בוב דילן, גראמי 2011 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
לקנות או לא לקנות? בוב דילן | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

מכירת הכרטיסים להופעתו של בוב דילן בישראל ב-20 ביוני באיצטדיון רמת גן צפויה להתחיל במוצאי שבת הקרובה באתר של משרד הכרטיסים "לאן" ולמחרת ביום ראשון בבוקר להיפתח גם בטלפון ובמשרד עצמו, אבל יש מעריצים של בוב דילן בישראל שטוענים כי מחירי הכרטיסים בהם נוקבת ההפקה גבוהים מדי וקוראים כעת לחרם צרכנים על המכירה. לצורך כך אף הוקם דף מיוחד בפייסבוק, בו הם טוענים כי המחירים גבוהים מאוד בהשוואה לאלו הנהוגים בהופעות של בוב דילן באירופה, אמריקה ושאר העולם.

יש לציין כי מחירי הכרטיסים להופעה בארץ עומדים כעת על 250 ש"ח למקומות הפחות טובים באיצטדיון רמת גן, מקומות רחוקים יחסית מהבמה, ולפי המרחק מהבמה הם עולים עד ל-1000 ש"ח לכרטיס בודד לשורות הראשונות. כל הכרטיסים הם בישיבה, כאשר המחיר משתנה בהתאם למיקום באיצטדיון, לפי השורה והכיסא.

המעריצים טוענים שהמחירים בכל העולם נמוכים בהרבה

לעומת זאת, מעריצי בוב דילן בארץ, הקוראים להורדת המחירים, טוענים בפייסבוק כי כרטיס למקום טוב בהופעה של דילן באירופה עולה כ-300 שקלים בלבד. לראייה הם מציגים כרטיס מהופעה של דילן באיצטדיון וומבלי בלונדון, במקום ישיבה בשורה רביעית מהבמה ב-212 שקלים בלבד, פחות מהמחיר למקומות הפחות טובים ברמת גן. בניו זילנד, הם אומרים, נעים המחירים בין 462 ש"ח למקומות הכי טובים ל-240 למקומות הפחות טובים. בארצות הברית, לדבריהם, תוכלו לראות את דילן ב-120 שקלים בלבד. 

בנוסף הם כותבים: "בוב דילן נותן הופעות בסיסיות, בלי תפאורה מיוחדת ובלי פעלולים - רק זמר ו-3 או 4 נגנים. בכל העולם הוא ידוע כאמן צנוע שלוקח מחירים בהתאם - אין שום הצדקה למחירים המטורפים שלוקחים לצרכן הישראלי!".

מנסחי העצומה בפייסבוק מסתמכים, כך הם כותבים, על תקדים ההופעה של מטאליקה באיצטדיון רמת גן, שגם אותה, כמו את זו של בוב דילן, הביא לארץ המפיק הבינלאומי-ישראלי מרסל אברהם. עם פתיחת המכירה להופעה של מטאליקה הרימו המעריצים חרם צרכנים דומה בפייסבוק והצליחו לשכנע את המפיק להוריד את המחירים למשך השבועיים הראשונים בכך שלא רכשו כרטיסים בהמוניהם.

טרם נתקבלה תגובה מהפקת המופע של בוב דילן לדברים אלה.