גבע אלון גיטרה (צילום: יפתח בלסקי)
נאמן למקור. גבע אלון בקאברים לניל יאנג | צילום: יפתח בלסקי

חגיגות 40 שנה לפסטיבל וודסטוק האגדי, מאבני היסוד של תרבות הרוקנ'רול, יתקיימו בירושלים בט"ו באב, -5.8, בערב שיימשך כחמש שעות. תחת הכותרת "Jerusalem Woodstock Revival" יופיעו גבע אלון בשירים של ניל יאנג, רוני פיטרסון בשירי בוב דילן ומרק ראקשו, אגדת בלוז משיקגו, שחי היום בארץ.

ראקשו ג'ימג'ם על במת הוודסטוק ב-69' וניגן במהלך הקריירה שלו עם באדי מילס, מאדי ווטרס, חימם את חמישיית ג'קסון, מייקל ג'קסון ועוד. ראקשו ינגן ביחד עם לייזר לוייד שיבצע קאברים לג'ימי הנדריקס. בנוסף תופיע להקת הקריסטל פלאס בגרסאות כיסוי ל"The Doors" ו"לונג טיים גון" במחווה לקרוסבי, סטילס ונאש

בנוסף יוצג באירוע ספר הילדים "מקס אומר כן", שנכתב על מקס יזגאר, בעל החווה במדינת ניו-יורק בה נערך פסטיבל וודסטוק המקורי בשנת 1969. הסיפור הצבעוני מספר על החיפוש אחרי אתר לפסטיבל, כשאחרי הרבה תשובות שליליות ממקומות שונים מקס אמר כן ומאז הכל היסטוריה. את הסיפור כתבה אביגיל יזגאר, דודתו של מקס.

יממן וינחה: גומא אגייר

פסטיבל ההצדעה לוודסטוק יתקיים באצטדיון קראפט בכניסה לירושלים. אחת ממטרותיו היא גיוס כספים לטובת העמותה לקידום הפוטבול האמריקאי בישראל. הספונסר העיקרי של האירוע והמנחה שלו הוא הפילנתרופ גומא אגייאר, שהשבוע התחייב לתמוך גם בבית"ר ירושלים.

"לא הייתי בוודסטוק המקורי ואני מתחרט על כך עד היום", אומר יו"ר העמותה סטיב לייבוביץ. "לדעתי למוזיקה בוודסטוק הייתה יותר השפעה על המוזיקה העולמית מאשר כל פסטיבל אחר שהתקיים מאז".

"זה ראוי שהפסטיבל שלנו חל בט"ו באב", מוסיף מנהל האירוע דני גבירץ. "אנו מקווים שהאצטדיון יהיה מלא בשלום, אהבה ורוקנ'רול, בכל מקרה, אנו מתחייבים על הרוקנ'רול".

האירוע מופק על ידי משרד ההפקות והלייבל הירושלמי "טו בי וייבס הפקות ומוזיקה" של כרמי ווטרמן, שמייצג בין היתר את גבע אלון, גלעד כהנא, מיכאל גריילסאמר, אבי ווקנין וסגול 59. "בעידן הנוכחי שיש רנאסנס גדול לקאוורים ולשירה בציבור חשבנו לקיים פסטיבל, שמצדיע לגדולי הרוק של כל הזמנים ומתאים לכל הגילאיים ולאוהבי מוזיקה באשר הם", אמר ווטרמן.