*השיר "תפילה" ניתן להאזנה למשך 24 שעות בלבד, באדיבות חברת "התו השמיני".

מילות השיר מופיעות

גבריאל בלחסן ז"ל, שהלך אתמול לעולמו, ונטמן בסמוך למקום בו נולד וגדל, מושב תלמי אליהו, הקליט את אלבומי הסולו שלו בחברת "תו השמיני" הירושלמית.

אחד השירים עליהם עבד לפני מותו ותכנן להוציא אותו באלבום חדש היה השיר "תפילה", בו הוא פונה מתוך ייאוש וכמוצא אחרון לאלוהים (בו הוא אינו מאמין, לדבריו), ומבש ממנו לגאול אותו מסיבוכי הנפש שלו. בלחסן מתחנן: "עזור לי לצאת מהתהום שלתוכה נפלתי... תחזיר את האור ללב שלי. סדר את כימיקלים בראש, תן לי תקווה".

ברגע הקשה ביותר בשיר הוא שר: "כל התקופה האחרונה רציתי לגמור את הסיפור הזה, וזהו, די, מה שיבוא יבוא, שקט שקט. רק שיעבור הגיהינום הזה, שלא יימשך, אני מת מפחד".

"תפילה"

"אלוהים, שאני לא מאמין בך, עזור לי לצאת מהתהום שלתוכה נפלתי. עזור לי, תעזרו לי, אני לא מסוגל לסבול את זה יותר. צריך להיות חזק אני יודע אבל אני כל כך חלש עכשיו. כל התקופה האחרונה רציתי לגמור את הסיפור הזה, וזהו, די, מה שיבוא יבוא. שקט שקט. רק שיעבור הגיהינום הזה, שלא יימשך, אני מת מפחד.

תן לי כוח לצאת מזה בשלום. אני שבור ומרוסק. אין לי כוח לכתוב מתוחכם, מיוחד, או משכנע או פוגע, פשוט אין לי כוח. תן לי כוח לחזור הביתה ולקום בבוקר ולהרים משקולות ולשמוע מוזיקה, להתלבש יפה וקצת לחייך. תחזיר את האור ללב שלי. סדר את כימיקלים בראש, תן לי תקווה.

הכתיבה הזו מכאיבה לי עכשיו, אז אצא החוצה לעשן סיגריה ואחכה אחכה לשינה לשינה, למוות הקטן הזה. שם אהיה מאושר, או שלא ארגיש כלום, וזה עדיף, זאת הדרך היחידה לשרוד, זה והמון אגרופים בקיר ובראש, חשמל כדורים, רעל, לא משנה.

אבל כרגע היד שלי כל כך חלשה. אני נשרף מבפנים. אני בקושי מצליח להרים את עצמי מהמיטה. הנה האחות נכנסת עכשיו.

זאת התפילה שלי להיום, הבקשה שלי להיום, אליך".

חמישי לזכר גבריאל בלחסן ז"ל

יוסי בבליקי ושלום גד יקדישו את הופעתם בפסטיבל מצפה רמון לזכרו - לדברי בבליקי הם ישמיעו משיריו ברמקולים לפני ואחרי ההופעה וגם ידברו עליו בפנייה לקהל.

ערוץ 24 יקדיש ערב מיוחד לזכרו:

22:00 הסרט "גם כשעיניי פקוחות"
23:00 שירים של גבריאל בלחסן
23:30 הופעה של להקת "אלג'יר" במועדון "בארבי" משנת 2004.