אייל גולן סולטן (צילום: שרון רביבו)
הכי מושמע השנה. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

חברת "מדיה פורסט", המודדת את ההשמעות בתחנות הרדיו בישראל, מפרסמת את סיכומי ההשמעות לשנה העברית המסתיימת תשע"א ומצביעה על האמנים והשירים המושמעים ביותר השנה. הנתונים נמדדו בין ה-1 בספטמבר 2010 ל-31 באוגוסט 2011, ב-23 תחנות רדיו מובילות בארץ.

הצצה בנתונים מגלה כי אייל גולן הוא הזמר המושמע ביותר, שרית חדד הזמרת הכי מושמעת ואתניקס ההרכב המושמע ביותר. גולן וחדד שומרים על מעמדם כמושמעים ביותר, אחרי שכיכבו בראש הרשימה גם בשנה שעברה.

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל - גלגלצ ו-mako

אברהם טל עם שלושה מתוך עשרת השירים הכי מושמעים

השיר "מחוזקים לעולם" של אברהם טל הוא השיר הכי מושמע השנה . לאברהם טל יש שני שירים נוספים בעשיריית השירים הכי מושמעים -  "אם את הולכת" במקום ה-3 ו"אורות" במקום ה-6 - הישג עצום של שלושה מתוך עשרת השירים הכי מושמעים השנה ברדיו, מה שהופך את טל לאמן המוביל השנה בתחום להיטי הרדיו בישראל.

אגב, "מחוזקים לעולם" הספיק לככב גם במצעד של השנה שעברה במקום ה-8, מה שמסמן אותו כאחד הלהיטים הגדולים בישראל בשנים האחרונות.

ובכל זאת נעדר אברהם טל מעשיריית הזמרים הכי מושמעים, בה מככבים בעיקר זמרים ותיקים בעלי רפרטואר עצום דוגמת אריק איינשטיין, שלמה ארצי ושלומי שבת עם מעל ל-12 אלף השמעות בשנה האחרונה.

"העין" של סחרוף שהוביל אצל אקו"ם כאן רק שמיני

כדאי לשים לב גם להבדלים בין זמרים לזמרות. הזמרת הכי מושמעת, שרית חדד, היתה מתברגת רק במקום ה-6 בחיבור של שתי הרשימות. הבאה אחריה בתור, גלי עטרי, היתה מגרדת את העשיריה הראשונה ברשימה של זמרים וזמרות יחד. ההרכב הכי מושמע, להקת אתניקס, היה מגיע למקום השמיני ברשימה אחידה.

לשם השוואה, במצעד ההשמעות שפרסמה אתמול אקו"ם, מצעד הבודק מספר קטן יותר של תחנות רדיו, נמצא "העין" של ברי סחרוף במקום הראשון כשיר המושמע ביותר. במצעד "מדיה פורסט" הוא רק במקום ה-8. מיד אחריו מככבת אותה שלישייה כמו במצעד "מדיה פורסט".

לאן נעלם עומר אדם?

עומר אדם קיסריה (צילום: שרון רביבו)
לא מושמע. עומר אדם | צילום: שרון רביבו

מי שנעדר בכלל מכל חגיגת ההשמעות הזו הוא הזמר עומר אדם, אחד המצליחים בארץ בשנה האחרונה, שאף להיט שלו, כולל הלהיט הגדול "בניתי עלייך", שצבר למעלה מ-5 מליון צפיות ברשת, לא נמצא בין 50 השירים הכי מושמעים השנה ברדיו. מה שמעיד יותר מכל כי את הצלחתו הגדולה במועדונים ובקרב קהל צעיר, שהביא אותו לשתי הופעות בקיסריה עשה השנה עומר אדם ללא עזרת הרדיו. ומה שמעיד אולי על נתק מסוים בין טעם עורכי ושדרי הרדיו לטעם הקהל המאזין.

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל - גלגלצ ו-mako

עשרת הזמרים הכי מושמעים בתשע"א

אין תמונה
.

עשר הזמרות הכי מושמעות בתשע"א

אין תמונה
.

עשרת ההרכבים הכי מושמעים בתשע"א

אין תמונה
.

50 השירים הכי מושמעים בתשע"א

אין תמונה
.
אין תמונה
.
אין תמונה
.
אין תמונה
.
אין תמונה
.

>> הצביעו למצעד השנתי הרשמי של ישראל - גלגלצ ו-mako