אחרי שאייל גולן הודה ש"על חבל דק" הוא במקור שיר ערבי, רבים חשבו שהגיע תורו של משה פרץ ללכת בנתיב בו בחרו אמנים ים-תיכוניים רבים, ולייבא ארצה שירים מטורקיה, יוון והסביבה.

הסיפור הוא שאחד הלהיטים של פרץ, "אני שלך", אותו יצר יחד עם דודו אהרון, נשמע בדיוק כמו השיר "Gotova si" של זמר הפופ-אתני הבולגרי בן ה-22 דג'ורדאן (Djordan). השיר הופיע באלבום הבכורה שלו "Only Mine" שיצא השנה. צפו בוידיאו המשובץ באייטם ושפטו בעצמכם אם השירים דומים.

התוצאה של הדמיון בין השירים היא שבשבועות האחרונים התמלאו אתרי אינטרנט, בעיקר אתרים כמו יו טיוב בהם מופיע הקליפ של דג'ורדאן, בטוקבקים בנוסח "משה פרץ השקרן גנב את השיר".

הפעם הם לקחו מאיתנו

אלא שבדיקה מוכיחה כי "אני שלך" של משה פרץ יצא לפני השיר הבולגרי. "אני שלך" לקוח מאלבומו השלישי של פרץ "אלייך", שיצא בנובמבר 2008. השיר גם  שוחרר לפני כן כסינגל להשמעה ברדיו ובאינטרנט. זאת בעוד השיר הבולגרי יצא רק השנה, כלומר אחרי השיר של פרץ ואהרון, עליו הם חתומים באקו"ם כיוצרים.

 

"יום אחד אני משוטט באתרים אחרי הופעה", מספר דודו אהרון, "ופתאום אני רואה פרסום שישראלים מפרסמים שמשה פרץ ודודו אהרון גנבו לחן בולגרי. ומעריצים שלנו כתבו בתגובה 'למה תמיד לוקחים מהם, הפעם זה אחרת והבולגרים לקחו מאיתנו. מבחינתי זה כבוד גדול לנו שהזמר הבולגרי לקח לחן מאיתנו. אנחנו עכשיו בבירורים עם אקו"ם ואנשים מוסמכים אחרים איך לקבל את הכסף שמגיע לנו. יש לנו תאריך מדויק של מתי זה נכתב והולחן. אני גם זוכר את היום שכתבנו והלחנו.

"בראיון הקודם אמרתי לך שעד עכשיו זמרים לקחו לחנים מיוון וטורקיה, והגיע הזמן שייקחו מאיתנו, וכבר נעשו אלי פניות. במקרה הזה לא פנו אבל זה העלה לי חיוך שסוף סוף לוקחים מאיתנו. זה כבוד גדול. וזה די מגניב שהוא לקח גם את העיבוד. משה ואני אנחנו לא רק ממציאים מנגינה, אלא גם עושים עיבוד וזה סימן שאנחנו עושים מוזיקה מספיק טובה כדי שייקחו מאיתנו. המוזיקה הטובה שלנו חוצה גבולות, לא רק בארץ, ואת זה בצנעה אני אומר".

-כמה כסף מגיע לכם?
"קשה לי להעריך כמה כסף מגיע לנו על זה. אבל אני מאמין שתעשה עוד אייטמים עלי ועל משה ועל זמרים מחו"ל שלוקחים מאיתנו שירים. זו רק סנונית ראשונה ולא אחרונה בכלל".

תגובתו של משה פרץ, שנמסרה באמצעות משרד יחסי הציבור זאביק דרור המייצג אותו: "אכן זוהי הגרסה הבולגרית לשיר של משה פרץ 'אני שלך'. משה כמובן יזכה בתמלוגים בעבור כל השמעה של השיר בתחנות רדיו בטורקיה ובתמלוגים עבור שידור הקליפ בתחנות טלוויזיה. אנו מאוד שמחים ששירים ולחנים של משה פרץ המדברים בשפה בינלאומית, מוצאים את דרכם גם לאמנים אחרים ומהווים השראה ומודל לחיקוי גם מחוץ לישראל".

עוד במוזיקה: