משינה פרומו (צילום: תומר יעקובסון)
הנה הם. משינה | צילום: תומר יעקובסון

להקת משינה מוציאים הבוקר את השיר החדש "הנה אנחנו", סינגל חדש מתוך אלבום האוסף הכפול "עסקי הרוקנ'רול", שיראה אור בנובמבר, 25 שנה בדיוק לאחר צאת אלבום הבכורה של הלהקה. את השיר החדש כתב והלחין שלומי ברכה, שכדרכו מצליח לדבר על החיים האוניברסאליים מנקודת מבט אישית, ביקורתית ואירונית.

האוסף הכפול "עסקי הרוקנ'רול" יכלול 40 שירים, ביניהם כמובן את להיטיה הגדולים ביותר של משינה בגרסאות האולפן המקוריות מאלבום הבכורה ועד היום. בנוסף יופיעו בו שירים שיוצאים לראשונה על דיסק כמו גרסת האולפן של הלהיט "משהו קטן וטוב", השירים "אוהב אותך מישל" ו"אני צוחק איתך", והסינגל החדש "הנה אנחנו" שהוקלט במיוחד עבור האוסף החדש.

האוסף יראה אור בשתי מהדורות במקביל: מארז מהודר במהדורה מוגבלת שיכלול דיסק כפול ממיטב להיטי הלהקה, די.וי.די. ובו קטעי הופעות נדירים מהאוסף הפרטי של חברי הלהקה וספר בן  140 עמודים, המספר את סיפורה של משינה בצרוף תמונות ארכיון נדירות.

הספר מבוסס על עשרות שעות של ראיונות שערך דרור נחום עם חברי הלהקה, בהם הם מספרים בפתיחות וגילוי לב את סיפורה של משינה, החל מההיכרות הראשונה ביניהם ועד היום. מדברים על החברות, ההצלחות, המשברים וההשפעות המוזיקליות. המהדורה הנוספת היא הדיסק הכפול בלבד, ללא התוספות.

מ"הקופים" עד "יהלומים בשמיים"

אין תמונה
אוסף עם מיטב הלהיטים. עטיפת האלבום "מפלצות התהילה" של משינה

האוסף החדש של משינה יראה אור בחברת אן אם סי יונייטד, שם החלה משינה את הקריירה המצליחה וחסרת התקדים במונחים ישראליים. במהלך 25 שנות פעילותה הוציאה הלהקה 10 אלבומי אולפן, שני אלבומים בהופעה חיה, ו-DVD בהופעה חיה.

כזכור, חזרה משינה בשנה האחרונה לעניינים בהרכבה המלא והמקורי עם יובל בנאי, שלומי ברכה, אידי דיין, מייקל בנסון ואבנר חודורוב. החמישה הוציאו את האלבום "יהלומים בשמיים" ויצאו בעקבותיו למופע חדש ומצויין הכולל את מיטב שיריה הטובים מכל התקופות.

הנה אנחנו

עסקת ענק במיקרוסופט / עוזבים דירה עוברים ללופט / עכבר חדש יוצא לדרך / יום בחייו של מיליארדר / שווים פחות נראים יותר / ועבד מתחלף עם מלך

קונים חמצן במניות / נאמנות זה רק קרנות / והחשמל לוקח דלק / משחזרים את הבריאה / ניסוי כזה עוד לא היה / ייצור חורים שחורים על הפרק

פזמון: הנה אנחנו יחד / הולכים על חבל דק מדי / חולמים על אהבה וקצת בפחד / שולחים ספינות אל החלל / לא אין שלום יש מלחמה

שותים הכל הכוס ריקה / אך היא נשארת מלאה / עוקפים את השיטה בטנדר / מוצאים את האוצר בים / אך לא לוקחים אותו משם / כי מישהו החליף את התדר

אנחנו כאן על חבל דק / מתמודדים עם המרחק / בין האמת לבין השקר / מתנדנדים בין טוב לרע / גם ככה אין כל כך ברירה / אבל עדיין זה בסדר

פזמון: הנה אנחנו יחד / הולכים על חבל דק מדי / חולמים על אהבה וקצת בפחד / שולחים ספינות אל החלל / לא אין שלום יש מלחמה