אפוקליפסה עכשיו
פרוייקט 30 - אלעד כהן ושגיא צורף" - יבשה לים"
מלים ולחן: שגיא צורף
הפרויקט המדובר של אלעד כהן ושגיא צורף מקבל תאוצה עם צאת סינגל נוסף כשהפעם מבצעים השניים את השיר בעצמם. התוצאה לא פחות טובה מהסינגלים הקודמים (נינט ויהלי סובול, ברי סחרוף). אם תהיתם של מי הקול המסומפל בתחילתו וסופו של שיר האלקטרו-רוק, מדובר בצא'רלס לוטון, שחקן תיאטרון בריטי נודע ("אני קלאודיוס", "הנרי השמיני"), שמקריא את סיפור המבול מתוך התקליט הקלאסי ""Reading from the Bible, שיצא בשנות ה- 50. המילים הן לא שיא האופטימיות: "אולי כדאי לבנות תיבה מעץ מתוכה נראה מה יקרה", אבל הקצב של הלחן המלווה הופך אותו לשיר אפוקליפטי נעים במיוחד. וזה עוד כלום קליפ האנימציה בתלת מימד.

הדורבנים עברו מדיסקו לרוק; התבלינים מכסחים

שוב הרוק כאן
הדורבנים - "לא פוגע"
מילים: עידו אופק, לחן: אייל מזיג
"איך הזמן רץ, איך הזמן טס, אני לא מצליח להדביק אותו, אף פעם לא פוגע", שרים חברי הדורבנים, אבל נראה שהם מצליחים דווקא להדביק את הזמן מאז "יצאנו לרקוד" ו"שוב הדיסקו כאן". אחרי פרישתו השקטה של הסולן איתי גלוסקא מההרכב, המעריצים ודאי ישמחו לגלות שיש ללהקה המשך והוא מגיע בצורת סינגל ראשון מתוך אלבום שלישי שיוצא לדרך. הפעם משילים הדורבנים את קוצי הדיסקו והפאן ונותנים בראש בשיר אנרגטי עם סאונד מהוקצע ומילים קצת עצובות שעטופות ברוק קוצני. מצער לומר אך חסרונו של גלוסקא מורגש פחות משניתן היה לשער. שוב הרוק כאן ונעים להיזכר בו.

החיים הטובים
התבלינים- "הצד הטוב של החיים"
מלים ולחן: רועי לביא
גם "התבלינים" עושים רוק בסינגל ראשון (מתוך אלבום שני מתקרב) ומה שהם רוצים זה רק לעבור לצד הטוב של החיים, שם אין מקום לעצבות, לבדידות ולמבוכה ויש משמעות ומקום לתמימות. השיר נכתב על ידי חברי הלהקה בעזרתם של שני גולשי אינטרנט שנבחרו להשתתף בכתיבתו. הוא מתחיל נעים וממשיך עם רוק מכסח. לפעמים זה נשמע קצת מאומץ, במיוחד בחלק האחרון, שהופך לארוך מידי ומעט צפוי. בינתיים יוצאים התבלינים לסיבוב הופעות חדש, בו ילוו על ידי רביעיית כלי מיתר.

סי היימן רוצה חיבוק; Urijah מכסה את דון קרלוס

עד אלייך
סי היימן- "אליי"
מלים: איתן גלס, לחן: יוסי פרץ
סי היימן שורדת. ימי התהילה מלפני 20 שנה כבר לא יחזרו כנראה, אבל האוסף הכפול מלפני כמה שנים והופעות בכל מקום משאירים אותה עם הראש מעל המים. לאחרונה הוציאה היימן אלבום חדש בשם "שנה מעכשיו", שהוא הרבה יותר ראוי מקודמו, "תחלמי בגדול", שיצא בתחילת העשור. אבל גם באלבום החדש לא חסרות נפילות, כמו שוב חידוש לשיר שלה עצמה ועוד ל"גיבור גדול". "אליי" הוא אחד השירים היותר סימפטיים באלבום. היימן שרה פשוט, לא מנסה לעשות רוק מאומץ והכמיהה שלה לחיבוק אותנטית וכנה. המפוחית שלה רומנטית ונכנסת ללב. אני מוכן לחבק אותה על אותם ימים, אי שם בסוף שנות ה-80', בהם חיממה לנו את הלב.

איך השתנית
URIJAH - You've Changed
מילים ולחן: Don Carlos
אין כמו קטע דאב- רגאיי טוב לפתוח איתו רשמית את הקיץ. תשאלו את ההרכב Urijah בו חברים אוריה גזית (מוכר כראסטה מאן מההרכבים IDF ו- J.Views) וניר דנן מ "The Nun "Project. השניים מכסים שיר של זמר הרגאיי Don Carlos, חבר להקת Black Uhuru, עם חצוצרה, גיטרה, מיקס מדליק ומצב רוח טוב במיוחד. הקטע עצמו לקוח מאלבום האוסף דאב- רגאיי "Global Dub Feeders", ובו תמצאו כמובן את הסנדק של הסצנה חיים לרוז ואמנים מרחבי העולם בקטעי רגאיי-דאב משובחים, עם אלמנטים שונים של ג'אז, אלקטרוניקה ובס.