נועה קירל על מדים
צילום: צילום: צוות מתגייסים מיטב, יחסי ציבור
 

הגיוס של נועה קירל לצה"ל עורר בשבוע האחרון עניין רב בתקשורת הישראלית שסיקרה את הגעתה לבקו"ם, וליוותה אותה (יחד עם בן זוגה יונתן מרגי), מהרגע שדרכה בשערי תל השומר ועד שחזרה לביתה לקראתה גיוסה בפועל בשבועות הקרובים.

הבוקר מתברר שהצעד המשמעותי בחייה של הזמרת הישראלית זכה להתייחסות גם מצד מגזין בילבורד האמריקאי שנחשב לאחד הגופים הגדולים והמשפיעים בתעשיית המוזיקה העולמית. הכבוד? גדול מאוד.

בפתיחת הראיון שפורסם כאמור הבוקר באתר הרשמי של המגזין נכתב: "נועה קירל, כוכבת הפופ הגדולה בישראל, עושה את הצעד הכי קשה בקריירה עד כה ומתגייסת לצבא. גיוס חובה לצבא נחשב בישראל לטקס מסורתי שמתבצע לאחר סיום הלימודים בבית הספר התיכון, וקירל, בת ה-18, התגייסה לצבא ההגנה לישראל בשבוע שעבר ותתחיל את הטירונות ב -17 בפברואר".

בהמשך כתבה סיפרה נועה לבילבורד על תחושותיה בעקבות הגיוס לצה"ל: "מעולם לא היה לי ספק (לגבי זה). אבא שלי וסבא שלי, שניהם שירתו בתפקידים בכירים. גם אם המצב הרפואי שלי לא היה מאפשר שירות מלא, הייתה בוחרת להתנדב", היא הוסיפה, "נלחמתי על זה. אני משפיעה על בני נוער רבים וזה חשוב לי לעודד אותם להתגייס גם כן". 

הראיון של נועה קירל לבילבורד
הראיון של נועה קירל לבילבורד | צילום: צילום מסך מהאתר billboard.com

מגזין הבילבורד האמריקאי נודע בעולם בעיקר בזכות מצעד המוזיקה הרשמי של ארצות הברית ("100 החמים") שפועל תחתיו.

אותו מצעד מדובר הוא אחד המדדים העיקריים של תעשיית המוזיקה בכל הקשור להצלחה מסחרית, ועל הדרך גם נחשב למצעד הלהיטים החשוב ביותר בעולם.

בנוסף, המגזין מעלה מדי שנה טקס פרסים מטעמו, שנחשב לאחד האירועים הגדולים של התעשייה ובו לוקחים חלק האמנים המובילים במוזיקה, וכולנו תקווה שאחרי הראיון המפתיע הזה נראה את נועה מגיעה עם פאוץ' גם מצעד וגם לטקס. סחתיין.