סערת שלמה גרוניך מסרבת להירגע. הבוקר אומנים ישראלים רבים ממשיכים להגיב להתבטאות המכוערת והגזענית של גרוניך, שאמר לקהל שנכח בפסטיבל עין גב: "אתם אשכנזיים כאלה, כזה קהל אני רוצה תמיד. אין פה אפילו צ'חצ'ח אחד". בשיחה עם mako מוזיקה זמן קצר לאחר ההופעה, אמר גרוניך: "נפלטה לי אמירה גרועה. זה היה טיפשי מצידי ואי אפשר לחשוד בי עם היסטורית שיתופי הפעולה שלי בגזענות. אני מתנצל".

"צר לי שבשנת 2022 יש אנשים חשוכים שנתקעו בעבר ובסטיגמות חברתיות, בזמן שהעולם התקדם והפכנו להיות חברה ישראלית מרגשת שכולה כור היתוך של צבעים, ריחות וטעמים", הגיב אייל גולן, "לשמחתנו מוזיקה היא דבר ששייך לכולם, בלי שום הבדל של צבע ועדה, והתפקיד שלה ושל האומנים ששרים אותה הוא לחבר ולאחד ולא לפלג ולהתסיס".

גולן המשיך ותקף את גרוניך ואת הקהל שנכח במקום וצחק למשמע דבריו: "אדם שתרומתו חשובה ויקרת ערך למוזיקה הישראלית לא יכול לעמוד על מקום קדוש כמו הבמה, ולהתבטא בצורה כל כך נוראית, מרושעת ומחרידה שמעידה הרבה עליו. תתבייש לך. וכל מי שישב בקהל, צחק ומחא כפיים לאמירותיו, צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו על מהי גזענות ואיזו דוגמה הוא נותן לילדים שלו. ותודה לך, נסלי ברדה, על התגובה המיידית והמדויקת. אשרי שזכיתי שהקהל שלי מורכב מכל הגוונים והצבעים שיש במדינה הזו, 'צ'חצ'חים', אשכנזים, מזרחים, רוסים, אתיופים, דרוזים ועוד ועוד... כל אחד מהם מרכיב חלק בלתי נפרד מהלב שלי".

מי שיצא להגנתו של גרוניך, היה אסף אמדורסקי שהגיב לפני לפוסט בפייסבוק של המוזיקאי: "שלמה אתה מוזיקאי מדהים. המוזיקה שלך זה לא מהעולם הזה. אמש, בדרך חזרה מעין גב, השמעתי לבתי בת ה-14 את האלבום 'צמר גפן מתוק'! כמה ברק, הומור, כישרון ווירטואוזיות יש לך בשרוול! הסאונד והנגינה והיצירתיות והטקסטים והלחנים הכל כך מקוריים ומופלאים... יחד עם מתי כספי (שהפיק) הצבתם רף בלתי אפשרי ועל כך טינתי לנצח. בסדר שלא כולם מבינים את ההומור שלך, אני דווקא חושב שאתה מצחיק מאוד והבדיחה (על אשכנזים) הייתה קורעת אוהב, אסף".

גם איתי לוי הגיב על דבריו: "שלמה גרוניך, השירים שלך לא ממלאים תחנת אוטובוס יא צ'חצ'ח! כל במה שבה אתה תעמוד – אני מבטיח שלא אהיה בה. הירח משגיח מעל".

"כאשכנזייה אסלית, ההתבטאות של שלמה גרוניך הערב תקעה לי חץ בלב", הגיבה ירדנה ארזי והוסיפה: "שנים אני חורשת את הארץ ואוהבת אותה על כל יושביה. האמירה המרושעת, השגויה עובדתית והמטופשת בו זמנית, גורמת לי להתבייש בעובדה שאנחנו קולגות למרות שאין בינינו כל קשר אישי".

"כמה כואב לי על אמירה גזענית מטופשת חשוכה ומיותרת, שהאפילה על ערב קסום לחופי הכנרת", כתבה נורית גלרון הבוקר, ואמש אביב גפן הספיק כבר לעקוץ את גרוניך עם שירו מהעבר: "אין לי סימפתיה לגזענים". קובי אוז הגיב: "בגיל מסוים מתקלף לך הטיח וכולם יכולים לראות שאתה בניין ישן ישן, שבנוי מאבנים ישנות ישנות, זה יכול להיות מכוער ויכול להיות יפה. אני נוטה לסלוח למתקלפים בני שבעים ושלוש – מקווה שלי זה לא יקרה".

גרוניך משלם מחיר על האמירה המזעזעת כבר עכשיו: שתי הופעות שלו בוטלו, אחת בשבתרבות בכפר יונה ואחת נוספת בירושלים.