הראל סקעת הופעה 1 (צילום: שוקה כהן)
אחת הדמויות שלו תגיע לאוסלו. הראל סקעת בהופעה | צילום: שוקה כהן

הראל סקעת ייצג את ישראל באירוויזיון הקרוב, שיתקיים ב-29 במאי 2010 באוסלו, נורווגיה. חצי-גמר האירוויזיון ישודר בערוץ 1, בתקווה שסקעת יעפיל ממנו לגמר.

קדם-האירוויזיון ישודר ב"רשת" ערוץ 2, בערב בהפקת אסף גיל, במהלכו יתבקש קהל הצופים לבחור מבין שלושה שירים אותם יבצע סקעת. כרגע נראה כי החלטות אלה הן סופיות, ורק מכשול טכני, כגון מחסור בתקציב, עשוי לטרפד את התכנונים, כך מפרם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

כזכור, כבר באוקטובר 2008 פרסם mako כי הראל סקעת הוא המועמד המוביל (לצד מאיה בוסקילה) לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון. מאז עברה יותר משנה, לאירוויזיון האחרון נסעו, כידוע, אחינועם ניני ומירה עוואד, שהעפילו לגמר והגיעו למקום ה-16, והשנה שוב עלתה מועמדותם המובילה של בוסקילה את סקעת.

אמש, אחרי דיונים קדחתניים ושלל ידיעות סותרות, שמועות והכחשות, הוחלט ברשות השידור וב"רשת" לסכם עם הראל סקעת ומנהליו על ייצוג ישראל בתחרות השירה האירופית הנחשבת. סקעת יהיה בוגר "כוכב נולד" השלישי שייצג את ישראל באירוויזיון בשנים האחרונות, אחרי בעז מעודה ושירי מימון.

מהמקום השני ב"כוכב נולד" ועד לאירוויזיון 2010

הראל סקעת, בן 28, יליד כפר סבא, נחשף לראשונה כזמר לקהל הרחב בעונה השנייה של התוכנית "כוכב נולד", בה נחשב לאחד הכוחות המובילים ולמועמד כמעט ודאי לגמר. בגמר, שנערך בניצנים בקיץ 2004, היה סקעת המועמד המוביל לזכייה, וביצע את השיר "הנני כאן". אך סקעת הפסיד בסופו של דבר ליריבו הגדול (והסמוי), הראל מויאל., במה שהוגדר אז כ"מהפך". היריבות הסמויה בין הזמרים הצעירים גלשה גם למועדוני המעריצים של השניים, שניהלו מאבקי השמצות הדדיים. מעריציו של סקעת הפגינו אחרי הגמר בטענה להטיית התוצאות.

מיד אחרי "כוכב נולד" הוחתם הראל סקעת בחברת התליטים "הד ארצי", בה הוציא את אלבומו הראשון "הראל סקעת", בהפקה מוזיקלית של יזהר אשדות. האלבום, שכלל להיטים גדולים כמו "ואת" (שחיברה קרן פלס והיה ל"שיר השנה"), "משהו ממני" ו"כל הציפורים", הגיע למכירות "אלבום פלטינה" וזיכה את סקעת בתואר "זמר השנה". סקעת יצא לסיבוב הופעות ברחבי הארץ, שכלל מאות הופעות.

בהמשך הסתבך סקעת עם "הד ארצי" על רקע כוונתו להקליט אלבום שני בחברת "ארומה מיוזיק". לאחר סכסוך משפטי שנמשך כשנה וחצי ומנע ממנו להקליט את האלבום הגיעו הצדדים לפשרה.

בראיונות איתו דיבר סקעת על התרחקות כשיטה להתמודד עם מצוקות, וגם אמר: "אם לא הייתי מופיע - היה נשרף בניין בתל אביב".

בקיץ האחרון הוציא סקעת את אלבומו השני "דמויות", שכלל שירים כמו "מובן לי עכשיו", "בואי היום" ו"עוד יאיר עלי". בעקבות האלבום החדש יצא סקעת לסיבוב הופעות שני.