התקוה 6 פרומו 2010 (צילום: אמוץ נחמני)
בדרך לאושוויץ. התקוה 6 | צילום: אמוץ נחמני

להקת הרגאיי הישראלית התקווה 6 מוציאה שיר חדש בשם "כל יום מחדש", אותו כתב והלחין סולן הלהקה עומרי גליקמן והפיקו מוזיקלית כל חברי ההרכב.

זהו סינגל ראשון מתוך אלבומה השלישי של התקוה 6, אותו בחרו מעריצי הלהקה במפגש מיוחד שנערך לאחרונה בו הושמעו להם שישה שירים חדשים.

הקהל הנאמן יכול היה גם ללוות את הלהקה בהופעתה על רפסודה בירקון, שנערכה לאחרונה במגרת פיקניק ענק שאגנה חברה סלולרית.

כמו כן מכריזה היום התקווה 6 כי תופיע בפסטיבל למען השלום שיתקיים בעיר אושוויץ בפולין בהמשך החודש (17-19.6). תהיה זו הפעם הראשונה בה מופיעה להקה ישראלית בפסטיבל, המתקיים באיזור בו נמצא מחנה ההשמדה הגדול ביותר בו הושמדו יהודים בזמן השואה.

כיום, אומרים התקווה 6, אושוויץ היא גם מרכז של יוזמות שלום, מקום מפגש עבור אנשים בני לאומים שונים, בלי הבדל דת ואמונה, המקום שבו דורות חדשים רוצים ומנסים לבנות עתיד ללא מלחמה ואלימות ולנסות לכפר על מעשי אבותיהם.

הרעיון המרכזי של הפסטיבל, מספרת הלהקה, הוא לבנות יחסי שלום מבחינה תרבותית ולאומית. העיר אושוויץ כולה תהפוך לזירת התרחשות תרבותית: תערוכות ישראליות, הקרנה של הסרט "ביקור התזמורת", מופעי מוזיקה של אמנים פולנים ואוסטריים מהשורה הראשונה, הופעה של להקת ג'נסיס, קונצרטים של הפילהרמונית של קראקוב ועוד.

>> דעה: "אי אפשר להאשים את הפיקסיז בביטול ההופעה"