>> למצעד המלא של השבוע

  1. "הוריקן" של עדן גולן קופץ למקום השלישי בהיטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי של ישראל. מדובר בקפיצה של עשרה מקומות, וזה עוד לפני נתוני ההאזנות של סופ"ש האירוויזיון (ספירת הנתונים של שבוע 20 נגמרה ביום חמישי - 9 במאי) ולא מן הנמנע שבשבוע הבא השיר הישראלי יטפס עוד יותר ויתפוס את הפסגה של המקום הראשון. כשמוסיפים לחישובים את יום הזיכרון - שבו ישראלים האזינו פחות לשירים "שמחים" כמו "צמוד צמוד" ו"הוריקן" עובר כבלדה מרגשת - המקום הראשון נראה בהישג יד יותר מתמיד.

    הוסיפו את הפלייליסט המתעדכן של mako היטליסט

  2. בינתיים, שבוע שלישי ברציפות במקום הראשון: "צמוד צמוד" של עומר אדם, אודיה ושרק, ובמקום השני "רק שלך", של אדם. בעשירייה אין שינויים משמעותיים, חוץ מ"אקדח" שיצא לטובת כניסתו של "הוריקן". "פלסטרים", "נאדי באדי", "לילות וקללות" ו"מנגן ושר" עדיין בפנים.


  3. דווקא בשלושים הגדולים יש שינויים מאוד מעניינים: "חיפשתי אותו בנרות" של עדן בן זקן ממשיך במגמה ומטפס עד למקום 15, עם נתוני ספוטיפיי לא מרשימים במיוחד, לעומת יוטיוב, אז ברגע שהמשתמשים בפלטפורמה "יגלו" את השיר הוא יכנס לעשירייה בקלות. "למה לי למה לו" של נסרין נכנס גם הוא לשלושים הגדולים ונעצר בינתיים במקום 27, הרבה בזכות הטיקטוק. יסמין מועלם עם "יוצאת מזה" במקום 30 העגול.


  4. Not Like Us הדיס של קנדריק לאמאר על דרייק מכה גלים לא רק בארצות הברית, אלא גם בישראל. השיר שכולל פזמון שבו קנדריק קורא לדרייק פדופיל נכנס ישירות למקום 25. כניסה גבוהה (ודי חריגה) לשיר בינלאומי בישראל. Beautiful Things עדיין השיר הבינלאומי הכי גבוה בארץ - מקום 21. Espresso של סברינה קרפנטר ממשיך לטפס עד למקום 35, עם קפיצה של 10 מקומות משבוע שעבר.


  5. השם בן חן לא אומר כלום לאף אחד, אבל עושה רושם ש"חומר ממכר" שלו בדרך להיות להיט השטח הגדול של התקופה. עם יותר מ-3,000 שימושים בסאונד בטיקטוק וכניסה חדשה ישירות במקום 45, תחושה קלה אומרת שנשמע את השיר הזה עוד הרבה בתקופה הקרובה.

 

כניסות חדשות: Not Like Us של קנדריק לאמאר (25), "יוצאת מזה" של יסמין מועלם (30), "חומר ממכר" של בן חן (46), "רבות הדרכים / עושה לי צרות" של אודיה, עדן וחסון ודניאל סלומון (53), "הלב עובד שעות" של אבירם עמר (83), MILLION DOLLAR BABY של טומי רייכמן (86) ו-Family Matters של דרייק (87).

>> מה קרה בשבוע שעבר? הנה סיכום של שבוע 19