סגיב כהן - "הכל בשבילך"

סגיב כהן פרומו (צילום: אוהד חמו)
סגיב כהן | צילום: אוהד חמו

סגיב כהן מוציא את השיר "הכל בשבילך", כסינגל נוסף מאלבומו המצליח "הרגע". מהאלבום יצאו עד כה השירים "ואם עכשיו", "בדרך אלייך" ו"המפרש". בעקבות האלבום יצא כהן לסיבוב הופעות ובמסגרתו יופיע ב-20 בינואר ב"מושבה" בבנימינה.

למרות שיש כאלה שניסו לשייך אותו לגל הים תיכוני הבהיר סגיב כהן בראיון: "אני לא רואה את עצמי כחלק מהשוק הים-תיכוני, וגם לא הייתי רוצה להיות שם".

השיר של סגיב כהן להורדה - לחצו על מקש ימני בעכבר ושמרו למחשב

 

אהרן רזאל - "מה עשית היום?"

אהרון רזאל (צילום: אבשלום לוי)
מה הסוד של אהרן רזאל | צילום: אבשלום לוי

אהרן רזאל מוציא את השיר "מה עשית היום?", סינגל ראשון מתוך אלבום חדש. מדובר באחד השירים היפים שיצאו בארץ לאחרונה, שילוב של רוק, אמונה, אהבת הארץ ואהבת אדם. שיר שסיומו מרגש באמת, כל כך נעים וכל כך מחמם את הלב בחורף.

השיר נכתב בתחילת מהפך אישי שעבר רזאל. הוא שהה לדבריו בצפת והיה מסתובב בטבע ובהרים, ממציא שירים ללא כלי נגינה. 14 שנים לאחר מכן חזר לאולפן ואסף את החומרים, גיבש, ערך והקליט. התוצאה היא אסופת שירים ששואפת לגעת לדבריו בכל אוהבי המוזיקה באשר הם, מכל קצוות הארץ, דתיים וחלונים, נשים וגכברים. השירים התקבצו לאלבום אשר יופץ על ידי "התו השמיני" ואף מכיל דואט עם שולי רנד.

אהרן רזאל הוא בעל תואר שני בקומפוזיציה, מנגן על פסנתר וגיטרה ושייך למשפחה מוזיקלית פעילה - אחיו הצעיר של יונתן רזאל ובן דודו של הכנר ניצן חן רזאל. אהרן שיתף פעולה עם אריאל זילבר, קובי אוז ושולי רנד ונחשב מבין הנחשונים שפרצו את מחסום המוזיקה המסורתית החסידית לכיוון הפופולרי והמקורי.

הסגנון המוזיקלי של רזאל נע בין רוק, מוזיקת עולם, ראגיי ומוזיקת נשמה, עם מקצבים שמחים וקליטים. הטקסטים שלו עוסקים בחברה הישראלית, באמונה ובמה שביניהם. יש בו, אמרו מבקרים, קצת ממאיר בנאי, קצת מאלון אולארצ'יק וקצת מאריאל זילבר הקלאסי ובעיקר המון הוא עצמו.

>> פרס מפעל חיים לחוה אלברשטיין מטעם אקו"ם