בלקן ביט בוקס פסטיבל התמר 2 (צילום: ענבל מור)
בלקן ביט בוקס בהופעה | צילום: ענבל מור

אלבומה האחרון של להקת בלקן ביט בוקס "Blue Eyed Black Boy" נכנס ל"עשרת האלבומים הגדולים של 2010" בדירוג היוקרתי של אתר "אמאזון" בקטגוריית מוזיקת עולם, לצד אלבומיהם של גוטהן פרוג'קט, פלה קוטי ועוד.

האלבום ראה אור כזכור בפברואר  2010 בהפצתם של הלייבלים NATGEO (ארה"ב) ו- Crammed Discs  (אירופה) והוא כולל כמה מלהיטיה הגדולים של בלקן ביט בוקס, וביניהם Move It ו-War Again.

מתוך האלבום יוצא כעת סינגל נוסף - השיר "Balkumbia", לקראת ההופעה המשותפת של הבלקנים עם אינפקטד מאשרום, שמצדם מוציאים במקביל את הקטע "Saeed", בגרסה מיוחדת שלא התפרסמה, מתוך האלבום "אגדת השווארמה השחורה".

שני הרכבי ההופעות, מהטובים שהיו בארץ אי פעם, יופיעו כזכור יחד על במה אחת באירוע חד פעמי שיתקיים ב-10 בפברואר 2011 בביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב.

שתי הלהקות, בלקן ביט בוקס ואינפקטד מאשרום, שהוציאו בשנה שעברה אלבומים מצליחים ומחזיקות בארץ "צבאות" של מעריצים, צפויות להגיע ל"סופר-קלאסיקו" בביתן 1 היישר מסיבובי הופעות בחו"ל - מה שמבטיח שיהיו בכושר שיא לקראת ערב אנרגטי במיוחד.

אגב, שתי הלהקות שיתפו פעולה בשנה האחרונה עם הראפר מתיסיהו. אינפקטד מאשרום הוציאו איתו את הלהיט "One Day" ואירחו אותו בהאנגר 11. בלקן ביט בוקס הופיעו איתו בפסטיבל התמר.

עמית דובדבני, אינפקטד מאשרום הופעה 3 (צילום: רועי ברקוביץ')
אינפקטד מאשרום בהופעה | צילום: רועי ברקוביץ'

>> החדש של ג'יי זי וקנייה ווסט, ליידי גאגא מצייצת, אמינם הכי נמכר באמריקה ועוד