רוז חוגגת את הזכייה (צילום: צ'ינו פפראצי)
עוד סיבה לחגוג. רוז פוסטאנס | צילום: צ'ינו פפראצי

רוז פוסטאנס, זוכת התוכנית "אקס פקטור", תוכל לעבוד בישראל כזמרת, לשיר ולהופיע על במות, ולקבל כסף בתמורה לכך. שר הפנים, גדעון סער, הנחה היום את רשות האוכלוסין וההגירה לאשר לפוסטאנס היתר לעבוד כזמרת בישראל.

לדברי אנשי משרד הפנים, פוסטאנס, שהגיעה לארץ מהפיליפינים, שוהה בישראל מאז שנת 2007 עם אשרת עבודה חוקית, במסגרתה עבדה בתחום הסיעוד. לאחר שזכתה בתוכנית "אקס פקטור", ביקשה רוז לעזוב את מקצוע הסיעוד ולקדם את עיסוקה כזמרת בארץ, ושר הפנים גדעון סער החליט, כאמור, להיענות לבקשתה ולאשר לה היתר עבודה כאמנית.

המשמעות היא שפוסטאנס צריכה להמתין כעת ימים ספורים עד שבמשרד הפנים ינפיקו לה אשרת עבודה חדשה, שתאפשר לה לפצוח במסע הופעות ארצי, מדן ועד אילת.

בחרה להיות רק זמרת

כמו כן, במשרד הפנים אומרים ש"ברכת משפחת המטופלת היא משמעותית לתהליך", - כלומר שעל המשפחה של האישה שבה טיפלה פוסטאנס, לאשר לה את המעבר מעבודה סיעודית לעבודה כזמרת, אולם לא נראה שיהיו לרוז קשיים בעניין הזה.

אגב, לרוז הוצע על ידי אנשי משרד הפנים לעשות הסבה לזמרת או להחזיק באשרת עבודה לשני מקצועות גם יחד - זמרת ועובדת סיעודית, והיא בחרה להיות זמרת בלבד.

רוז פוסטאנס חתמה עם זכייתה בחוזה בחברת המוזיקה "ארומה מיוזיק", שצפויה לארגן לה הופעות ברחבי הארץ ובמקביל הקלטות אלבום באנגלית שיהיה מיועד לישראל ולשוק המוזיקה במולדתה, הפיליפינים.

עופר מנחם, איש יחסי הציבור, המייצג את "ארומה מיוזיק", מסר בתגובה: "רוז היתה במשרד הפנים והיא ומנהליה מטפלים בנושא. אכן הוצעו לה כמה אופציות שונות בנושא וכעת שוקלים אותן ומטפלים בהן. ברגע שתהיה החלטה נעביר הודעה מסודרת".

>> אור טרגן זוכה "כוכב נולד" בסינגל שני ומקסים