אין תמונה
תנו לצה"ל לנצח. אלכס

אלכס בת ה 18, שהתפרסמה לראשונה לפני כשנה באלבום בכורה שהפיקו מוזיקלית אביב גפן (שכתב והלחין את רוב השירים) ועופר מאירי ("מטרופולין"), מצטרפת לרשימה המתארכת של סלבריטאים המתייצבים לשירות חובה כאשר צה"ל קורא. ב 18 בפברואר תגיע הזמרת (אלכס משה בשמה המלא) לבקו"ם ותעלה על מדים, במטרה להעביר את השנתיים הבאות כחיילת מהמניין בלהקה צבאית. במקביל היא מתכוננת להמשיך לעבוד על אלבומה השני, ומתעתדת לכתוב ולהלחין את רוב השירים בעצמה.

ביום חמישי הקרוב תארח אלכס את יהלי סובול (!) להופעת פרידה חגיגית מהאזרחות ב"תמונע" בתל אביב. "אמנם יש לי עוד חודש עד הגיוס, אבל זה היה התאריך היחיד שהצלחנו לשריין בתמונע. רציתי להופיע ביום חמישי, כדי שהרבה חברים טובים שלי שכבר משרתים בצבא יוכלו להגיע", מסבירה אלכס. "יהלי סובול הוא זמר ויוצר שאני מעריצה כבר שנים. החלטתי להתקשר אליו ולהציע לו להופיע איתנו, כמו שבעבר פניתי לברק גביזון מ'מלכת הפלקט' ולאלי לו-לאי. לשמחתי, יהלי הסכים מיד. עוד לא החלטנו אילו שירים נבצע ביחד, אבל יהיו לפחות שניים כאלה".

חייל להשכיר – יהלי סובול רע מוכיח 36299
"אני מעריצה אותו כבר שנים". סובול | תמונת AVI: mako

-אחרי אביב גפן ועופר מאירי, יהלי סובול הוא פוטנציאל לשיתוף פעולה גם כיוצר באלבום השני שלך?
"מוקדם לדבר על האלבום השני, למרות ששירים חדשים נכתבים כל הזמן ואולי גם אבצע לראשונה בהופעה שיר חדש לחלוטין שכתבתי. ברור שלא אפסול הזדמנות לשיתוף פעולה עם יוצר שאני כל כך מעריכה, אבל המגמה באלבום השני הייתה ונשארה לכתוב ולהלחין בעצמי כמה שיותר שירים".

-התגלית לראשונה בלהקת צופי תל אביב. אחרי העבודה המשותפת עם אביב גפן ועופר מאירי, את מוכנה לחזור למסגרת של להקה?
"צופי תל אביב זה לא משהו שקרה לפני הרבה זמן. אני זוכרת מה זה להיות חלק מהרכב ובטוחה שלא יהיו לי בעיות. אני יודעת להסתדר עם אנשים, לא מחזיקה מעצמי, ובסרט 'הלהקה' אין אף דמות שמזכירה אותי. אם כבר, הלבטים שלי לקראת הגיוס היו אם ללכת ללהקה צבאית או לבחור בתפקיד הדרכה. החלטתי, אחרי הרבה מחשבה, לא להינתק מהמוזיקה במסגרת השירות הצבאי. אחרי הכל, זה הדבר שאני הכי אוהבת לעשות, אז למה לא לתרום את חלקי בדרך הזו? אחרי הטירונות, וההשתלבות בלהקה, אבדוק איך לשלב את שירות החובה בהמשך פיתוח הקריירה העצמאית שלי. מה שכן, עדיין לא ברור מתי אוכל להופיע שוב בשירים מקוריים שלי ולכן הרגשתי צורך להעלות מאין מופע פרידה, למרות שזו לא באמת פרידה. אני רק בתחילת הדרך ויש לו עוד הרבה להציע".

-שיתוף הפעולה עם אביב גפן ימשך?
"אביב הוא מעל הכל חבר טוב. גם אם לא מדובר כרגע על המשך עבודה משותפת הקשר האישי נשמר. הוא מתכונן להזמין אותי להתארח בהופעות נוספות שלו, ואשמח אם יתארח בעתיד גם בהופעות שלי".

-במבט לאחור, שנה אחרי, איך את מסכמת את חווית אלבום הבכורה שלך?
"אני שואלת את עצמי לא מעט את השאלה הזו. הייתי בת 17 כשהאלבום יצא, בת 16 כשעבדתי עליו, ומאז בעיקר למדתי המון. אני חושבת שבהתחשב בנסיבות הגיל והיכולות הקוליות שלי עשיתי את האלבום הכי טוב שיכולתי נכון לאותה תקופה. באופן טבעי, האלבום הבא ישמע הרבה יותר בוגר ובשל".