ננה מושקורי (צילום: קייט ברי)
לגבורות. ננה מושקורי | צילום: קייט ברי

ננה מושקורי, הזמרת היווניה הותיקה, חוזרת מפרישה של שני עשורים. מושקורי תגיע לישראל ותופיע בהיכל נוקיה בתל אביב ב-18 בפברואר 2014 (יום שלישי).

זאת במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי בשם "Happy Birthday Tour", בו היא מציינת את יום הולדתה ה-80. על הבמה תופיעה לצידה ביתה, הזמרת לאנו מושקורי.

לרכישת כרטיסים: קופת תל-אביב 2207*

ננה מושקורי נולדה באי כרתים, שם הקליטה את השיר הראשון שלה. בשנת 1962 פגשה את המפיק המיתולוגי קווינסי ג'ונס, ששכנע אותה לעבור לניו יורק ולהקליט אלבום ג'אז אמריקני. האלבום שנקרא "הנערה מיוון שרה" שווק מאוחר יותר באירופה וחשף את גוון קולה הייחודי דווקא בזכות פגם מולד במיתרי הקול.

מאז הקליטה וביצעה שירים ביותר מחמש עשרה שפות, שנכללו במאות אלבומים, אשר נמכרו ב-300 מליון עותקים ברחבי העולם.

הדיווה היווניה הופיעה עם אלביס פרסלי, מייק בראנט, חוליו איגלסיאס, שארל אזנאבור, ג'ואן באאז ומרסדס סוסה. עם בראנט הישראלי הקליטה גרסה לקלאסיקה העברית "ערב של שושנים". לדבריה: "השירה היא האהבה הראשונה שלי מסע חיי - סמל לשלום".

מצעד האמנים הותיקים

בכך מצטרפת ננה מושקורי בת ה-80 למצעד האמנים הותיקים, שמופיעים בישראל בשנים האחרונות: שארל אזנבור יגיע בקרוב בגיל 89, ברט בכרך הגיע הקיץ בגיל 85 - הרבה מעל ה"צעירים" לאונרד כהן (בגיל 75), טום ג'ונס (73), קליף ריצ'רד (72), ניל סדקה (71), ברברה סטרייסנד (71), פול אנקה (70) ובוב דילן (70).