מה עובר לכם בראש כשאתם שומעים את השם טהוניה רובל? זוכת "האח הגדול", דוגמנית, מגישה, משתתפת ב"היחידה", אישיות דומיננטית? ובכן, הגיע הזמן שתוסיפו לרשימה גם את התואר "זמרת". רובל חברה לזמר מאיר אלפי (שאחראי גם ללהיט "מי אם לא אני") ויחד הם הקליטו את השיר "יום יום" - דואט מרגש שיוצא היום.

הדואט, שעוסק בזוגיות שלא עובדת, נכתב על ידי חי אילון ודולב רם (שכתב כמה מהלהיטים הגדולים של התקופה האחרונה, ביניהם "מלכת השושנים" של עדן בן זקן ו"למה לי" של שרית חדד). השיר יוצא יחד עם קליפ מושקע בשחור לבן, שבוים על ידי גילי אלגבלי ומספר על אהבתו של צלם אנונומי לדוגמנית מפורסמת ששוברת את ליבו.

אם כל הסיפור נשמע לכם תמוה, מסתבר שהמוזיקליות ממש לא מגיעה משום מקום עבור טהוניה. "זה חלום ילדות, זה משהו שבא מאז שאני קטנה, חלמתי כל הזמן לשיר", היא מספרת בשיחת טלפון מאומן. "גדלתי עם עוד 11 אחים, ולכן לא שמו לב שיש לי כישרון ווקלי ולא שמו על זה דגש. אני זוכרת את עצמי מקליטה את עצמי בחדר ושרה לעצמי, צורחת שירים במקלחת, זה משהו שהיה חבוי בי והיום בזכותי ובזכות עוד אנשים, כולל מאיר, הצלחתי להוציא סינגל".

מאיר וטהוניה, איך נוצר החיבור ביניכם?

טהוניה: "את מאיר הכרתי כשהיה לנו שידור ב'עולם הזוהר' בערוץ 24, ומאיר הגיע אלינו לאולפן. הוא סיפר את הסיפור חיים שלו ונורא התרגשתי עוד לפני שהוא התחיל לשיר. כשהוא שר את השיר שלו נורא התרגשתי ממנו והתחלתי לבכות יחד איתו, וככה נוצר החיבור. אחר כך פגשתי אותו באחד האירועים של חברים משותפים ואמרתי לו שאני רוצה לעשות איתו דואט".

מאיר: "באותו רגע זה היה לי מוזר, כי ידעתי שהיא שרה אבל לא תיארתי לעצמי שהיא באמת רצינית בעניין הזה. אחרי יומיים-שלושה קיבלתי טלפון ממנה  וראיתי שזה רציני. התחלתי לחפש לנו שירים עד שבאמת התחברנו ביחד לשיר שאנחנו רוצים לעשות".

מחר סינגל חדש דואט עם זמר מוכשר @meiralfi כבר מתרגשת לשמוע את התגובות שלכם שבוע טוב ומבורך #בשםהשםנעשהונצליח...

A video posted by tahuonia Rubel (@tahuonia) on

איך הייתה העבודה המשותפת?

מאיר: "באולפן מאוד התרשמתי והופתעי מטהוניה לטובה. אני מקליט הרבה שנים ולטהוניה עוד לא יצא להקליט, והקלטה ממוצעת של אמנים זה כמה טייקים עד שיוצאת הרצועה המושלמת. וטהוניה הייתה צריכה להקליט רק פעם-פעמיים שזה מאוד נדיר והווקאליות שלה הפתיעה אותי. וזה היה מאוד מקצועי ומשמח".

מה היה ב"יום יום" שגרם לכם לבחור בו ולהקליט אותו?

מאיר: "קודם כל חשבתי לעצמי שבפעם הראשונה שישמעו על זה ישר יסתכלו על זה כעל גימיק, והיה לי חשוב שזה לא יקרה. חיפשתי לנו שיר שמכבד את העניין הזה וגם יפתיע, יביא משהו לא צפוי. זה גם חלק מהסיבה שבחרנו ללכת דווקא על שיר שקט, כי בשיר קצבי פחות אפשרי להביא את הרגש והאמנות. את הטקסט בחרנו כי שנינו התחברנו למילים, שפחות או יותר מספרות חלק מהחוויות שאני והיא חווינו".

טהוניה: "אנחנו מאוד מחוברים לשיר ולמילים שלו, וזה היה לנו מאוד חשוב לא לזרוק סתם מילים ולהגיד 'יאללה בוא נשיר אותם'".

טהוניה, את מפחדת שהשיר באמת יתפס כגימיק?

טהוניה: "באחד הראיונות שלי אמרתי שהתגובות אלי תמיד רעות מדי או טובות מדי, אף פעם לא אומרים עליי 'נחמד' - או שונאים או אוהבים. אני כבר חסינה להכל, אני מקבלת הכל. אני עושה את שלי ומגשימה את החלום שלי, והחלום שלי היה לקום ולשיר ולהוציא סינגל. זה כמו אחרי לידה, אחרי כמה חודשים שעבדתי על זה ועכשיו אני יולדת אותו ומוציאה אותו החוצה עם כל הלב והנשמה שלי, מגשימה את החלום של אותה ילדה קטנה שהייתי".

ומה הביא אותך לנסוע לאומן?

"זה נורא מרגש. אני עוברת פה מהפך נפשי נורא עמוק. חשבתי שזה לא יגע בי יותר מדי, אבל זה נוגע בי ואחד האיחולים שלי כאן זה שהשיר הזה יצא ושאנשים יאהבו אותו וישמעו אותו. אני מאוד מאמינה בקדוש ברוך הוא ויודעת שהוא קיים ויש לי חברות שכל שנה נוסעות מגיעות לרבנו. אומרים שרבנו מזמין אותך להגיע אליו וכנראה שהוא הזמין אותי אז באתי. אני מחוברת לדת ואני באה מבית דתי, אני אוהבת את הדת ויש בה הרבה חוכמה וכיף להתחבר לזה".

ומה הלאה?

"אני לא אוהבת לדבר על דברים שעומדים לקרות או שאני עדיין עובדת עליהם, כל מה שסמוי מהעין יש בו ברכה".