אורפנדלנד הופעה סולן 4 (צילום: עודד קרני)
אורפנד לנד בהופעה | צילום: עודד קרני

להקת המטאל הישראלית אורפנדלנד (Orphaned Land) תחמם את המופע הענק של להקת המטאל הבינלאומית מטאליקה, שיתקיים באיצטדיון רמת-גן ב-22 במאי. כך פרסמו הבוקר מנהליה של מטאליקה באתר הרשמי של הלהקה, שתגיע לארץ עם המופע "World Magnetic Tour 10".

חברי "אורפנד לנד" יעלו לבמה כבר ב-19:00 כמופתע הפותח למטאליקה, שצפוייה לעלות ב-21:00 לכשלוש שעות של טירוף חושים מול עשרות אלפי מעריציה בישראל.

מעריצים מחתרתיים במדינות ערב

בזמן האחרון נפוצו שמועות שונות בנוגע לזהות להקת החימום למטאליקה, ונדמה כי הבחירה ב"אורפנד לנד" היא טבעית ואף מתבקשת, בהיותה להקת המטאל הישראלית המצליחה ביותר כיום, עם מכירות של למעלה מרבע מיליון  אלבומים ברחבי העולם, הופעות ב-30 מדינות ומעריצים גם במדינות מוסלמיות ומדינות ערב, המאזינים ללהקה במחתרת.

"אורפנד לנד" הוקמה עוד ב-91' בשם "Resurrection", ורק לאחרונה השיקה את אלבומה החדש "The Never Ending Way Of ORwarriOR", שכלל את הסינגל והקליפ "Sapari". לא מעט משירי הלהקה מצטטים פסוקים מהתנ"ך, מהקוראן, מספר תהילים וממקורות נוספים, על רקע מוזיקת מטאל שמשלבת פרוגרסיב-מטאל, דת' מטאל ומוזיקה מזרחית.

כזכור, מחירי הכרטיסים למופע של מטאליקה באיצטדיון רמת-גן הוזלו למשך שבועיים, לאחר מחאת המעריצים שגרמה למפיק המופע מרסל אברהם לעשות צעד לקראתם בעניין הזה. ההוזלה עבדה ואלפי כרטיסים נמכרו כבר בשעות הראשונות למכירה.