1. פאר טסי עשה לכולנו בית ספר. אחרי תקופה ארוכה מתחת לרדאר הוא שחרר השנה את האלבום "רדיו שטח", שהגשים את הנבואה מהר מאוד והפך ליצירה שהשטח מחבק חזק ולא עוזב. מעל כולם בלט ההמנון "אהבה חולה", שהשבוע הגיע למקום הראשון בהיטליסט, מצעד המוזיקה של ישראל.

    טסי, שנכווה לא פעם מהתקשורת בסיבוב הקודם, הלך באסטרטגיה של טונה והחליט לנתק כל קשר ומגע. לא ראיונות, לא אירוחים ברדיו ובעיקר בלי אירועים מתוקשרים. כל המסתורין שיצר לא היה עוזר אם המוזיקה לא הייתה שווה את זה, והיא שווה את זה, עובדה: אפילו שיצא לפני כמעט חצי שנה הוא גובר על להיטים כמו "יוניקורן" של נועה קירל, "מתי את חוזרת" של המנטור לשעבר אייל גולן, והצמדים שחזקים מאוד בדור הצעיר אושר כהן עם אודיה ואבי אבורומי עם מור. זו לא רק אהבה חולה, זה גם להיט חולה.

    בגלל שיטת העריכה ברדיו (aka הפלייליסט), לכל שיר יש מקסימום חודשיים ברדיו. "אהבה חולה" סיים את הסיבוב שלו לפני כחודשיים, אבל באופן חריג הוא החל להתנגן שוב בתחנות המוזיקה. יכול להיות שזה סיבוב ניצחון אחרון לשיר שכבר פירק את המדינה, בכל מקרה, אנחנו כאן בשביל זה.


  2. אייל גולן ממשיך לטפס ביציבות עם "מתי את חוזרת". אחרי שנכנס לעשירייה ישירות למקום השישי, השבוע הוא כבר במקום רביעי  - וכל זה כמעט בלי השמעות בתחנות המוזיקה הפופולריות. בקצב הזה יכול להיות שמדובר במקום הראשון הבא של ישראל.


  3. "יוניקורן", השיר הישראלי לאירוויזיון של נועה קירל, נמצא כרגע בתקופת ביניים לקראת התחרות שתתקיים ב-9 במאי. השבוע הוא במקום השביעי, אבל סביר להניח שבשבוע של האירוויזיון המספרים יחזרו לעלות.

  4. "טרנטולה" של סטטיק עם אגם בוחבוט מוכיח את עצמו כשיר חזק מאוד במקום ה-12, "רונדלים" שהתפוצץ אחרי ההופעה של סטטיק בהיכל מנורה ממשיך לעלות והשבוע הגיע למקום ה-16, וקצת מתחתיו במקום ה-19 יש את "הפשע המושלם" עם עדן בן זקן. אם אנחנו צריכים להמר על אחד מהשלישייה שימשיך לטפס לחמישייה הראשונה זה כנראה קרב בין "טרנטולה" ל"רונדלים" כשהאחרון עם יתרון בחסות המסיבות והחתונות.

  5. מיתר רובין ובן צור, שני זמרים צעירים שאהובים מאוד בטיקטוק ממשיכים לטפס עם "זוכר אותנו" למקום 26. זו תזכורת שגם בלי יח"צ ואייטמים במדורי הרכילות, שירים טובים בסוף יעבוד.

  6. "פלואו של טמבל 2" מתוך אלבום הבכורה של ליעד מאיר נכנס ישירות למקום 46. מאיר, מארח בגרסת ההמשך לשיר שיצא בינואר 2022, את רון חיון ויחד הם נחשבים לדור הבא של ההיפ הופ בישראל - חצופים שטותניקים ובעיקר מאוד צעירים. מסקרן לראות עד לאן הם יגיעו, במצעד ובאופן כללי.


שירים נוספים לשים לב אליהם

"גנזב" של הראפר הנתנייתי באלישג במקום 62 נמצא במצעד כבר יותר מחודש.

"משהו אמיתי בעיניים" של ששון איפרם שאולוב במקום 84, שיר שטח קלאסי.

Another Love של טום אודל יצא ב-2013, אבל אחרי שהדביקו קטע קצר ממנו בגרסת לייב לסרטוני מחאה מאוקראינה הוא הפך לסופר וויראלי כבר בשנה שעברה. השבוע הוא במקום 86 בישראל.