ג'וש פרומו (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
פורש. ג'וש | צילום: גיא כושי ויריב פיין

זמר הפופ ג'וש (יהושוע פרץ) נאלץ לפרוש מהקדם אירוויזיון שיערך בסוף החודש עם השיר "מיי בייבי". במקומו של ג'וש תופיע ב"קדם אירוויזיון" הזמרת רוני סילבר עם השיר "בליבי", שיצרו עידן יניב ואיתי זילברשטיין.

הסיבה לפרישה של ג'וש היא בעיה בזכויות היוצרים של השיר. את השיר "My Baby" יצרה (מילים ולחן) ספיר עמר, בת הדוד של ג'וש, המתגוררת בארצות הברית, שלאחר שנתנה לו את השיר התחרטה וביקשה למנוע את השימוש בשיר במסגרת ה"קדם אירוויזיון", כך אמרו מקורבים לזמר.

-ג'וש, מה הסיפור?
"ספיר עברה לגור בארצות הברית לפני כמה שבועות. היא נתנה לי את השיר לפני שנה. הקלטתי אותו והגשתי אותו לקדם אירוויזיון והוא התקבל. בדיעבד מסתבר שהיתה אי הבנה מאוד גדולה מאוד ביני לבינה, בין המקום שאני רוצה להגיע עם השיר לבין המקום שהיא חושבת שהשיר צריך להגיע אליו. היא אמרה שהיא לא רוצה לראות אותו באירוויזיון".

-למה? היא כבר נתנה לך אותו וכבר התקבלת. אתה מפסיד הזדמנות ענקית.
"אני לא יודע היא לא דיברה איתי יותר מדי. היא בעלת השיר. זה לא נעשה מכוונה רעה של אף צד, גם לא מצידה. זה לא הסתדר, לא התאים, אף אחד לא אשם, גם לא היא, זה לא הסתדר לשני הצדדים".

-יכול להיות שהיא ראתה שהתקבלת וביקשה כסף על שיר שבהתחלה נתנה לך בחינם?
"השיר ניתן לי בחינם ונושא הכסף ממש לא עלה. היא לא דיברה על זה בכלל".

-אמא שלך ואבא שלה אחים - יכול  לבקש מאמא שלך להתערב.
"אני מאוד מכבד את המשפחה שלי, לכן אין בזה הרבה אנשים מעורבים, רק אני והיא, דיברנו וסגרנו בינינו. זה לא העניין, גם לא של המשרד. היא בעלת השיר ואם זה מבחינתה לא - אז לא. לשיר הזה יש תוכנית גדולות להפקה בינלאומית. אם לא כאן אז אולי ההזדמנות שלו תגיע במקום אחר".

-היא כביכול הורסת לך צ'אנס מאוד גדול. למה?
"נכון, אבל אין לי תשובה על זה. לא נכנסתי לזה יותר מדי, כי זה שואב אנרגיות. אין טעם להילחם בזה. זה לא סוף העולם. תמיד אוכל להגיש שיר בשנה הבאה ולהתקדם הלאה. יש הרבה פלטפורמות להתקדם איתן, לא רק טלוויזיה. אני עברתי את זה, וזה בסדר גמור לי, התקדמתי הלאה. אני בטוח אראה את הקדם אירוויזיון בטלוויזיה ומאחל בהצלחה לכולם, חבל שבשבילי זה לא הסתדר".

>> "ליהיא גרינר יכולה להפתיע ואפילו לזכות באירוויזיון"