בימוי: אושרי כהן

אושרי כהן ממשיך להפתיע לטובה. אחרי מופע ההשקה המוצלח והשיר "כפתורים" הוא מוציא את השיר והקליפ "חצי ירח", אותו כתב והלחין. את העיבוד וההפקה עשה עם אורן עמנואל ודן פרבר.

הדימוי המרכזי בקליפ הוא של ילד אבוד בעיר הגדולה שחוגג בלילות בברים עם בחורות (אבל שותה מיץ פטל ואוכל סוכריות קופצות), אך כמהה לטבע, לשדה ירוק, לנדנדה בשקיעה, לתמימות ולפשטות. כהן פוגש כאן למעשה את עצמו, בקליפ ברמה גבוהה, אותו ביים בעצמו.

"השיר מתעסק ברצון הזה שלנו 'לאכול את כל העוגה' ולחיות את החיים בפראות העירונית המסקרנת וחסרת המעצורים של לקחת הכל כאן ועכשיו", אומר אושרי כהן. "הרצון הזה מרגיש לי כמו משהו שאף פעם לא יגיע לכדי סיפוק. תמיד נרגיש שזה במרחק נגיעה מאיתנו. הנחת. כמו ילדים נמשיך לרצות עוד ועוד בלי להסתפק. ונמשיך לחלום על מקומות רחוקים כי אולי שם...זה יקרה".

לכן הבחירה האומנותית כבמאי להשתמש בילד בעולם של מבוגרים. יש אומנם בבחירה הזו קצת ביקורת על כך שהרצון הזה הוא מאוד ילדותי, אבל בשל כך הוא גם מאוד טהור וכן מצד שני. רצון של ילד הוא רצון אמיתי ונקי מתחפושות, והיכולת לחיות כמו ילד נצחי היא מבורכת. כי בינינו - החיים יכולים להיות די משעממים אם לא מתחברים לתשוקות שלנו".

"חצי ירח"

"חצי ירח ופנס רחוב, מחשבות על מה עושה לי טוב, ועיר גדולה אחת, שלא נותנת לישון / חצי מנה, נהג מונית חצוף, ולפעמים זה כמו סטירה לפרצוף, ההוויה הזו

פזמון: רחובות עמוסים שנייה לפני שנמסים לתוך חלומות מורכבים על מקומות רחוקים.

מבט נויירוטי וחזה חשוף, עוד משקה ונלקק צוף של לילה פרחוני, עד שננבול / על מיטה תחת חלון שלא נסגר, ונתחמם עד שיפסיק להיות לי קר, כבר מאוחר וקצת מוזר, אני נזכר בטעם מר, שלא נגמר גם אם נזהר שלא לחזור על טעויות

פזמון: רחובות עמוסים שנייה לפני שנמסים לתוך חלומות מורכבים על מקומות רחוקים / אולי שם זה יקרה".

>> נועה מימן מככבת בקליפ "ערמונים" של טמיר שטרית