סצינת האינדי הישראלית נמצאת בפריחה בשנים האחרונות, עם עוד ועוד אמנים שזוכים לפרסום ולבמה ועוד אירועים שמוקדשים לנושא. פסטיבל "אינדי סיטי" בירושלים הוא אחד המשמעותיים בתחום, והוא יתקיים השנה בפעם השישית ב-2-3.11. למשך שלושה ימים, מרכז העיר ירושלים תהפוך להיכל ענק של הופעות של אמנים ותיקים ומוכרים לצד יוצרים חדשים שכדאי לגלות.

את הפסטיבל מלווה סדרה דוקומנטרית שתוקרן בערוץ 8 בהוט, ובה האמנים המשתתפים בפסטיבל צילמו קליפים אמנותיים ברחבי ירושלים בטכניקת וואן-שוט. "הסדרה מגוונת מאוד ולוקחת את הצופה למסע מרתק בירושלים, תוך שהיא מתמקדת בסיטואציות דוקומנטריות המביאות אל המסך את ההווי הירושלמי הייחודי", מספרת יוצרת ובמאית הסדרה בטינה פיינשטיין. "הלוקיישנים מרהיבים ומפתיעים, כאלו שאפילו אני, כירושלמית במקור, לא הכרתי". אחד מהקליפים מתעד את להקת ג'יין בורדו ששרים על מרפסת ירושלמית את שירם "סבא", והם כמובן גם יקחו חלק בפסטיבל ויופיעו.

בימוי עריכה והפקה: בטינה פיינשטיין | צלם: זיו בקוביץ

ההופעות יתקיימו על שלוש במות במקביל, יחד עם ירידי אופנה, הופעות קטנות יותר, תקלוטים והופעות נוספות. בין ההופעות אפשר למצוא את איווה שיארחו את קרולינה, לונא אבו נסאר, נגה ארז, גרייט משין, רבע לאפריקה, ארמון בזמן, אוזו בזוקה ועוד. "בשנה האחרונה קיבלה תרבות השוליים בירושלים רוח גבית מהעירייה", מספר אגף תרבות ואמנויות בעירייה, יורם ברוורמן. "ברחבי העיר קמו בתים חדשים לאמנים וליוצרים אלטרנטיביים ויצרו סביבה המעודדת התפתחות של יצירה תרבותית עצמאית חדשה ובועטת".