אין תמונה
הכי מוזיקת עולם. הפרויקט עידן רייכל

הפרויקט של עידן רייכל מוציא את השיר "Say God" בו מתארח וויו פארקה טורה, זמר וגיטריסט ממאלי, ששהופיע בטקס הפתיחה של המונדיאל בדרום אפריקה. השיר יוצא עם השקת הסדרה הבינלאומית החדשה למוסיקת עולם, בהפקת האופרה הישראלית ובייעוצו המוזיקלי של עידן רייכל.

רייכל וטורה נפגשו באופן מקרי בנמל התעופה בדרכם להופעות בגרמניה. השיחה הובילה להשתתפותו של רייכל באחת ההופעות של טורה ומשם הדרך לאולפן ההקלטות הייתה טבעית. את Say God, אשר נכתב ומבוצע על ידי וויו פארקה טורה, הלחין, עיבד והפיק רייכל לקראת הופעתו של טורה במופע הפותח של הסדרה שיתקיים בבית האופרה בתל אביב ב- 26 בנובמבר 2010.

"הג'ימי הנדריקס של הסהרה"

וויו פארקה טורה, 29, הוא זמר וגיטריסט, מהמשפיעים והידועים ביותר במאלי, בנו של עלי פארקה טורה האגדי, שזכה בפרס ה"גראמי". טורה-הבן המשלב מוזיקה מאלית אפריקאית מסורתית עם מוזיקה מערבית - רוק, רגאיי, ג'אז ובלוז. מבקרי מוזיקה כינו אותו "הג'ימי הנדריקס של הסהרה" בשל השילוב בין הגיטרה שלו ושורשי המוזיקה הצפון-מאליים.

אין תמונה
הכי מוזיקת עולם. הפרויקט עידן רייכל

טורה הוציא עד כה ארבעה אלבומים, שהאחרון מביניהם נחשב על פי iTunes לאחד מאלבומי מוסיקת העולם הטובים ביותר לשנת 2009,. בנוסף דורג האלבום במקום החמישי ברשימת אלבומי מוזיקת העולם במצעד הבילבורד האמריקני וגרף ביקורות טובות בניו יורק טיימס, וול סטריט ג'ורנל וה-BBC. כמו כן הוציא טורה אלבום מהשתתפותו בטקס הפתיחה של המונדיאל ביוהנסבורג לעיני מיליארד צופי טלוויזיה.

עידן רייכל מקליט אלבום רביעי

במסיבת העיתונאים שנערכה היום בבית האופרה חשף רייכל את השמות הנוספים של אמנים בינלאומיים שבחר לסדרה: קונצ'ה בויקה – Concha Buika,  ריצ'רד בונה – Richard Bona ו - "ליידיסמית' בלאק ממבאזו" – Ladysmith Black Mambazo.

כשנשאל האם גם איתם ישתף פעולה בשיר או באירוח בהופעה ענה רייכל כי זה יהיה לו לכבוד, אך לא בטוח שיוזמן וכי הדבר יעלה בידו מבחינת לוחות זמנים. בימים אלה מקליט רייכל את אלבומו הבא, הרביעי, וכמו כן מבלה רבות בנסיעות מפרכות להופעות בחו"ל.

>> אביתר בנאי בשיר חדש עם "הלב והמעיין"; אסף אמדורסקי בשיר חדש: "איפה את היום"