ליירז, ליירס, Liars (צילום: Zen Sekizawa)
באים. Liars | צילום: Zen Sekizawa

להקת ה"Liars" תופיע בישראל לראשונה, ב-15 ביוני 2013. הטריו האמריקאי, עם אנגוס אנדרו בשירה וגיטרה, ארון המפיל בגיטרות, כלי הקשה וסינתיסייזר וג'וליאן גרוס בתופים - יחתום במועדון בארבי בתל אביב את הסיבוב האירופאי להשקת האלבום "WIXIW", השישי שלהם. חברי ההרכב ינחתו בישראל הישר מהופעות בפסטיבלים פרימוורה ו-סונאר בספרד. את המופע הפותח יספק המוזיקאי והזמר המקומי איתי דיילס.

מחיר מיוחד ל-200 רוכשי הכרטיסים הראשונים: 189 ₪.

Liars, מהרכבי האינדי המוערכים של השנים האחרונות, הוקם בלוס אנג'לס בשנת 2000 ופרץ לתודעת אוהבי הז'אנר עם תחייתה של סצינת הדאנס-Pאנק בניו יורק באותה שנה. למרות שהוא מפורסם דווקא בשל שינויי סגנון דרמטיים בין אלבומים וורסטיליות שבאה לידי ביטוי בהתנסויות מוזיקליות מפתיעות ומגוונות, ההרכב שומר על יציבות ועשייה פוריה מזה יותר מעשור. הם חתומים בלייבל "מיוט" לצד כמה מהלהקות והאמנים הפורצים בתחום המוסיקה האלטרנטיבית.

אלבומם הראשון, " They Threw Us All in a Trench and Stuck a Monument on Top" שראה אור בשנת 2001, מיצב את LIARS כאחת הלהקות מהמובילות של תחיית הדאנס-Pאנק בניו יורק, כששילב Pאנק עם אלמנטים של סינתיסייזרים ומכונות תופים אלקטרוניות. עם הזמן ולאחר שני E.P 's  נוספים , אותו סגנון יתפתח לכיוון המוסיקה הרקידה יותר עם תוספת אקלקטית של כלי הקשה ומרקמי סאונד לא קונבנציונליים, שמזוהה עם ההרכב גם כיום, באלבום השישי.

האלבום האחרון "WIXIW" (מבוטא "wish you") זכה לשבחים ממבקרי מוזיקה והוגדר כאלבום הטוב ביותר של הלהקה מאז יצירת המופת "Drum's Not Dead" מ- 2006. האלבום הוקלט באולפן הפרטי של ההרכב בדאון טאון לוס אנג'לס. השבוע ראה אור קליפ חדש ויפהפה לשיר הנושא מתוך האלבום.

האלבום החדש מהדהד לימים הנסיוניים וההרפתקניים של ההרכב, בניגוד לשני האלבומים הקודמים לו, שהוגדרו כיותר ישירים ופשוטים במהותם. ב-" WIXIW" הדגש ניתן על אלמנטים מבוססי סימפול של סאונדים "יומיומיים" שהוקלטו על ידי ההרכב, כמו בלון שמאבד אוויר וטפטופי מים\ שנתפרו יחדיו לכדי אריג של צלילים לצד שירה וכלי נגינה שונים.

למרות שה-LIARS  הוא מההרכבים עטורי הייפ בסצינת האינדי, דאגו תמיד חבריו לשמור על עמימות ומסתוריות מסוימת. אף שלא תמיד הייתה קלה לעיכול או קומוניקטיבית במיוחד, היצירה של הLIARS שמרה על קו עקבי אחד לאורך האלבומים והפרויקטים השונים - המתח והדרמטיות, שבאו לידי ביטוי באמצעות חקירת גבולות הסאונד, שימוש בסימפולים וקולו של אנגוס, סולן ההרכב, שנע בין אפל ודרמטי למרחף ומלאכי כמעט.

חברי ההרכב אף דאגו תמיד לאתגר את המעריצים באמצעות קליפים יצירתיים ופרויקטים מיוחדים, ביניהם אלבום קונספט שמגולל סיפור אגדות פרי דמיונם של חברי ההרכב, שהושפע מפולקלור ציד המכשפות במאה ה 14 והוקלט בבקתה מבודדת בניו ג'רזי יחד עם דייויד סיטק מ"TV ON THE RADIO".

במהלך השנים ובמקביל עם ההתפתחות המוזיקלית ושינויי הסגנונות, עבר ההרכב גם מספר שינויים גאוגרפיים: מניו יורק , לניו ג'רזי עד לברלין וחזרה ללוס אנג'לס, שם הכירו חברי הלהקה ובה הם פועלים גם בשלוש השנים האחרונות.