בוב דילן בהופעה (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
ומה עם מיטב משירי חגי תשרי, בוב? | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

קיצור תולדות הדילן, גרסת הדת: בוב דילן נולד כיהודי בשם רוברט צימרמן ואף עבר טקס בר מצווה כשר למהדרין. בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת, אולי בעקבות משבר גיל הארבעים, החליט דילן להתנצר ואף הוציא שלושה אלבומים ובהם שירי אהבה לישו. באמצע אותו עשור הוא החליט לחזור ליהדות והחל להיות תורם נלהב של חב"ד. בשנת 1997 הצהיר שאינו רוצה להיות קשור לאף דת מאורגנת ורק לפני שנתיים הוא עלה לתורה בבית כנסת באטלנטה ביום הכיפורים.

ועכשיו, אחרי 46 אלבומים רשמיים דילן שוב מתחבר לנושא דתי – והפעם, חג המולד. בהודעה שנמסרה באתרו הרשמי מפורסם שדילן יוציא אלבום חדש ב-13 לאוקטובר בשם "Christmas in the Heart". האלבום יוצא חודשים ספורים לאחר האלבום המצליח "Together Through Life". בין השירים באלבום החדש יכללו קלאסיקות נוצריות ידועות כמו: "Here Comes Santa Claus", "Little Drummer Boy", ו-"Must Be Santa".

ההכנסות מהאלבום החדש יתרמו למוסד צדקה בשם "להאכיל את אמריקה", בנוסף, הודיע דילן שיתרום את כל התמלוגים העתידיים שלו בארה"ב לצדקה. "זו טרגדיה שישנם יותר מ-35 מיליון רעבים במדינה הזאת לבד ו-12 מיליון מתוכם הם ילדים", כותב דילן באתר, "ילדים שהולכים לישון רעבים וקמים בבוקר בלי לדעת מתי תגיע הארוחה הבאה. אני מקווה שיחד עם ארגון הצדקה נוכל להעניק ביטחון לנזקקים בתקופת החג הקרובה".

החל מהיום ניתן להזמין את האלבום החדש באמזון.

No Direction Home

מעבר לעשייה מוזיקלית מתמשכת, בוב דילן גם ידוע כאחד שיודע לנצל את שמו לעניינים מסחריים. אחרי שתרם שיר לפרסומת לתחתונים ואף השתתף בעצמו בפרסומת למכונית, עכשיו הגיע הזמן למשהו חדש.

בתוכנית הרדיו שלו הודיע דילן שהוא עומד לתרום את קולו למכשירי GPS חדשים של שתי יצרניות רכב גדולות. הזמר עצמו הביע חשש שההוראות שלו לא יהיו הכי מדוייקות: "פנה שמאלה ברחוב הבא. לא, בעצם ימינה. יודעים מה? פשוט תמשיכו ישר", צחק דילן והוסיף: "עדיף שאני לא אעשה את זה, אני תמיד הולך לאיבוד ומגיע לאותו מקום – שדרות הבדידות. למזלי אני לא לבד שם, ריי צ'ארלס הקדים אותי". מסובך להיות גאון.