ונסה פאראדי (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
בי מיי בייבי. ונסה פאראדי | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

הזמרת, השחקנית והדוגמנית הצרפתייה ונסה פאראדי תופיע בישראל ב-10 בפברואר 2011 במשכן לאומנויות הבמה (בית האופרה) בתל אביב.

פאראדי היפהפייה בת ה-37 (ילידת 22 בדצמבר 1972), שכיכבה במצעדים בתחילת שנות ה-90' עם להיטים כמו "Be My Baby" ו"ז'ו לה טקסי", סגרה עם המפיק דייויד שטרן על הופעה אחת בישראל עם אופציה להופעה שנייה (תלוי במכירת הכרטיסים) ותגיע ארצה יומיים קודם לכן, ב-8 בפברואר, יחד עם בעלה, הכוכב ההוליוודי ג'וני דפ.

פאראדי הוציאה עד היום 10 אלבומים שמכרו כמה מיליוני עותקים ברחבי העולם. לפני כשנה הוציאה אוסף ראשון בקריירה שהיה אלבום כפול וכלל 33 שירים מ-22 שנות שירה, כולל מיטב להיטיה ושירים מתוך הופעות חיות ובגרסאות אקוסטיות. האלבום הגיע למקום הראשון במצעד הצרפתי וזכה למעמד של אלבום פלטינה.

הולכת על הצד הפראי

ונסה פאראדי (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
באה עם ג'וני. ונסה פאראדי | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

הלהיט הגדול הראשון של פאראדי "Joe le Taxi" לקוח מאלבומה השני "Variations sur le même t'aime" שיצא ב-1990 בצרפתית וכלל גם גרסה ללשירו של לו ריד "Walk on the Wild Side". באותה שנה הוכתרה לזמרת השנה בצרפת. בעקבות הזכיה נבחרה לדגמן בושם של "שאנל".

ב-1992 עברה פאראדי לארה"ב והחלה לעבוד על אלבום באנגלית עם לני קרביץ, שהפך לבן זוגה. האלבום "Vanessa Paradis" כלל את הלהיט "Be My Baby" וזכה להצלחה מסחרית וגם בביקורות. בעקבות ההצלחה יצאה פאראדי לסיבוב הופעות עולמי. בהמשך שנות ה-90' כיכבה בסרטי קולנוע: ב-95' לצדו של ז'ראר דפארדיה בסרט "אליסה", שזכה להצלחה גדולה בצרפת וב-1999 לצדו של דניאל אוטיי בסרט "הנערה על הגשר".

הצליחה כזמרת בעיקר בצרפת

בשנת 2000 הוציאה את אלבומה הרביעי, "Bliss", בחברת התקליטים "יוניברסל רקורדס". בן זוגה, ג'וני דפ, ניגן בחלק משירי האלבום וכתב את המילים לשניים מהם. שיר נוסף, "La Ballade de Lily Rose" ("הבלדה על לילי רוז"), נכתב על ידי פאראדי על בתם הבכורה של פאראדי ודפ, שאף תרמה לשיר קולות רקע. האלבום צעד במצעד הצרפתי במשך 49 שבועות ברציפות והגיע בשיאו למקום הראשון, אך לא הצליח להגיע למעמד אלבום פלטינה, והסתפק בזהב.

ב-2007 הוציאה פאראדי את אלבום האולפן החמישי שלה, "Divinidylle", שהקלטתו נמשכה קרוב לשנתיים וזכה לבחי המבקרים. דיוקנה המצויר של פאראדי שמופיע על עטיפת האלבום הוא מעשה ידיו דפ. פאראדי עצמה הלחינה חלק משירי האלבום, שהגיע למקום הראשון במצעד הצרפתי ולמעמד פלטינה וזיכה אותה שוב בתואר "זמרת השנה" בצרפת. באוקטובר 2007 יצאה פאראדי לסיבוב שתועד ב-DVD. ב-2010 כיכבה פאראדי לצדו של רומן דוריס בסרט הקולנוע "שובר לבבות", קומדיה רומנטית צרפתית.