לאחר מאבק משפטי ממושך, במהלכו הוגש ערעור על פסיקה מוקדמת, בית המשפט פסק מוקדם יותר השבוע לטובתה של קייטי פרי וקבע כי הזמרת לא הפרה זכויות יוצרים בעבודה על הלהיט הגדול שלה "Dark Horse" - אותו היא הוציאה בשנת 2013.

חודשים ספורים לאחר שהשיר יצא כסינגל, ראפר בשם פליים (או מרקוס טיירון גריי בשמו האמיתי) האשים את פרי ואת שאר יוצרי השיר בהעתקה משיר בשם "Joyful Noise" אותו הוא הוציא ב-2008.

לפני כחצי שנה, לפני שפרי ואנשיה הגישו בקשה לערעור, בית המשפט פסק לטובת הראפר, ולפי אותה פסיקה יוצרי הלהיט היו צריכים לשלם לפליים פיצויים על סך 2.8 מיליון דולר - כ-550 אלף מתוכם היו אמורים להגיע מכיסה הפרטי של כוכבת הפופ.

לאחר מתן גזר הדין הסופי השבטע, נמסר מטעם עורך דינה של פרי: "אין ספקות לגבי הקביעה החדשה של בית המשפט. אפילו בהצגת הראיות מצד התובעים, ניתן היה לראות שלא קיימות הוכחות מספקות להעתקה ושקומבינציית התווים שמופיעה ב-'Joyful Noise' לא נחשבת לשילוב ייחודי או נדיר".

לפי קביעת השופט, לא קיים מספיק דמיון בין השירים ועל כן קייטי ושותפיה ליצירה לא היו צריכים להעניק קרדיט או תמלוגים לפליים על יצירתו.

"Dark Horse" יצא כסינגל הרשמי השלישי מתוך אלבומה השלישי של פרי ("Prism"). הוא כבש עשרות מצעדי להיטים ברחבי העולם, צבר יותר מ-2.7 מיליארד צפיות ביוטיוב והפך לאחד השירים הכי מצליחים של העשור האחרון. בשיר, שהופק מוזיקלית על ידי מקס מרטין, ד"ר לוק וסירקוט, הזמרת מארחת את הראפר ג'וסי ג'יי.