עידן עמדי פרומו (צילום: אוהד רומנו)
מה שהיה צריך להיות. עידן עמדי | צילום: אוהד רומנו

עידן עמדי מוציא את השיר החדש "דברים יפים לראות", אותו כתב והלחין. עמדי גם עיבוד עם איתמר מאירי ואיתן רז שהפיקו מוזיקלית.

הטקסט של השיר כולל התייחסות לטילים, אבידות, אוהלי מחאה חברתית, חדשות עם יונית לוי ("מסכנה, כולם שונאים שליחים"), אהבה, סקס, דיבור של אחרי סקס, שתיקה, ותקווה לעתיד כי יש עוד הרבה דברים יפים לראות. מבנה השיר, הקצב שלו וגם הערבוב בין האהבה הפרטית לישראל שבחוץ מזכירים את סגנון הכתיבה של שלמה ארצי.

עידן עמדי אומר: "'דברים יפים לראות' נכתב על הקו שמפריד בין הדברים, בין האופטימיות לפסימיות, בין טוב או רע, בין רגש אמיתי לציניות, זה אותו קו שעליו כנראה גם נע האושר והוא בלתי ניתן לאחיזה".

"דברים יפים לראות" הוא סינגל שני מאלבומו השני של עידן עמדי, שעתיד לצאת בחודש מרץ הקרוב, אחרי הצלחת השיר הראשון "נגמר", שעסק בשחרור מהצבא והפך לכוכב של ימי מבצע "עמוד ענן".

"דברים יפים לראות"

"הנה התיישבתי למולך בתוך החדר הגדול, דווקא כאן מאיר הכול, בחוץ יש אוהלים / הנה התיישבתי למולך, מתלבט אם לשאול, למה את שקטה פתאום? בחוץ נופלים טילים

פזמון: "אהובי, תפסיק לראות את הסוף, אהובי, זה כנראה מה שהיה צריך להיות", כך את אומרת,  "בוא נמשיך לחיות, יש עוד דברים יפים לראות"

הנה התיישבתי לידך, מולנו חדשות, מסכנה יונית הזאת, כולם שונאים שליחים / הנה התיישבתי לידך, מולנו אבדות, ואני זועק קללות, יש גם שנאת תמימים

פזמון: "אהובי, תפסיק לראות את הסוף...

הנה כבר נשכבנו עייפים, עלייך יש חיוך גדול, ואת אומרת משהו עמוק, עתיד וילדים / הנה כבר נשכבנו עייפים, שומר לי על הזכות לשתוק, ככה זה יוצא לי טוב, ככה אין שקרים

פזמון: "אהובי, תפסיק לראות את הסוף..."

>> קרן פלס מחמיאה לעידן עמדי בראיון אישי