הקליפ לזכר נרצחות מסיבת נובה - והתגובה הנרגשת של רני רהב: הזמרת נופיה ידידיה, בוגרת העונה התשיעית של "הכוכב הבא", הוציאה לאחרונה שיר מרגש במיוחד אותו הקדישה לנרצחים, ובעיקר לנרצחות, בפסטיבל נובה בשבעה באוקטובר ("פיות"). בקליפ שולבו סרטונים של חלק מן הנרצחות בחיים שלפני האסון הנורא.

הבוקר (ו'), ידידיה הגיעה לאולפן ושיתפה את מעיין אדם וחיים אתגר במשמעות השיר בעבורה ובתהליך הכתיבה. "השיר נכתב כמה ימים לפני השבת השחורה, ואז אני והמפיק שלי נכנסו ללופים של התנדבות. הוא פתח חמ"ל אוכל לחיילים בבית, לא הפסקנו להסתובב בבתי מלון, בלוויות, באזכרות. אחרי חודשיים חזרנו לאולפן, שמענו את הסקיצה וקיבלנו צמרמורות. הייתה הבנה שזה שיר על משהו שקרה כאן, ליטשנו את הטקסט וזה יצא".

זה קליפ שובר לב ובלתי נתפס של כל כך הרבה בנות שמחות ורוקדות. לא נופל האסימון שביום אחד לקחו אותן. איך הגיבו המשפחות, ביקשתם את רשותן?
"ברור. מדובר בעניין מאוד רגיש, אז הכל נעשה בכפפות של משי. העליתי לאינסטגרם שכל מי שמכיר ורוצה להנציח את האהובה שלו שיישלח לי סרטונים שלה. אחרי פרוצדורות של אישורים מי שרצה להישאר בסרטון, נשאר".

באולפן ישב גם איש יחסי הציבור רני רהב שזיהה בקליפ את אחת הנרצחות, והתקשה לכבוש את הדמעות. "זו דניאל (וולדמן), היא רקדה עם נעם (שי) במסיבה, באמת נורא. שבוע קודם הם רקדו בחתונה שלנו עד שש בבוקר. אחרי כמה ימים שניהם הלכו במסיבה. הם היו אמורים להתחתן ושניהם קבורים מול הר תבור. זיהיתי אותה בסרטון. הם בסך הכל רצו לרקוד וחזרו בשקיות פלסטיק".

רני רהב, יו"ר רהב תקשורת ויחסי ציבור (צילום: מתוך "יחד ננצח עם חיים ומעיין", קשת 12)
מתוך "משדר מיוחד עם חיים ומעיין" | צילום: מתוך "יחד ננצח עם חיים ומעיין", קשת 12

נופיה, זמרים ויוצרים כמוך כל כך חשובים בתקופה הזו.
"זה בין הדברים הכי חשובים ועוצמתיים שעשיתי בחיי. קטונתי, זו הייתה הדרך שלי להנציח אותן. גם אני איבדתי חברים, וגם כאלו שניצלו מהמסיבה. זה החלק שלי בכל הסיפור הזה, ובסוף הן לא כאן אז זה לא משנה מה אתן לדבר הזה".

הזמרת שהגיעה למקום השני בעונה התשיעית של "הכוכב הבא", פרגנה לעדן גולן שזכתה מוקדם יותר השבוע ותייצג את ישראל באירוויזיון. "יש לנו נציגה מהממת, ראיתי כמעט כל פרק העונה".

היית זוכה בעונה הזו?
"זו שאלה, אני חושבת שלא. יש להם אופי אחר מהאופי שהיה לנו. בעונה שלנו לא נבחר נציג לאירוויזיון אז אופי האנשים היה אחר. העונה באו המון דיוות עם קול גדול, לא חושבת שהייתי לוקחת את העונה הזו".