שני יצהרי פרומו חדשה 2 (צילום: תום מרשק)
ניצחון מתוק. שני יצהרי | צילום: תום מרשק

פסק בוררות שניתן לאחרונה דחה תביעה כספית על סך 5.5 מיליון ₪ שהגישו המנהלים האישיים שם ועילית ברזילי והמפיק המוזיקלי הנחשב תומר בירן נגד הזמרת שני יצהרי בגין הפרת חוזה איתם ומעבר שלה לניהול אחר.

עורכי הדין שייצגו את יצהרי, רפי שפטר ורוני כהן, טענו כי יצהרי הוחתמה על החוזה שלא בנוכחות עורך דינה ובזמן שהיתה במסיבה בביתה ודעתה כלל לא היתה פנויה לכך. עוד טענו שהופעתה של עורכת הדין שייצגה את התובעים בחוזה היתה לא צפויה כלל מבחינתה של יצהרי. כמו כן נטען כי מהנוסח הסופי של החוזה שהוגש ליצהרי באותו מעמד הושמט סעיף מרכזי עליו סוכם בטיוטות שהוחלפו בין הצדדים ובו התחייבות של המנהלים לשלם לה שכר מינימום של 5000 ₪ מידי חודש ללא קשר להכנסותיה מהופעות.

הבורר דחה את התביעה, אבל אסר על שני יצהרי לשיר את "יה בינתי"

כתוצאה מטענות אלה קיבל הבורר את טענותיה של שני יצהרי ודחה את התביעה לתשלום של 5.5 מיליון ₪ בגין הפרת ההסכם בין הצדדים על ידי יצהרי. הבורר ציין כי: "התובעים זכו בהסכם עם הנתבעת תוך מצג שווא". מאידך, ציין הבורר את הצלחתה של יצהרי בזמן שיוצגה על ידי מנהליה שם ועירית ברזילי וכן את הצלחתו של הלהיט "יה בינתי", שנבע מכישרון הנתבעת יחד עם כישרונו של המפיק המוזיקלי תומר בירן שחיבר שיר מוצלח במיוחד.

שני יצהרי פרומו חדשה 3 (צילום: תום מרשק)
לא תשיר את "יא בינתי" אם לא תשלם. שני יצהרי | צילום: תום מרשק

במקביל לדחיית התביעה נגד הזמרת הוציא הבורר צו מניעה קבוע האוסר עליה להשמיע את השיר "יה בינתי", אלא אם תגיע להסכם עם מנהליה לשעבר והמפיק בירן בדבר השמעתו של השיר ובכפוף לתשלום מוסכם שישולם להם ללא קשר לתוצאות פסק הבוררות.

שני יצהרי, בוגרת להקה צבאית, נחשבה להבטחה בתחום הזמר הים תיכוני והתפרסמה לפני כשנה וחצי בעיקר בזכות הלהיט "יא בינתי". היא היתה חתומה בהסכם ניהול עם שם ועירית ברזילי לתקופה של חמש שנים. לאחר כמה חודשים של פעילות ומאחר ולא קיבלה לטענתה ממנהליה משכורת מינימום של 5000 ₪, הודיעה יצהרי על ביטול החוזה באופן חד צדדי ונקלעה לסכסוך עם המנהלים, אשר הגיע לכדי התביעה האמורה.

בראיון ל-mako אמרה אז יצהרי: "מי ששומע על הסיפור מבין שזמרת לא תעזוב מנהלים אחרי שני סינגלים. אם היה לי טוב לא הייתי עוזבת. היה הרבה לכלוך, גיליתי דברים מאוד מסריחים, גם בפן הכלכלי. לא היה לי טוב, וזה בלשון המעטה. למרות שאני לא יכולה לקחת מהם את מה שעשו בשבילי והביאו אותי למקום יפה וטוב. הם בנו אותי, אבל לא כל הקרדיט מגיע להם. אני מעריכה ומודה להם, אבל חלק מהמקום שהגעתי אליו הוא גם בזכותי. פשוט לא היה לי טוב אז לקחתי את הרגליים והלכתי משם. לא היה לי אינטרס לעזוב כל כך מוקדם".

עו"ד רון לווטנל: "אבא של שני יצהרי ביקש שמרשיי יחזרו לנהל אותה"

תגובת עו"ד רון לוונטל בא כוחם של הנתבעים: "יצהרי עושה בשנה האחרונה הכל כדי להתפרסם ובלית ברירה כל הפרסום מגיע מעניין המשפטי, כי אין לה קריירה מוזיקלית אמיתית. הלכנו להליך הזה כדי למנוע ממנה לשיר את 'יה בינתי', שנולד מהכישרון של תומר בירן, ולשמחתי קיבלנו החלטה שהיא לא יכולה לשיר אותו, אלא אם כן תשלם סכום כסף. פסק הבורר קבע שהיא זמרת של שיר אחד ושקריירת השירה מאחוריה. היא מודה בעצמה שיש לה הכנסות זעומות משירה והביקוש להופעות נמוך. את השיר הזה נמנע ממנה מלשיר . זו התוצאה החשובה. יש עוד הוצאות כספיות שעוד לא הועברו. כל התביעות שלה כלפינו נדחו בזה אחר זה. אבא שלה מוקלט אצלנו כשהוא מבקש ממרשיי לחזור ולנהל אותה".

-אבל הפסדתם 5 וחצי מיליון שקל.
"זו היתה תביעה על גודל פונטציאלי של רווחים ממנה וזה לא קרה. אנחנו לא הפסדנו והיא לא הפסידה. התביעה שלה כלפינו על מאתיים אלף שקל נדחתה. היא הסתכסכה גם עם אסף אטדגי וטל אהרון שכבר לא מנהלים אותה. היא המשיכה למנהל הבא והמשיכה לשיר את 'יה בינתי' והפסידה אותו. קריירת השירה מאחוריה. היא הוציאה שני שירים שכשלו. איש לא מנע ממנה להוציא שירים היא אומרת בעצמה שאין עניין בה. היא מופיעה בהתנדבות".

"במהלך ההליך הבנו שאין לה כסף לשלם אז הפוקוס נהיה שלא תשתמש בפירות היצירה של התובעים. למרות כל האיומים והצווים שהיא הוציאה נגדנם על 'יה בינתי' היא הפסידה. גם עשרת אלפים שקל אין לה איך לשלם. אין לה כסף אז אין מה להוציא ממנה כסף. אפילו על אלפיים שקל הייתי צריך לרוץ להוצאה לפועל. היא עוסקת בקריוקי. אם תרצה את 'יה בינתי' היא תצטרך לשלם להם מראש להם, או שהיא צריכה ללכת לאמרגן מספר ארבע או חמש ולהתחיל מהתחלה".

שני יצהרי: "האמת יצאה לאור"

שני יצהרי, היא רוצה (צילום: ליאור נורדמן)
"בעזרת השם יהיו לי שירים חדשים". שני יצהרי | צילום: ליאור נורדמן

שני יצהרי אומרת: "אני מאושרת, ברוך השם, בשורות טובות מגיעות. האמת יצאה לאור וזה משהו שציפיתי וקיווית שיקרה. גם מתוך אמונה גדולה בשם וגם כי אי אפשר להתחמק מהאמת. זה היה דבר שקוף ובולט לעין. אחרי שנה וחצי של מסכת התעללויות אני יכולה סוף סוף לנשום ולצאת לדרך חדשה. אני מוציאה בקרוב סינגל חדש ואני עם אנשים שאני אוהבת וסומכת עליהם. אני מנוהלת על ידי שי בכר והיחסים בינינו בנויים על אמון ועל מילה. אני לא חתימה בשום מקום בינתיים. כל צעד שלי יהיה שקול ומחושב אני היום יותר חכמה ומבינה ודברים טובים הולכים לקרות בקרוב מאוד".

-מה יהיה עם "יה בינתי"?
"שאלה טובה הוא לא שייך לי אלא שייך להם. יהיו לך לי שירים הרבה יותר טובים. אני יודעת שלא אצטרך בכלל להסתכל אחורה ולחשוב על יה בינתי ולנסות להחזיר אותו אלי אני כבר לא תלויה בשיר הזה אחרי שהם השתמשו בו נגדי".

>> קובי פרץ בשיר חדש: "כתוב בשמיים"