפי צפיות תוך ימים ספורים. שיר רגאטון נוסף שצבר תאוצה לאחרונה ברשת נושא את השם של הווירוס ומתקרב לרף 8 מיליון הצפיות ביוטיוב.

בין היתר ניתן למצוא כמה שירים שמתיימרים להפוך להמנון של התקופה. אחד מהם הוא "Sing4Life", חיבור מוזיקלי שנוצר בין וויל.איי.אם (סולן הבלאק אייד פיז), בונו (סולן U2) והזמרות ג'ניפר הדסון ויושיקי. את ההפקה המושקעת פותח קטע של דיג'יי איטלקי שניגן על גג הבניין בו הוא מתגורר.

הטרנד המוזיקלי החדש מאגד בתוכו מאות שירים מכל השפות והז'אנרים המוזיקליים. עד כה השיר שצבר את מספר ההשמעות הגבוה ביותר מאז צאתו, עם כמעט 30 מיליון צפיות רק ביוטיוב, הוא "WASHING HAND SONG" ("שיר שטיפת הידיים"). מדובר בשיתוף פעולה שנעשה בין מספר אמנים מווייטנאם, בו הם מעודדים את המאזינים לשמור על היגיינה בכדי להימנע מהדבקה.