בגיל 45 יוצאת זהבה בן לסיבוב הופעות, עם מופע חדש הכולל את מיטב להיטיה מכל התקופות, ולראשונה בקופות פתוחות אליהן יכול הקהל לרכוש כרטיסים. זה הזמן בשבילה לדבר על תחנות בחיים ובקריירה עד כה - הילדות בשכונה ד' בבאר שבע שהובילה אותה לתל אביב, הבן היחיד שנשאר לה ומפיג את בדידותה כשהיא חיה שנים ללא בן זוג, והריב המתמשך והבלתי נגמר עם אחותה התאומה, הזמרת אתי לוי.

"לא ויתרתי, נלחמתי, הייתי כמו כבשה בכלוב של אריות"

זהבה בן גדלה בשכונה ד' בבאר שבע, שעד היום יקרה לליבה, כשהנג בתוכנית בה השתתפה "חי בלה לה לנד" התחיל להעליב את השכונה היא ביקשה לרדת מהרכב. "הייתי ישנה ברחובות ויישנה בחוף הים, אפילו בית לא היה לי, סבלתי הרבה עד שהצלחתי, גדלתי בשכונות האלה, אני יודעת מה זה", היא אומרת שם לדודו אהרון.

"הייתי נוסעת מבאר שבע באוטובוסים כדי להגיע לתל אביב ולהופיע", היא משחזרת את הדרך הארוכה שעשתה מהשכונה למרכז המפה של המוזיקה הים תיכונית, "הייתי מגיעה ב-5-6 בבוקר לתחנה המרכזית ומחכה לאוטובוס הראשון שיחזיר אותי הביתה. רק בבית הייתי ישנה, אמא שלי היתה אומרת לי בשביל מה את צריכה את זה. אבל לא ויתרתי, נלחמתי, הגעתי לתל אביב בגיל 18, וזה היה כמו לשים כבשה בכלוב של אריות, וזה לא פשוט, זה להתמודד ולהילחם אבל הצלחתי, הכבשה הצליחה".

"אני רוצה זוגיות, מבטיחה שלא אשאר לבד כל החיים"

אבל כשזהבה בן מגיעה לשוק הכרמל בתל אביב היא מלכה. "הזמרת מספר אחד בארץ" ו"אמא השנה", קוראים לה שם, והצעות הנישואין זורמות מכל עבר. "אני רוצה זוגיות ולחיות עם מישהו אבל אני לא אלך לבחור ואני אתחיל איתו, זה משהו שבא לבד. אני לא בודדה, למה? להיות לבד זה נכות? זה כיף להיות לבד. כשהבן שלי רוקד לי בבית אני מאושרת. אני מבטיחה שלא אשאר לבד כל החיים".

אחרי 25 שנות קריירה זהבה בן הבינה שלהיות זמרת גדולה עם כל נדיר זה לא מספיק ושכאישיות ביישנית ומאופקת היא שילמה מחיר על היותה מרוחקת ולא נגישה לקהל הרחב, מה שהוביל אותה ללכת לסדרה כמו "חי בלה לה לנד". שם היא נפתחה והקהל שצפה בתוכנית התלהב וחיבק אותה. לצורך הצילומים היא נפרדה לחודש מהארץ ומבנה, בן. רגע השיא שלה בתוכנית היה כאשר בן בא לבקר אותה בצילומים בלוס אנג'לס.

על אחותה אתי לוי: "אני יותר מדי מורידה את הראש"

אתי לוי וישראל בונדק בראיון (תמונת AVI: mako)
"היא מנתקת לי את הטלפון". אתי לוי | תמונת AVI: mako

לעומת זאת, רגע השפל של בן ב"לה לה לנד" היה כאשר באה אחותה התאומה אתי לוי להצטרף לתוכנית. על מערכת היחסים המורכבת בין שתי האחיות התאומות והזמרות זהבה בן אומרת: "אני לא רבה, אני הסולחת, הטובה. סלחתי ואפילו השפלתי את עצמי, אבל אם מהצד השני זה לא הדדי אני מבטיחה להישאר ככה. אנחנו יכולות להשלים עכשיו ואחרי זה שוב לא נדבר. אני זו שבאמת השלמתי. אני לא יודעת מה היא. אני יותר מדי סולחת ומורידה את הראש, אבל כמה אתה יכול להיות טוב? לא יודעת אם זה קנאה לא יודעת מה זה. אני לא יודעת למה אנחנו לא מדברות בכלל. היא זו שפתאום נעלמת, או פתאום מנתקת את הטלפון. אני לא יודעת למה, באמת, כאילו. יש מקרים שפתאום היא לא מדברת איתי".

>> אייל גולן בהמנון חדש: "מנגינה"