קובי פרץ ביתן (צילום: ראובן שניידר)
"תגיד תודה". קובי פרץ | צילום: ראובן שניידר

קובי פרץ הוא מסוג האמנים שבדרך כלל עושים את זה שונה, אחר, מיוחד. שלוש שנים עברו מאז אלבומו האחרון "כמה אהבה", שראה אור לקראת סוף 2008, פרק זמן שבו לא הפסיק להוציא שירים חדשים, הופיע שלוש פעמים בהיכל נוקיה בתל אביב, כבש את ביתן 1, את רומניה ואת הטלוויזיה ("רוקדים עם כוכבים") ואפילו הספיק גם להיחשף בפני כל עם ישראל בחייו האישיים ולהיות מעורב באי אלו פרשיות.

אבל תמיד אצל פרץ, גם בימים הכי מורכבים, נותרו המוזיקה והעבודה התרופה לכל הבעיות. כי כשקובי פרץ עובד, שר, מקליט, מופיע - הוא בשיאו, וכל השאר חשוב, אבל פחות. בימים אלה עובד קובי פרץ על פיילוט לתוכנית טלוויזיה חדשה בהגשתו, ובמקביל מקליט עשרה שירים חדשים לאלבום חדש שצפוי לצאת בחגים הקרובים, בחודשים ספטמבר-אוקטובר.

עשרה שירים חדשים

האלבום יכלול את ששת הסינגלים שהוציא עד כה, בטווח הזמן של שנה וחצי: "אולי" (מרץ 2010), "בלילות" (מאי 2010) שזכה לקליפ ולרמיקסים של דיג'י ינון יהל, "ישראל" עם אוף שימחעס (יוני 2010), "ילדתי",(אוגוסט 2010), "אני מוכן לך" (ינואר 2011), "הוללה" מאפריל 2011.

(בהקשר זה כדאי להזכיר שהדואט "יחד" עם אישתאר מינואר 2009 צורף למהדורה השניה של האלבום "כמה אהבה", והשיר "האחת של חיי" ממאי 2009 נכלל באלבום הופעה חיה שהוציא פרץ).

בנוסף לסינגלים יכלול האלבום כאמור עשרה שירים חדשים, אותם מקליט פרץ בימים אלה, ביניהם שיר חדש עם הדיג'יי ינון יהל, שמיועד לחו"ל. את שאר השירים בחר פרץ, בסיועו של המפיק המוזיקלי שי ראובני שמפיק את האלבום, מתוך עשרות שירים שהגיעו אליו מצד כותבים צעירים שביקשו לכתוב לו.

אחד השירים, אותו כתב אבישי ספיר (שכתב גם את "אני מוכן לך") נקרא "תגיד תודה", ופרץ בחר להקדיש אותו לבנו בכורו, ליאל גבריאל. בימים אלה קובי פרץ מקליט, ובינתיים הוא מאפשר הצצה למילותיו:

קובי פרץ ובנו ליאל גבריאל פרץ (צילום: אביב חופי)
קובי פרץ ובנו ליאל גבריאל פרץ | צילום: אביב חופי

"תגיד תודה" - מילות השיר

"כשאתה מביט אל על תגיד תודה, כשאתה נושם עמוק תגיד תודה, על מה שכבר קיבלת, ועל מה שתקבל, על הילד שהיית תודה לאל

בעבר היו קשיים חשבת לוותר, ולרגעים כל מה שנשאר, זה אור של נר, ולמרות הכל חזרת, עם כוחות מחודשים,
ולרגע לא אבדה, התקוה שבפנים

הילדים רצים בחוץ, בין השלוליות, וכמה שאתה יודע, שהכל יכול לקרות, מחכה לך בבית, זה הילד ששינה, וצייר את נוף חייך מההתחלה

כשאתה מביט אל על תגיד תודה, כשאתה נושם עמוק תגיד תודה, על הרגש שקיבלת, על הכוח לוותר, על כל יום שבו השכמת, חזק יותר".

קובי פרץ ובנו ליאל גבריאל פרץ (צילום: אביב חופי)
אבא קובי והבן ליאל גבריאל | צילום: אביב חופי

"יחד" - הצלחה מתמשכת

הדואט "יחד" של קובי פרץ ואישתאר נבחר להיות "שיר הנושא של הסרט הצרפתי "3  la verite si je men  " שייצא לאקרנים בצרפת בפברואר 2012 , ויושק בחגיגיות רבה בפריס. הסרט, דובר צרפתית אנגלית וערבית, הוא השלישי בסדרת סרטי קאלט פופולארית של הבמאי לואי תומא שנצפתה עד כה בהיקף של 7 מיליון צופים בממוצע בכל אחד משני הסרטים הראשונים.

זו הפעם השלישית בה משתמש הבמאי הצרפתי בשיר של אישתאר לסדרת הסרטים שלו. שיר הנושא של הסרט הראשון היה "אלאבינה" של ההרכב "אלאבינה", בו היתה אישתאר סולנית. שיר הנושא של הסרט השני "LA VERITE SI JE MEN 2", היה השיר "Se La Vi" של אותו הרכב.

בעקבות ההצלחה פנו המפיקים לאישתאר וביקשו לרכוש את זכויות השימוש ב"יחד", הדואט שלה עם קובי פרץ, בעברית וערבית, לסרט השלישי. כזכור, זכה הדואט "יחד" זכה גם בתואר "דואט השנה" בתחרות פרסי ה"ביג אפל" שנערכה בניו יורק ב-2009.

>> רשימת השירים של דודו אהרון הערב בנוקיה