מיי פיינגולד באוויטה (צילום: בן סיילס)
מיי פיינגולד מצלמת את קליפ הסלפי עם המעריצים | צילום: בן סיילס

טרנד ה"סלפי" כבש בשנה האחרונה את העולם, וגם מיי פיינגולד, הנציגה הישראלית לאירוויזיון, החליטה לא להישאר מאחור.פיינגולד משחררת היום קליפ בסגנון "סלפי" לשיר "Same Heart" איתו תייצג את ישראל בתחרות שתערך בתחילת החודש הבא בקופנהאגן.

את הקליפ צילמה פיינגולד, כשהיא אוחזת בטלפון הנייד שלה, במסיבת אירוויזיון שנערכה לאחרונה בבר ה"אוויטה" בתל אביב, כשהיא מוקפת במעריצי אירוויזיון רבים שנדחפים לתוך ה"פריים" ושואגים איתה בטירוף את מילות השיר. איכות הצילום לא ברמה גבוהה בלשון המעטה, ובכל זאת החליטה פיינגולד לפרסם את התוצאה לכל אירופה, כקליפ "סלפי" רשמי של השיר.

"דובר רבות על כך שמיי עדיין לא ביצעה את השיר ב-LIVE  והמופע ב'אוויטה' היה החשיפה הראשונה והבלעדית לביצוע, שיוצא היום גם בארץ, וגם לתקשורת בעולם כולו, כקליפ סלפי בלעדי, שחושף לראשונה את יכולות השירה הפנומנליות של מיי", אומר מנהל יחסי הציבור שלה עופר מנחם.

-עם כל הכבוד, הוידיאו הזה נראה לא טוב.
"חשוב להבהיר שזה לא קליפ רשמי לשיר 'Same Heart' זה קליפ סלפי מגניב שאנחנו מוציאים אותו בשביל הקטע. סלפי זה טרנד בינלאומי ומעריצי אירוויזיון יכולים דרך הקליפ להתחבר לאווירה החמה ולשירה של מיי".

פיינגולד תופיע במסיבת טרום-אירוויזיון ברוסיה

למרות שמיי פיינגולד אמרה שבגלל המחויבויות שלה לתאטרון ייקשה עליה לצאת למסע פרומו באירופה לקראת האירוויזיון, בכל זאת נמצא חלון הזדמנויות ופיינגולד תשתתף ב-19 באפריל באירוע טרום-אירוויזיון שיתקיים במוסקבה. פיינגולד צפוייה לבצע שם את השיר על הבמה מול קהל המוזמנים, ולהיחשף לעשרות אנשי תקשורת וכלי תקשורת מכל אירופה שיבקשו לראיין אותה כנציגת ישראל. מדובר במעין מסיבה, שאליה יגיעו משלחות האירוויזיון של מדינות נוספות כמו שבדיה, בלארוס, אזרבייג'ן ופולין, וכמובן צמד הזמרות שמייצגות השנה את רוסיה.

מיי פיינגולד באוויטה (צילום: בן סיילס)
"המטרה היא לחבר מעריצי אירוויזיון לאווירה החמה" | צילום: בן סיילס

כמו כן, חושפת מיי פיינגולד רשמית פרטים על השמלה שלה לאירוויזיון. כפי שפורסם ב-mako, את השמלה יוצרת המעצבת דנה ברק מבית האופנה "נוקס". השמלה תהיה בהשראת התרבות הסמוראית ותהיה כולה שחורה עם פיתוחים מיוחדים. השמלה נתפרה בהתאם לכוריאוגרפיה והופעתה של פיינגולד על הבמה. ככזאת היא אמורה לאפשר תנועה בלתי מוגבלת. פיינגולד משחררת היום גם פרטים על העמדת ה"נאמבר" לאירוויזיון. כפי שפורסם ב-mako, הביצוע הבימתי מבויים על ידי עוז מורג ומשתתפות בו שתי רקדניות מקצועיות, מרין טרמץ ושירן לגזיאל, שירקדו יחד עם פיינגולד.

לוח הזמנים של המשלחת לאירוויזיון


מיי פיינגולד והמשלחת שמלווה אותה ימריאו לקופנהאגן, דנמרק בעוד פחות משבועיים, וישהו שם בזמן יום הזיכרון ויום העצמאות. ישראל ביקשה מראש להיות משובצת לחצי הגמר השני, ב-8 במאי, כדי להימנע מראש מחזרה ביום הזיכרון.

טקס הפתיחה הרשמי ואירוע השטיח האדום של האירוויזיון צפוי להתקיים ב-4 במאי, ש"נופל" בערב יום הזיכרון, מכאן שהמשלחת הישראלית ומיי פיינגולד לא יוכלו להשתתף בו. מנגד, המשלחת הישראלית לאירוויזיון צפויה לקיים את המסיבה המסורתית שלה בערב שלאחר מכן, 5 במאי, ערב יום העצמאות.

ב-7 במאי, יום לפני חצי הגמר, צפויה להתקיים החזרה ה"גנרלית" לקראת חצי הגמר השני. בחזרה זו יצפו נציגי המדינות ורשויות השידור מכל אירופה, ויעניקו למיי פיינגולד ולשיר הישראלי 50 אחוז מהניקוד שלהם.

28 באפריל - המשלחת ממריאה לקופנהאגן

29 באפריל - חזרה ראשונה על השיר, באולם בו יתקיים חצי הגמר

2-3 במאי (שישי-שבת): חזרה שניה על השיר, עם הבמאי הדני והמצלמות.

4 במאי - טקס הפתיחה הרשמי - ישראל לא משתתפת בגלל ערב יום הזיכרון.

5 במאי - המסיבה הישראלית בערב יום העצמאות.

6 במאי - חצי הגמר הראשון - ישראל לא משתתפת

7 במאי - חזרה "גנרלית" על השיר הישראלי - קבלת 50 אחוזים מהניקוד מנציגי המדינות

8 במאי - חצי הגמר השני בהשתתפות ישראל - קבלת 50 אחוזים מהניקוד מהקהל שמצביע בסמסים.

10 במאי - גמר האירוויזיון (בהשתתפות ישראל אם תעפיל לגמר).