אסף אמדורסקי הופעה (צילום: עודד קרני)
הצד הקלאסי. אסף אמדורסקי | צילום: עודד קרני

עונת 2011/2012 באופרה הישראלית יוצאת לדרך בתחומי האופרה המחול והמוזיקה. בעונה החדשה מציגה 10 סדרות מוזיקליות מגוונות הכוללות למעלה מ- 70 מופעים שונים בביצוע כ- 150 אמנים שיבצעו למעלה מ- 400 יצירות בכל הסגנונות.

"קלאסי רוק": אמדורסקי, הדג נחש, בלקן ביט בוקס

בעונה השנייה של הסדרה הפופולארית "קלאסי רוק" יתקיימו שלושה קונצרטים בהם יבצעו להקת הדג נחש ואסף אמדורסקי את להיטיהם הגדולים בעיבודים קלאסיים חדשים בליווי תזמורת סימפונט רעננה. תהיה זו פעם ראשונה בה האמנים מופיעים בליווי תזמורת סימפונית.

מוזיקת העולם בייעוצו של עידן רייכל

עידן רייכל נשען על דלת עץ (צילום: אור גץ)
ימשיך לייעץ. עידן רייכל | צילום: אור גץ

הסדרה ממשיכה זו השנה השנייה, ותארח אמנים ידועי שם מרחבי העולם ובהם: המוסיקאית והזמרת הנודעת ממאלי אאומו סנגרה המשלבת בין פופ למוסיקה אפריקאית שורשית, זמרת ה"פאדו" הפורטוגזית אנה מורה ששירתה חודרת לתוך הנשמה ומקהלת נשים מבולגריה, המבצעת מוסיקה בלקנית אתנית במקצבים ייחודיים ומקפיצים.

"ג'אז במשכן"

סדרת "ג'אז במשכן" (מנהל מוסיקלי: ניצן קרמר) תארח השנה את נגני הפסנתר קני בארון וסטפאנו בולאני אשר יארח את ענת כהן ועומרי מור, עיבודים מקוריים ללחני מופת מהקלאסיקה של ספר השירים הישראלי, מחווה לגיבורי הגיטרה והפסנתר עם  רביעיית ג'ושוע ברקסטון, טוני פאנצ'לה, אורחים נוספים בסדרה מירקו סיניורלה, ורוברט אוטאביינו.

להתאהב במוזיקה עם גיל שוחט

גיל שוחט (צילום:  עמית גירון)
סדרה משלו. גיל שוחט | צילום: עמית גירון

להתאהב במוסיקה עם גיל שוחט, 4 קונצרטים קאמריים מונחים המוקדשים כל אחד למלחין חשוב מהתקופה הרומנטית. הקונצרטים יועברו על ידי גיל שוחט אשר ילווה את הקונצרטים בפסנתר ויארח בין היתר את הזמרים שרון רוסטורף זמיר, ברכה קול ומריה קבלסקי ואת הנגנים אקרט לורנצן (כינור), ניתאי צרי (כינור), בוריס גילטבורג (פסנתר) ומוסיקאים רבים נוספים.

"צלילי קסם"

בעונה זו יתקיימו כמדי עונה הסדרות המצליחות לילדים: "צלילי קסם" בהנחיית ניצה שאול המכניסה בשירה, מוסיקה ומשחק את הילדים לעולמם של המלחינים הגדולים בהיסטוריה, ו"שעת אופרה לילדים", הסדרה הפופולארית לילדים בגיל הרך עם זמרי האופרה סטודיו.

"שבת של זהב"

תשוקה ויצרים במופע כרמן (תמונת AVI: חדשות)
כרמן. "שבת של זהב" | תמונת AVI: חדשות

למבוגרים יותר תתקיים גם בעונה זו סדרת "שבת של זהב" המתקיימת בשבתות בבוקר, עם מיטב הזמרים. בין הקונצרטים קונצרט המוקדש לדמויות הנשיות של מוצרט, "כרמן", "רומיאו ויוליה" ויותם כהן בקונצרט דרום אמריקאי.

שירת מקהלה

סדרה חדשה לעונה שירה המקהלה תציג 3 קונצרטים עם מקהלת האופרה הישראלית, בניצוחו של ישי שטקלר. מקהלת האופרה הישראלית תופיע בליווי פסנתר בתוכניות המציגות את המיסה החגיגית הקטנה של רוסיני, בתוכנית של רומנסות ויצירות ווקאליות למקהלה א-קפלה מאת מלחינים רוסיים וקונצרט של מיטב קטעי המקהלות האופראיות.

סדרה סימפונית

הסדרה הסימפונית עם תזמורת האופרה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון,  מציעה 7 קונצרטים בהם יבוצעו מיטב היצירות מהרפרטואר הקלאסי בביצוע סולנים ומנצחים ישראלים מהעולם כולל דן אטינגר, המנהל המוסיקלי של התזמורת.

סדרה ליטורגית; "כל גווני המוזיקה"

בסדרה הליטורגית בשיתוף עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, 4 קונצרטים ובהם תערובת של יצירות מופת: "ליל ולפורגיס" מאת מנדלסון, ליטורגיקה משלנו עם "שירים תנ"כיים" ו"עבודת הקודש" מאת בלוך, המגניפיקט של ויוולדי, מוצרט, שוברט ובאך וכן המיסה הגדולה של מוצרט. על הקונצרטים בביצועם של סולנים ומקהלות מהארץ ומחו"ל ינצחו: רולף בק, פרדריק שזלן, דניאל כהן ויואב תלמי.

בסדרה "כל גווני המוסיקה" יתקיימו שלושה קונצרטים קאמריים עם סולנים בינלאומיים: ההרכב "אנונימוס 4" רביעיית הנשים הקולית האמריקאית הנודעת תבצע מוסיקה קולית מימי הביניים ועד הרנסנס. הפסנתרן המוביל אולי מוסטונן יבצע את היצירה המונומנטאלית של באך וריאציות גולדברג. אלכסנדר מלינקוב ואנדראס שטאייר יבצעו לסירוגין את הפרלודים והפוגות של באך ושל שוסטוקוביץ' על פסנתר ועל צ'מבלו.