לי (ליבי) בירן, פיינליסט העונה השישית של "כוכב נולד" (לצד ישראל בר-און וכרמל אקמן), מוציא היום את "תני לי אויר", שיר ראשון מאלבום בכורה שייצא בחודש הבא, אוגוסט 2009. השיר יוצא אחרי שלפני כחצי שנה הוציא ליבי את "האמת שלך", שיר הנושא של הסדרה "תיכון השיר שלנו", שלא יכלל ככל הנראה באלבומו הראשון.

אלבום הבכורה של ליבי (מעתה - שם הבמה הקבוע שלו), בו הוא אחראי כמעט לכל המילים והלחנים (פרט ל-2 שירים), הופק בלוס אנג'לס על ידי צמד המפיקים Wave 26, שעבדו גם עם שמות כמו הג'יפסי קינגס וג'ניפר לאב יואיט.

בהקלטות השירים השתתפו נגנים אמריקנים מלוס אנג'לס, שניגנו עם אמנים כמו בוב דילן, הרולינג סטונס, אלטון ג'ון, מייקל ג'קסון, רוג'ר ווטרס, פיל קולינס, מדונה, האחים ג'ונאס וסלין דיון.

את השיר החדש כתב והלחין ליבי על מצב מסוים במערכת יחסים. "אני לא רוצה להסביר בדיוק על איזה מצב מדובר, כדי שכל אחד יקבל את המשמעות האישית שלו לזה. אני בטוח שהם כבר יבינו".

"חשוב לי להגיד שהאלבום הוא אני, וכולו מלא בדברים שאני מאמין בהם", ממשיך ליבי. "אני מדבר על דברים שנוגעים לכולם בצורה פשוטה ותמימה. כי פשטות ותמימות זה כוח".

"בנוסף, הושקעה באלבום הזה מחשבה רבה בכל הקשור לסאונד והפקה מוזיקלית. אבל אני לא חושב שאפשר להסביר זאת או להציג זאת בפני מי ששומע. צריך להבין שזה האלבום הראשון שלי, זאת האמת שלי, וזה ליבי האמיתי, עם גישה חיובית לחיים".

את הקליפ ל"תני לי אויר" ביים יוני מרדכי. הקליפ, שמדמה הופעה חיה של ליבי עם הרכב נגנים, נפתח בהתחברות של ליבי עם הגיטרה למגבר. בהמשך כוללת העלילה הודעת אס.אמ.אס שמתקבלת לכאורה על צוואר הגיטרה של ליבי. כמו כן מככבות בקליפ עיניו הכחולות של ליבי על רקע מיוחד.

לאחרונה השתתף ליבי במחווה שערך ערוץ 24 לזמר אריק לביא ז"ל, במלאות חמש שנים למותו. ליבי ביצע בתוכנית את השיר "בדרכי שלי", אותו ביצע כבר ב"כוכב נולד".

עריכת וידיאו: איתן וקס

עוד במוזיקה:

בקרוב: אלבום עם שירים שמייקל ג'קסון הקליט לפני מותו

אביתר בנאי מדבר על ההתחרדות בראיון מיוחד לרגל צאת אלבומו החדש.

דויד ברוזה חוזר אל "האישה שאתי" ו"בנהר של סביליה".

רון שובל שר "תקשיבי".

טל שגב שר "אשכנזי מזרחי"

אתניקס ודי.ג'יי. יניב בן ארויה מחדשים את "כתם הפרי" בגרסת דאנס.